Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Vectra_Fan

trze cos przy hamowaniu

Recommended Posts

Guest Vectra_Fan

witam mam taki problem po sobotniej wycieczce zaczeło mi trzec cos przy hamowaniu problem jest po prawej stronie auta wycieczka to droga aflatowa lecz troche dziurawa i zjechalem na taka zatoczke piaskowa ale sie nie zakopalem i nie bylo problemu z wyjechaniem te tarcie bardziej na moj sluch dochodzi z tylniego prawego kola ale moja dziewczyna twierdzi ze to w przednim kole trze i nie wiem zbytnio co morze byc tego przyczyna

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

a zdjales kola i popatrzyles jak wygladaja klocki ??

wiem ze latwiej posta napisac

ale czasem wystarczy troche checi i zobaczyc samemu

Guest Vectra_Fan

nie nie sciagalem kola no ale chyba jesli by to byly klocki to by i lewe tarło

a dlaczego ma trzec tez lewe ??

pomysl logicznie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak zlapiesz kapcia w prawym przednim to lewe tez bedziesz zmienial ??

Edited by gawlak

Guest Vectra_Fan

no jesli klocki to raczej rowno sie wycieraja ;/ ale ok zrzuce kolo przednie i tylne i zobacze co z klockami itd i dam znac a co poza klockami moze byc jeszcze przyczyna?

Please login or register to see this quote.

A kto powiedzial ze rowno?

Guest Vectra_Fan

nikt ale bynajmniej tak powienno byc czy nie?

Zgadza sie roznice nie powinny byc duze

Guest BlasterD

Kolego, propozycja z demontażem koła wydaje się całkiem sensowna.

Nie wiem jakie dokładnie objawy towarzyszą Twojej przypadłości, ale osobiście miałem podobny przypadek. Droga górska, świeżo naprawiana przez panów za pomocą smoły i takich genialnych drobnych kamyczków. Wystarczył drobny odcinek, żeby Viki (przynajmniej podczas bardzo powolnej jazdy, tuż po ruszeniu i przed zatrzymaniem(w innym przypadku też poniekąd skłaniałbym się ku klockom, a wkrótce i tarczom)) wydawała odgłosy jakby pod nią ciągnęły się przywiązane puszki... Płukanie autka silnym strumieniem wody z każdej możliwej strony (tu akurat głównie chodziło o świeżo osadzoną smołę) nie dało właściwie żadnych efektów. Niemniej takie zachowanie Viki nie pozwoliło na przyjemne spędzanie weekendu w górach, toteż mimo 30 stopniowego upału pokusiłem się właśnie o demontaż koła (ja po kilku próbach odsłuchu z zewnątrz słyszałem to ewidentnie z przedniego). Potem oczywiście przedmuchanie i zrzucenie kamyczków z wszelkich możliwych elementów. To okazało się na szczęście receptą do sukcesu. Dodam tylko, że pod silnikiem mam standardową osłonę oplowską...

Mam nadzieje, że mój trochę przydługi post w jakiś sposób Ci pomógł

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ogólnie koncepcja z klockami wydaje się sensowna, niemniej zaakcentowanie tej dziurawej drogi i przede wszystkim epizod z piaskową zatoczką jakoś dość mocno skojarzył mi się z moim zdarzeniem. No i ciesz się kolego, że możesz to zrobić w domu na spokojnie, mając w pobliżu dostęp do bieżącej wody i środków czystości

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Szkoda tylko, że nasze piękne Vectry są czasami tak bardzo niedostosowane do Polskich realiów...

Guest Vectra_Fan

ok dzieki za info jutro zrzucam kolo i dam info

Guest wojtekbaranowski

I jak wyszło z tym kołem?

Ja stawiam na klocki, miałem to samo, najpierw tarcie przy hamowaniu, potem już cały czas, po ściągnięciu koła okazało się, że klocki się skończyły, jeden z nich bardziej więc był przyczyną tarcia. Dodam też, że auto do końca hamowało super.

Guest Vectra_Fan

niestety nici bo deszcz pada

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> a garaz jest za waski na takie zabiegi :| jak tylko pogoda pozwoli dam znac

Guest Vectra_Fan

dzis sloneczko swieci i z pracy zwolnili o 11 do domu to zajrzalem za te kola i fakt abonament sie na klocki skonczyl ale na tylnie przednie jeszcze sa z 7 mm tak na oko takze czeka mnie wymiana klockow na tyle tylko teraz pytanie jest jakis tu poradnik jak samemu to zrobic?

no bez jaj

klucze w lape i wymieniasz

Guest Vectra_Fan

o kluczach wiem xD ale nie jestem mechanikiem i zbytnio nie kminie jak to rozebrac zeby nie rozwalic czegos

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja tez nie jestem mechanikiem

a dalem rade

zrobic z dwoch aut jedno

Guest Vectra_Fan

not o spoko to nakieruj mnie co odkrecic a co urwac zeby klocki zmienic

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

EDIT: na jakiej firmy klocków zwrocic uwage do viki a jakie omijac?

Edited by Vectra_Fan

dobre najlepiej np GMa oryginalne

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

kupisz klocki zobaczysz jak sa mocowane i do roboty

w viki b sa tylko szpilki

wybijasz je

wyjmujesz klocki

wkladasz nowe

wbijasz szpilki na miejsce

koniec roboty

Witam

mam podobny problem z tym ze klocki oglądałem tydzień temu i na pewno na ten rok wystarczą bo są jeszcze grube

Tarcie pojawia się przy samym końcu hamowania gdy prędkość spada już do około 30-20km/h czasami nawet słychać tarcie po hamowaniu podczas jazdy

Wydaje mi się ze tarcie słychać w lewym przednim kole

po piachu nie jeździłem i po żadnych kamieniach tez nie wiec jest nikła szansa ze coś tam wpadło

macie jakieś pomysły co może być powodem?

moze tłoczek nie odbija

nie mam pojęcia;/ a ze nie mam czasu nawet koła zdjąć w tygodniu będę musiał przeczekać do weekendu;/

z dnia na dzień trze coraz mocniej;/ nawet w czasie jazdy przy prędkościach do 20km/h i po lekkim naciśnięciu pedału hamulca tarcie ustaje

w sobotę biorę się za robotę i się okaże gdzie leży przyczyna ;]

a może macie jeszcze jakieś pomysły? xD

Sprawdz jeszcze prowadnice czy dobrze chodza.

i okazało się ze klocek nie wytrzymał i pękł

ale był już na wykończeniu ;P

przy okazji dowiedziałem się ze mam hamulce od polifta w przedlifcie xD