Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mb_asasello

Jak rozwiązać sprawę katalizatora w Z16XE?

Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie - czy ktoś wie co zrobić gdy zapcha się katalizator w 1,6 16V Z16XE? Tak jest taki śmieszny układ, że katalizator jest podpięty bezpośrednio do kolektora wylotowego (jest tak jakby "przed" silnikiem). Ostatnio się dowiedziałem, że zamienników nie ma, a oryginał 3000. Wywalić nie można, bo są 2 sondy lambda (1 przed, druga za katalizatorem) i usunięcie go będzie powodowało błędne odczyty i złą pracę silnika. Jak rozwiązać tą sprawę? Widział ktoś może jak sobie z tym radzą, albo ma jakieś pomysły? Czy można by np. wsadzić kolektor 4-2-1, za nim jakiś uniwersalny katalizator niskooporowy i jedną sondę dać przed kata, drugą za?

Z góry dzięki za pomysły i sugestie.

wsadzic zamiennik

inaczej nic znie wymodzisz

przez te porypane sondy przed i za

Please login or register to see this quote.

I tu jest problem, bo zamiennikow nie ma...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

A oryginał 3000

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jest kilka wyjść:

-można dopasować jakiś katalizator uniwersalny albo od jakiegoś innego samochodu,

-można wstawić tłumik środkowy zamiast tego katalizatora, niewiem jak jest w VB ale np. w Fordzie i Alfie Romeo przerabiłem takie coś i było ok, komputer nie wyrzucał błędów, spalanie było w normie.

-można spróbować przedmuchać stary katalizator sprężonym powietrzem, dużo zabawy ale czasami pomaga

-kupić używkę,

Guest kiepcio

pozbyłem się katalizatora bo się rozkruszył-powyciągałem "wnętrzności" zaspawałem rurkę w środek katalizatora i jest si żadnych błędów - co do używki z tym nie problem ale nie miałem wtedy dojścia do gościa od części

Edited by kiepcio

Please login or register to see this quote.

Nie przeczytałes mojego posta. Na takie rozwiązanie już dawno wpadłem, tylko w moim silniku w przeciwieństwie do Twojego jest sonda lambda przed i ZA katalizatorem. Jak go wydłubię zacznie mi błędy wywalać.

Załóż katalizator uniwersalny np:

Please login or register to see this link.

Włóż go w puszke po starym i będzie ok

Spoko, generalnie wrzuciłem temat bo interesowała mnie hipotetycznie taka kwestia, bo mnie gosc w serwisie z okazji zupelnie innej sprawy nastraszyl, ze jak ten katalizator sie skonczy to kicha. Dzisiaj rozmawialem z innym mechanikiem, ktory siedzi tylko w wydechach i okazuje się, że zupelnie spokojnie mozna go wywalic, na dol dac zamiennik, odpowiednio dac tam lambdy i wszystko jest cacy, smiga i nie wywala zadnych bledow. Moze sie komus ta informacja przyda na przyszlosc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">