Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

roni

Środkowy pas bezpieczeństwa

Recommended Posts

Witajcie, wczoraj wsiadam z rodzinką do auta a tu nie mogę zapiąć środkowego pasa bezp. na tyle jakoś się zablokował i tylko wciąga a nie mogę go wyciągnąć aby zapiąć . Próbowałem go (składając oparcie) po luzować żeby odbił i ruszył a on po złości wciągnąć wciągnął ale dalej nie oddaje....i teraz normalnie nie mogę oparcia postawić....słabo..... co zrobić i jak się dostać do mechanizmu ..może coś się zacięło ...?

Edited by roni

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

mam nieraz tez z tym problem, u mnie ten dzinks ktory blokuje sprzaczke do zapinania pasow jest urwany i spzraczka opada nieraz na sam dol a pas zwija sie na maxa. ale radze sobie i z tym.

Wracajac do Twojego problemu... na poczatku tez mialem taki temat jak opisujesz... i zauwazylem ze jesli nie trzasne oparciem zeby zablokowac oparcie to ten pas jest zablokowany... Ja odkrecilem pas od karoserii zeby go zluzowac, przytrzymalem zeby nie zwinal sie caly i nastepnie zablokowalem oparcie ...cos tam sie zwolnilo i puscilo pas

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> teraz jak rozkladam kanape (rzadko sie zdarza) to zawsze zapinam ten srodkowy pas i pzrekladam pzrez zaglowek co by mial sporo luzu :/

dzięki , zaraz idę sprawdzić co i jak..

dłubałem dłubałem i jedyne co mi się udało to to że pas mi puścił i cały wyszedł i wyglądą na to że naciąg który zwija pas gdzieś puścił i nie ściąga pasa.... jak się dostać do mechanizmu i jak go naprawić...?

Please login or register to see this quote.

Jak sie dostac? tego nie wiem

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale popytam to napisze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> nie wiem czy nie bedziesz musial calego mechanizmu zmienic :/

ok , jak się czegoś dowiesz to daj znać , a codo mechanizmu to jak go wyjąć oto jest pytanie..?

Dopwiedzialem sie tyle: trzeba wymontowac oparcie kanapy, zdjąc tył i podobno jest tam jakas linka ktora potrafi spasc i wtedy sa klopoty z pasem... roboty przy tym troche jest...dodal, ze jakby co to ma na pewno takie pasy do spzredania

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dzięki ,jestem na wakacjach ale spróbuje coś wymyśleć...

Witam!

Jestem świeżo po samodzielnym montażu środkowego pasa bezp. Nic nie daje demontowanie tylnego poszycia - za nim jest blacha...

Ktoś już wczesniej pisał, że jeżeli oparcie nie jest dobrze zatrzaśnięte, to pas sie nie wyciaga. Jeżeli to nie pomoże, to mogę opisać całą operację, ale jest to dosyć kłopotliwe i raczej na 100% trzeba będzie wymienić pas. Sam mechanizm blokady pasa ogladałem, jest właściwie nierozbieralny.. tzn. można go rozebrać, ale jest b. duża szansa na ułamanie plastikowych dingsów. Po tym jak to przerobiłem, to na wakacjach sam bym się za to nie brał.

A jeżeli pas się zablokował, to problem tkwi w mechanizmie, nigdzie indziej nie ma niczego, co mogłoby powodować zablokowanie pasa.

