Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Skyline-r34

Nawiew - ciepłe powietrze zamiast chłodnego

Recommended Posts

Guest Skyline-r34

Witam.

Pierw napisze że szukałem już odpowiedzi na forum.

A teraz moja sprawa:

Otuż w ciepłe dni (newt można by powiedzieć ze upalne) jak włączam nawiew zimnego powietrza (przy wyłączonej klimatyzacji) to z kratek leci ciepłe powietrze. Czy to jest normalne??

Please login or register to see this quote.

Jak deska jest nagrzana to i kanaly doprowadzajace powietrze sa nagrzane no i powietrze jest gorace - wiec normalne... Po dluzszej chwili powinno juz leciec powietrze troszke zimniejsze niz otoczenie...

Właśnie, mam podobnie jako kolega, też wiecznie leci ciepłe, natomiast w innych samochodach pomimo nagrzania po chwile jest chłodne.. ( w inny czyt. poprzednie które mialem bez klimy)

Guest Skyline-r34

Otuż to... można jechać 100km/h w cieniu a i tak leci ciepłe powietrze... cały czas

Patrzyłem nawet czy ktoś pokrętła nie przestawił na trzpieniu.. ale to też nie to

nie do konca jestem mi wiadomo jak dziala ogrzewanie w VB, ale na chlopski rozum sprawy moga byc dwie: albo zaor sterujacy nagrzewnica sie zacial lub klapki sterujace nawiewem sie zaciely...

Ja mam taki efekt od czasu jak mi się zachciało synchronizować klapki (AUTO + OFF). Przedtem wszystko działało OK, więc zakładam, że poprzestawiały się klapki sterujące nawiewem. Ale nie bardzo mam jak się do tego zabrać a mam ważniejsze rzeczy na głowie.

I jaki sens tego tematu? To jest logiczne że tylko pęd powietrza nie ostudzi powietrza pobieranego z zewnątrz pojazdu.reszta dywagacji typu w innym aucie było inaczej jest bezsensowa.jak ma być zimno to klimatyzacja musi chodzić.wariant oszczędnościowy otwarte okno.

Guest Skyline-r34

Nie no... a ja do dziś myślałem że forum jest od tego żeby można było sobie o tego typu sprawach podyskutowac....

A tak apropos... jakim kolwiek innym autem jezdziłem ciepłe znaczy ciepłe a zimne znaczy zimne... ale zdażyło się troszke inaczej... ciepłe znaczy ciepłe a zimne znaczy też ciepłe... Teraz wiesz z kąd ta duskusja :glare:

Edited by Skyline-r34

kumam o co ci chodzi kolego ale skad w upalny dzien ma sie wziasc zimne powietrze z nadmuchu jezeli masz wylaczona klime?

Guest Skyline-r34

Czy jeżdziłeś innymi autami poza vectra??

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nawet swift mojej żony (rocznik 92) chłodzi lepiej w upalne dni...

aaa.. rocznik oczywiście auta podałem a nie żony

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Skyline-r34

volvo 360 glt volvo 340 gl volvo 760 glt volvo 780 glt volvo v 70 lanos ls t4 7 osobowy bus i pare innych.

Ponawiam pytanie skad ci sie bierze te zimne powietrze?

Guest Skyline-r34

Z tego co się oriętuje to z wiatraka...

Dobra, skończmy ten temat bo to faktycznie nie ma sensu.

Tak jak upiera się kolega... zimna pozycja nawiewu puszcza nam ciepłe powietrze... koniec, kropka

TEMAT DO ZAMKNIECIA

Edited by Skyline-r34

Powiem tak jak ustawiam pokretlo max na zimny nawiew to leci zimne znaczy nie cieple ale nie zimne w rozumieniu zimnego jako takiego

Moze viki tak maja?

ale nawydziwialiście w tym temacie, zacznijcie jeszcze temperatury podawać to może się dogadacie

Albo ten temat nie ma sensu albo również nie kumam. Czy problem polega na tym że masz włączoną klimę, a mimo to leci ciepłe powietrze? Bo jak tak to wiadomo, że to coś z samą klimą, bądź cięgnem od ogrzewania, a jeśli chodzi ci o to że w upalne dni z nawiewu leci ciepłe powietrze i klima jest wyłączona to jest to zjawisko normalne, bo jakie ma lecieć jak powietrze jest nagrzane. Jak 30 stopni jest na zewnątrz to normalne że z nawiewu nie będzie leciało powietrze o temperaturze 20 stopni. Gadanie, że inne auta bez klimy lepiej chłodzą samym nawiewem z wentylatora jest co najmniej śmieszne. Wnętrze się nagrzewa i nie ma co łudzić się, że w upalne dni bez klimy będzie chłodno. Jest jeszcze jedna możliwość - mówiąc że leci ciepłe masz na myśli grzanie jak przy włączonym ogrzewaniu czyli powietrze jak z suszarki. Więcej precyzji w przedstawieniu swojego problemu to będzie można znaleźć rozwiązanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czyli z kolegi informacji wynika ze cieple powietrze leci jak pokretlo ustawione jest na max zimno przy wylaczonej klimie,przekrecajac pokretlo zamykamy zawor przed nagrzewnica czyli odcinamy zrodlo ciepla,moze twoj zawor nie trzyma i dlatego zamiast normalnego zimnego leci cieple zimne powietrze?

CYTAT(G.Redman @ pon, 07 lip 2008 - 20:29)

ale nawydziwialiście w tym temacie, zacznijcie jeszcze temperatury podawać to może się dogadacie

panie my tu tak zap..... amy ze nie ma czasu taczki zaladowac=robi sie co mozna zeby pomoc panie kierowniku

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Edited by Svetla

Guest ArturZdW

Odnawiam temat bo też mam podobny problem Panowie, a nikt nie dal konkretnej odpowiedzi/podpowiedzi jak do tej pory...

pokrętło temperatury (manual) jest ustawione maksymalnie na zimne powietrze... jak tylko auto się rozgrzeje z nawiewu leci powietrze sporo cieplejsze od powietrza na dworze... Mój ojciec ma Astre G i u niego powietrze o tej temp co u mnie(maksymalnie w lewo zaczyna lecieć przy połowie skali...

boje sie ze nabicie klime, a nawiew itak nie będzie chłodzić tylko cały czas ogrzewać kabine... jak narazie jezdze z wentylatorem na "0" i otwartymi szybami... Podpowie ktoś gdzie może leżeć przyczyna?? bo z góry dzięki:D

Mam VB 2.0 Dti i mam podobny problemik mianowicie teraz jak są upały i chce włączyćzimny nawiew to nie leci tak zimny wiadomo nikt temperatury nie bedzie mierzyć ale powinno nas co najmniej zaspokajać ta temperaturka czy jakiś mistrz od klimy w VB może się wypowiedzieć ?

zawór trojdrozny nagrzewnicy, tuż przy grodzi silnika, tam gdzie wchodzą węże w nagrzewnice,

to wydaje mi sie przyczyną na dniach zmienię . i sie okaże czy to jest to !

Guest ArturZdW

Maxior, zmieniłeś? i jaki efekt?

mam podobny problem zmieniałem zawór trójdrożny i mimo to leci ciepłe powietrze z nawiewów przy wyłączonej klimatyzacji posiadam climatronic i wydaje mi się że to wina klapek nieodcinających ciepłego powietrza

u mnie nawiew działa jak chce czasami leci zimne a ostatnio cały czas ciepłe nic nie pomaga