Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest klx4

SKRZYPIENIE SZYB BOCZNYCH

Recommended Posts

Guest klx4

Witam drogich i (nie)szczęśliwych posiadaczy VC!

Otóż...przy otwieraniu bocznej szyby pasażera strasznie skrzypi piszczy itp(vectra c sedan 2,2)...Czy to jakaś uszczelka poszła czy też może silniczek szyb..? czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?HELP

pozdro

Please login or register to see this quote.

Odpowiem ta jak Gawlak mi: Jedz to ASO tam ci pomogą forum nie jest wstanie ci odpowiedziec na proste pytanie.

Guest Zielak

Nic takiego nie miałem.

W pierwszej kolejności

Please login or register to see this link.

i poćwicz z odkrytymi bebechami.

Folie też musisz zdjąć.

moze wystarczy silikonem do uszczelek przesmarowac je

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

chyba ze odglosy skrzypienia dochodza z wnetrza drzwi ...to tak jak napisal Zielak.

moze miales robione drzwi i cos nie tak jest zlozone :/

Guest klx4

Dzięki za rady - Smarowanie silikonem niestety nie skutkuje:( pewnie cis sie popsuło wewnątrz.Boczków za bardzo nie wiem jak sam zdementować( trochę to bardziej skąplikowane niż w moim poprzedniku golfie 3:) wiec chyba czeka mnie ASO.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

na forum jest temat jak zdemontowac boczki ...szukajka i poczytaj

o tu:

Please login or register to see this link.

Edited by daro

Guest marcus16

U mnie tak skrzypi gdy jest bardzo goraco i sucho( ale naszczescie tylko jedna szyba ) gdy spadnie deszcz lub uszczelke sie przeczyści pisk ustaje:) mozna przesmarowac czyms do uszczelek,powinno pomoc,jesli to wina uszczelki.

Sprawdź, czy wewnętrzna uszczelka pod szybą jest prawidłowo schowana. Jeśli boczek drzwi nie jest dobrze zainstalowany, to uszczelka ocierając o szybę głośno szoruje podczas opuszczania lub podnoszenia.

Poniżej dwie fotki: na pierwszej źle, a na 2-giej dobrze zainstalowana uszczelka:

cf183fd665638389.jpg

Guest klx4

Dzięki koledzy za pomoc..na ten moment nawaliłem silikonu na uszczelkę i jest ok, ale to pewnie na chwilowe rozwiązanie.Zberam się do rozłożenia boczków i zakonserwowania wszystkiego.

Pozdrawiam

Mam podobny problem. Piszczy przy zamykaniu szyby kierowcy.Czy te uszczelki wyjmuje się tylko przy rozebraniu boczku? Albo może da się spuścić szybę i nasmarować prowadnice uszczelkę silikonem ?

Nie da sie bez zdjecia boczka.

Dzisiaj trochę grzebałem w aucie. Zdjąłem boczek, żeby wymienić ogranicznik. Przy okazji napsiukałem silikonem w sprayu na prowadnice i trochę ogarnąłem uszczelki przy boczku i na drzwiach. Efektów jeszcze nie znam, bo już było na tyle późno, że słońce już tak nie świeciło. Jutro jak auto się nagrzeje w słońcu to sprawdzę, czy dalej piszczy i dam znać.

Czyli ta uszczelka powinna chować się wewnątrz drzwi?

Kolego zrobiłem fotki jak to u mnie wygląda. Przednie i tylne drzwi. Szyba zamknięta i otwarta:

/monthly_2018_07/IMG_20180711_195853.jpg.341cccbc92052e174c37a7bb0bdf563c.jpg" alt="IMG_20180711_195853.jpg.341cccbc92052e174c37a7bb0bdf563c.jpg" />IMG_20180711_195908.jpg.ab9648f05b06499ca1ea3bf59aef4dc9.jpgIMG_20180711_195942.jpg.30f00d691b4583fdec9a212b677a2693.jpgIMG_20180711_195933.jpg.0a873a9953c6bdc89cfb437935f98ba3.jpg

Mam do was pytanie czy u was też uszczelka wewnętrzna(od boczku)  na wysokości słupka zawija się w takiego hmm małego banana?? Nie wiem czy mam ją uszkodzoną czy  tak ma być??