Trudno całą operację słowami opisać, ale spróbuję:

trzeba zdjąć poszycie fotela z całego lewego górnego rogu oparcia, potem odchyla się gąbkę, i wtedy jest dostęp do mechanizmu pasa; sam mechanizm jest przykręcony jedną śrubą. Do odkręcenia potrzebny jest klucz nasadkowy 17 lub 19

1. zdejmujemy plastikową maskownicę przez którą wchodzi pas do środka oparcia (jest wcisnieta-podwazyc trzeba); pod nią jest metalowa kształtka

2. zdejmujemy górny skraj obicia (sam materiał) fotela - skraj jest wszyty w taką sprytną plastikową listwę, wyciąga się ją z blaszanej fałdy z góry, z tyłu oparcia

3. teraz możnaby odkręcić metalową kształtkę, do której była wcisnieta plastikowa maskownica (torksy chyba 35 lub 40); ale jeżeli nie będziesz wymieniał pasa, to można sobie darować odkrecanie

4. (zakładam, że zagłówki zdjęte na samym poczatku): trzeba zdjąc obicie przez plastiki, w które wkładane sa zagłówki - otóż materiał jest na tyle elastyczny, że jak naciągniesz, to dziury w materiale powiększą się na tyle ze obicie mozna GÓRĄ zdjąć przez te plastiki; mi udało sie bez naderwania materiału.

5. po ściągnięciu poszycia z tych mocowań nagłówków można zdjąć obicie i odchylić gąbkę; jest teraz w miarę dobry dostęp do mechanizmu pasa

mam nadzieję, że pomogłem...

Guest dizel

Dla mnie bomba...

Od kilku tygodni wożę w bagażniku środkowy pas i do tej pory nie znalazłem mechanika, który chciał by się podjąć montarzu a sam nie wiedziałem jak się za to zabrać.

W większej chwili wolnej będę próbował zmontować.

A teraz pytanie co do samego pasa...

Mam ten pas gdzieś na allegro kupiony i czy jest normalne, że nie zamontowany pas nie chce się rozwijać i zacznie działać po zamontowaniu czy jest on uszkodzony?

pozdrawiam

a jak jest ze zdjęciem poszycia w pół skórze...?

Nie wiem, nie jestem tapicerem... ja mam welur

:->

Ale podejrzewam, że moze byc podobnie - choc nie wiem, czy skóre da sie wtedy bezboleśnie przeciagnąć przez te plastiki nagłówków...

jak wymienić mechanizm /pas środkowy z oparcia kanapy VC przed lift pół skóra ? może jakiś warsztat w w-wie albo pomysły.....dzięki

Edited by zubek73
łączę z popraednim tematem o pasach / zubek

Guest Grzegorz_Kutno

Mam Zablokowany środkowy pas bezpieczeństwa zablokował się on w tedy gdy wymieniłem całą tapicerkę z weluru na skórę i pas środkowy zablokował się tu i tu wiec może ktoś wie jak go odblokować

Tulejki plastikowe się demontuje. Szczegóły na załączonych rysunkach.

Co do zwijarki to:

- w przedliftach z mechanizmu zatrzaskującego oparcie kanapy poprowadzona jest linka do zwijarki, co powoduje, że przy niezatrzaśniętej kanapie nie ma możliwości rozwinięcia pasa. Być może masz problem z tą linką.

- w poliftach mechanizm zwijarki skonstruowany jest tak, że nie rozwija się gdy jest w innej pozycji niż pionowej (czyli takiej gdy oparcie jest w pozycji normalnej )

Please login or register to see this attachment.

Edited by tomek23

Guest Grzegorz_Kutno

tomek23 dzięki wielkie już sobie naprawiłem ten pas ale zdj może się przydadzą innym

Pasy tylne dzielą sie na prawe lewe (nie liczać środkowego) czy to jeden pies prawy lewy ?Dziś zauważyłem ze klamre mam pod spodem i musiałem zgiąć pas i odwrócić klamre ,jakoś dało rade...Czy u was tez dzieją sie takie rzeczy czy to prawy pas? bo u mnie odwrotnie bylo po lewej.

