Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zakładac gaz czy nie ???

Lechuu
 Share

Recommended Posts

Mam takie pytanie ???

====>Zakładać gaz czy nie???<==

BO jak wiecie od nowego roku gaz ma pójsc do góry. I jak słyszałem ze jesli rząd przyjmnie tam jakas ustawe to gaz w Polsce bedzie jednym z najdrozszych na całym swiecie ??? Wiec teraz zakładac czy nie ?? jak myslicie ??

Edited by Lechuu

• Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest toshiro

Jesli duzo jezdzisz to warto. Jesli malo smigasz to w ogole nie warto zawracac sobie glowy.

Drugie pytanie to ile zamierzasz smigac swoim autem.

Ja zalozylem i nie zaluje poki co.

no jeszcze mysle posmigac nim troche z rok albo i wiecej :]

Wazniejsza jest odpowiedz ile robisz km rocznie? Bo jak np. 50kkm to spokojnie sie opłaca a jak 5kkm to raczej watpliwa sprawa.

nie no dosc duzo jezdzimy i tej benzyny jednak idzie nam troche :) jak na 2.0 to 400km przejade i trzeba juz lac ;) bo żebrak swieci ":D

nie no dosc duzo jezdzimy i tej benzyny jednak idzie nam troche :) jak na 2.0 to 400km przejade i trzeba juz lac ;) bo żebrak swieci ":D

Jak dla mnie sprawa jest prosta. Ja bym zakładał i na nic nie czekał. Benzyna jest tak droga, że szkoda gadać. Nigdy nie miałęm samochodu bez gazu i osobiście nie widze powaznych minusów posiadania instalacji. Załóż instalkę II generacji i bedzie śmigac.

Załuzmy ze teraz średnio spala Ci 11l Pb

11x4.6=50,6zł

LPG spalanie

12x2.10= 25,2

50,5-25,2=25,3 oszczedność na 100km

253zł oszczedności na 1kkm

Koszt instalki 1300zł

1300:253=5,1 instalka zwróci sie po 5tyś i 100km

Trzeba doliczyć jeszcze koszt benzyny na odpalanie czyli jakieś 30zł powinno wystarczyć + przegląd po pierwszym roku (z instalcja LPG jest droższy o 50zł) = czyli instalka zwraca sie po 6 tys km

Mozna założyć używana butle np. z rozbitka tylko musi byc w miarte młoda i mieć jeszcze długa legalizację.

Decyzja należy co Ciebie.

no tak 1300 to moze i kosztuje u ciebie bo u mnie 1800 ale dobra teraz 2 sprawa

w oplu mam silnik wielopunktowy 2.0 i znajomy mechanik mówił ze to tego typu silnika nie nalezy dawac zwykłego gazu za 1800 bo jest tam jakis kawałek drogi gazu do przebycia (jakos tak mówił) no i ze bedziemy mieli problemy pózniej takie tam ...

i najlepiej wsadzic gaz sekwencyjny.

to prawda ?? bo zastanawiam sie nad tym czy lepij dodac te 700zł wiecej i miec lepszy gaz ????

Mogę poradzić ci to co poradziłem przed rokiem:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=437272

Mimo że po niecałym roku sprzedałem tamto auto (VB X20XEV '99) to nadal mogę swoje zdanie podtrzymać, bo dzięki temu że była zainstalowana instalacja sprzedałem drożej auto :rolleyes:

Nie ma co robic wyliczanek, zainstalować (ale w dobrym sprawdzonym zakładzie) i cieszyć się tańszą jazdą.

PS. Zainstaluj sekwencje i zapomnisz że masz gaz, ja miałem KME z listwa Valtec, mogę polecić.

Mogę poradzić ci to co poradziłem przed rokiem:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=437272

Mimo że po niecałym roku sprzedałem tamto auto (VB X20XEV '99) to nadal mogę swoje zdanie podtrzymać, bo dzięki temu że była zainstalowana instalacja sprzedałem drożej auto :rolleyes:

Nie ma co robic wyliczanek, zainstalować (ale w dobrym sprawdzonym zakładzie) i cieszyć się tańszą jazdą.

PS. Zainstaluj sekwencje i zapomnisz że masz gaz, ja miałem KME z listwa Valtec, mogę polecić.

Mam taki sam dylemat. Do mnie sekwencja 2900 BRC, jeżdżę 10-12tyś./rok. Co z tym Gazem, czy zakładać? Prawie 2 lata na zwrot, auto zamierzam trzymać długo, ale mimo tych ostrzeżeń o podwyżkach warto czy lepiej nie? Czekamy? :huh:

no tak 1300 to moze i kosztuje u ciebie bo u mnie 1800 ale dobra teraz 2 sprawa

w oplu mam silnik wielopunktowy 2.0 i znajomy mechanik mówił ze to tego typu silnika nie nalezy dawac zwykłego gazu za 1800 bo jest tam jakis kawałek drogi gazu do przebycia (jakos tak mówił) no i ze bedziemy mieli problemy pózniej takie tam ...

i najlepiej wsadzic gaz sekwencyjny.

to prawda ?? bo zastanawiam sie nad tym czy lepij dodac te 700zł wiecej i miec lepszy gaz ????

Jak Cię stac to lepiej dołozyć te 700zł i bedziesz zadowolony nie zauważysz ze jedziesz na gazie. Tylko tankowanie bedzie przyjemniejsze.

Na pewno odradzam do tego silnika gazik zwykły-tylko sekwencja.Na zwykłym gazie będzie Ci "kichał i prychał" i w końcu strzeli i rozwali kolektor dolotowy.Te silniczki przyjmują tylko sekwencje,sam taką mam i polecam.Co do cen gazu w następnym roku,to jak to z naszym rządem wielka niewiadoma...

Już wcześniej ktoś na forum wyliczał, że jeżeli wzrośnie akcyza o tyle co rząd zaplanował, to gaz powinien kosztować 2,25 - 2,30 zł. Jeżeli się to sprawdzi to i tak warto zakładać instalkę. Czym szybciej założysz tym szybciej Ci się zwróci.

Już wcześniej ktoś na forum wyliczał, że jeżeli wzrośnie akcyza o tyle co rząd zaplanował, to gaz powinien kosztować 2,25 - 2,30 zł. Jeżeli się to sprawdzi to i tak warto zakładać instalkę. Czym szybciej założysz tym szybciej Ci się zwróci.

Ok, dzięki. Myślałem że wzrost ma być taki że trzeba się poważnie zastanowić, taka podwyżka przy tym stanie rzeczy to niemal żadna.:) czyli zakładam i już. U nas gaz od 2,07 to jest ok, jak się jeździ na gazie i za ile to nie pytam i nie mówcie, miałem ponad 5 lat w poprzedniej, tyle tylko że zahamowałem w temacie co do podwyżki, czy się opłaci. pozdr.

tak 8 do 10 tyś i zwraca sie koszt założenia instalacji a potem to juz tylko $$$$ hehe,są na necie tzw.kalkulatory trasa/miasto itd można to łatwo obliczyć,ja narazie na lpg zrobiłem 500km ale mam zamiar pośmigac autkiem ze 2 latka,żałuje że nie przerobiłem w tamtym roku bo juz bym byl na plusie...

Edited by thomy

Mam takie pytanie ???

====>Zakładać gaz czy nie???<==

BO jak wiecie od nowego roku gaz ma pójsc do góry. I jak słyszałem ze jesli rząd przyjmnie tam jakas ustawe to gaz w Polsce bedzie jednym z najdrozszych na całym swiecie ??? Wiec teraz zakładac czy nie ?? jak myslicie ??