Witam,

Ja miałem problem z zapinką z tyłu z prawej strony. Nie można było zapiąć pasa - mechanizm był zablokowany. Wykręcłem zapinkę - w tym celu:

1/należy odsunąć kanapę tzn tę część na której siedzi się

- pociągnąć do góry - z lewej i prawej strony tak samo

- gdy już jest odciągnięta można wsunąć rękę i trzeba wyczuć pręt, który jest przytwierdzony do podwozia a do kanapy przytwierdzone jest "oczko" w kształcie prostokąta, które przechodzi przez pręt - to takie zabezpieczenie

- należy pociągnąć za te oczko żeby wychaczyć z pręta (po obu stronach tak samo) i wtedy można odchylić kanapę na tyle żeby dostać się do śruby trzymającej zapinkę

2/ do odkręcenia zapinki potrzebny klucz 18 - najlepiej nasadka i przedłużka

3/ gdy zapinkę mamy już w ręku należy zdjąć obudowę zapinki - obudowa jest sklejona w środkowej części (tam są takie uszka)

- delikatnie podważać aż klej puści

U mnie po rozebraniu okazało się, że kawałek plastiku (odłamany od zapinki) zablokował mechanizm.

Po usunięciu tego plastiku wszystko zaczęło działać.

Na końcu sklejamy obudowę (super glue) - montujemy zapinkę. Na wszystko potrzeba 20 minut.

ps. zapinka z prawej i środkowej części są połączone razem (znitowane) - wykęcamy je razem

[jak wykręcić zapinkę pasa bezpieczeństwa tylna kanapa]

Witam. Odświeżę temat. Czy istnieją do VB przedłużki na pas?? Na allegro widziałem ale nie pasują rozmiarowo klamry zaciskowe.

=============

edit

pytania na temat VB zadajemy w dziale VB a nie VC

zubek

Edited by zubek73

Witam.

Sobota 23.30 skończyłem zabawę z zablokowanym środkowym pasem. / SUKCES/

Moja Córa opościła kanapę i oczywiście nie można jej podnieść.

Już byłem gotowy uciąć ten pas , bo potrzebuję jutro zabrać dwie osoby z tyłu.

No to do boju.....ale....piwko wcześniej i papierosek.

Mózg zaczął pracować.

Jak utnę pas to się skubaniec poluzuje---- TAK SAMO JAK PO ODKRĘCENIU MOCOWANIA TEGO PASA.

Przy zamku jest plastikowa ,dwuczęściowa osłona , którą należy ściągnąć /trzyma się tylko na wcisk/

żeby sprawdzić czy widać linkę blokującą pas. Jeśli jest na miejscu , działamy dalej, jeśli nie ma linki --ZONK! traeba rozbierać tapicerkę.

Zdejmujemy siedzisko i wywalamy na zewnątrz auta.

Potrzebny klucz nasadkowy 18 i sprytna rączka aby wcisnąć się pod leżące oparcie.

Śruba odkręcona i jedziemy z oparciem do góry / MOCNO ZATRZASNĄĆ!!!!!! /

Jeśli pas działa , przykręcamy mocowanie pasa.

Kasa w portwelu , mechanik nie zarobił, człowiek się nie stresuje.....piwko i papierosek.

Dzięki za uwagę

Witam mam problem, Pas tylni środkowy zablokował się na amen i nie mogę go rozwinąć. jest wciągnięty na max) jak go odblokować? Za 2 dni kończy mi się MOT w aucie a na 100% będzie sprawdzał pasy. Jakieś porady ktoś to rozwiązał w jakiś sposób?

Próbowałem mocniej kałatnąć kanapą aby się zamkneła ale nic nie daje. dodatkowo zauważyłem że na wpince gdzie pas się wpina nie można zapiąć innego pasa bo od razu wyskakuje i na liczniku świeci się lampka że pas lub poduszka jest nie zapięty/ nie działa

Proszę o szybką pomoc

Próbowałem zdjąć plastiki do zagłówek. właśnie takim drutem i zahaczyć wystający klin i do góry pociągnąć te plastiki się wykręca jak śrubką czy do góry. Próbowałem to i to...nie wiem co mam zrobić

Witam przy otwartym siedzeniu pas blokuje się automatycznie, trzeba zamknąć siedzenie i po sprawie. Dzięki.