Tak ale ile będzie kosztowała benzyna. Chyba miałeś matematyke to trochę policz. To kieszenie nie zaboli. ja w obu mam gaz sekwencje. Płaciłem po 4 tys za każdą i po 4 miesiacach instalka mi sie zwracała. no i zostaje jeszcze na piwo duuuze

tak 8 do 10 tyś i zwraca sie koszt założenia instalacji a potem to juz tylko $$$$ hehe,są na necie tzw.kalkulatory trasa/miasto itd można to łatwo obliczyć,ja narazie na lpg zrobiłem 500km ale mam zamiar pośmigac autkiem ze 2 latka,żałuje że nie przerobiłem w tamtym roku bo juz bym byl na plusie...

zalezy jaka instalka jak np V gen to 5 koła papieru;]

fakt v generacja to już inna rozmowa trzeba sobie to dobrze rozpisać/na lata/..myslałem o sekwencjii 4gen.zakładając koszt od 2200-2700zł,ja za swoją dałem 2500 w Katowicach,mysle że do czasu jak gaz przywalą na 2.50 to benzin bedzie po 6..

fakt v generacja to już inna rozmowa trzeba sobie to dobrze rozpisać/na lata/..myslałem o sekwencjii 4gen.zakładając koszt od 2200-2700zł,ja za swoją dałem 2500 w Katowicach,mysle że do czasu jak gaz przywalą na 2.50 to benzin bedzie po 6..

ja robie 12-14 tys rocznie 2.2 benz i tak wlasnie nie wiem...ale jak bede montował to tylko V

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...4&hl=akcyza

Kiedyś poczytałem troche na temat akcyzy na gaz. Sam sie zdziwiłem, że mówią o podwyżce 60% na gaz. Nie podwyżka gazu tylko akcyzy. Akcyza na gaz wynosi około 30gr. NIe wiem dokładnei ile wynosi bo nie moge sie dokopac do wiarygodnych danych.W 1994roku mieslimy stacje auto-gaz i wtedy akcya wynosiła 15gr wiec teraz obstawiam, ze bedzie jakieś 35gr Wiec jak bedzie powyżka o 60% więć w konsekwencji gaz bedzie kosztował 20gr więcej.

Nie ma co sie bac bo juz 2 lata temu jak kupiłem vectre to mowili, że gaz bedzie kosztował tyle samo co benzyna (wtedy benzyna drastycznie spadła d 3,5zł a gaz kosztował 1,75). Jedno jest pewne zrobiłem juz na tej instalce 50kkm i poza wymiana membran w reduktorze i filtra nie robiłem nic.

Bardzo wam dziekuje juz jutro jade sie zapytac o gaz i napewno zakładam bo to nie ma na co czekac :)

Guest Sławek

Witam. Tez mam taki dylemat czy zakładac, czy tez nie. Mam juz swoją Vectre od czterech lat i wystrzegałem sie gazu ale teraz te ceny benzyny ............

Mam Hb z silnikiem 1.6 16V Jestem z Kolna z podlaskiego, wybaczcie bo były te tematy ale gdzie polecalibyscie mi załozyc instalacje i jaką. Boję sie tego gazu bo sie róznie nasłuchałem i szkoda mi samochodu bo jest bez zastrzezen, bezwypadkowy nic nie ruszane a teraz bedą wiercić i w ogóle jeszcze mi cos zruszą. Mysłąłem o sprzedaży ale serce sie kraje (za taką kasę) i chyba na razie tak zostanie jeszcze ze 3, 4 lata. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Guest MIKI_MAUSE

ja tam w to nie wierze. mam VA GT w gazie sprawuje sie pieknie. jak narazie. zobaczymy dalej. a oszczednosc jest duza. jesli duzo jezdzisz to sie oplaca ale jak robisz w tygodniu z 300km to sie nie oplaca.

sławek, masz parę kilometrów do mnie (do Łomży :P) dzisiaj bylem u gazowników na wymianie filterka i regulacji, pytałem ile teraz instalacja gazowa kosztuje. powiedzieli ze 1800 za zwykła a za sekwencje 2200-2400. bylem w Mac-Rob na senatorskiej, ale jak chcesz do podjedź do Kubusia w piątnicy, on ma podobno najtaniej i najlepiej, ale w MacRob też biedzie dobrze.

P.S. dzisiaj jak filerek od gazu zobaczyłem to zonk &-) cały zapchany i sie czarny pył z niego sypał, po zmianie na nowiuśki żółciutki filterek samochód jak inny %-)