Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kopci z wydechu! jakaś porada koledzy?

Guest Ciniarz
 Share

Recommended Posts

Guest Ciniarz

Viki 1.8 16V 1999 po wrzuceniu na komputer okazało się że zepsuty (wyrażaj się) przepływomierz wymieniłem na nowy ale nic to nie dało.Delikatnie pluje olejem .Niedawno ją kupiłem wiec nie jeżdziłem za dużo wiec nie mogę stwierdzić czy bierze olej. Ktoś ma jakieś opcje?? z góry dzięki !

Edited by zubek73

co wyszło na kompie - podaj listę błędów

coś mi się widzi że Cię naciągnęli na ta przepływkę

napisz też co już sprawdziłeś

Guest Ciniarz

Wyszły 3 błędy uszkodzony przepływomierz oraz dwie lampki na desce ( od kompa i czegoś jeszcze) w tym warsztacie tylko się podłączałem. Wymienił mi kumpel. Daje na wszystkie gary ,moc też raczej ma odpowiednią! Nie sprawdzałem świec ale to chyba by komputer wykazał.

Guest Ciniarz

Ciśnienia na cylindrach też nie sprawdzałem Może autko trzeba porządnie "przedmuchać" na lotnisku??? troszkę stało. Jakieś rady???

Kilka pytań odnośnie viki

1 jaki przebieg

2 dymi cz tylko pluje olejem

3 na jaki kolor ewentualnie dymi

4 dzieje się tak od momentu zakupu

5 palił się cheek że wymieniłeś przepływke

Guest Ciniarz
Kilka pytań odnośnie viki

1 jaki przebieg

2 dymi cz tylko pluje olejem

3 na jaki kolor ewentualnie dymi

4 dzieje się tak od momentu zakupu

5 palił się cheek że wymieniłeś przepływke

przebieg 149 611 dymi na biało może nie tak chamsko ale troszku daje i przy tym pluje olejem od dnia zakupu tak jest. po wrzuceniu na kompa wykazało że przepływka trafiona

Może autko trzeba porządnie "przedmuchać" na lotnisku???

plucie olejem nie jest normalne i raczej potrzebny jest remont silnika niż katowanie go...

Guest Ciniarz
plucie olejem nie jest normalne i raczej potrzebny jest remont silnika niż katowanie go...

dzięki za rade szkoda że mało konkretną

Guest Ciniarz

poza tym nie mówię o katowaniu kolego tylko może wydech trzeba "przeczyścić"

Odpal auto i odkręć korek od wlewu oleju nadstaw ręke i zobacz czy mocno bębzie dmuchać.

Do tego jeszcze ciemny olej,nic dobrego nie wróże ale niechce straszyć.

Guest Ciniarz

koleżko widzę że z tej samej mieściny! Może polecisz mi jakiegoś dobrego sprawdzonego i "normalnego " cenowo magika od Vegdy! Bo narazie trafiam samych " asów" ! Będę naprawde wdzięczny ! pozdrawiam!

mało konkretny opis usterek i to i mało konkretne odpowiedzi ;)

wróżkami nie jesteśmy na forum, i na odległość ciężko dobrze i poprawnie zdiagnozować usterkę - im więcej szczegółowych danych podasz - tym konkretniejszą odpowiedź dostaniesz.

Guest Ciniarz
Odpal auto i odkręć korek od wlewu oleju nadstaw ręke i zobacz czy mocno bębzie dmuchać.

Do tego jeszcze ciemny olej,nic dobrego nie wróże ale niechce straszyć.

odkręcałem wlew to bryznął na mnie olej...

Guest CHUDY1975

A jakiej konkretnej rady oczekujesz?

Skoro kopci i czuć zapach spalonego oleju to świadczy już o zbyt dużym zużyciu silnika albo nadmiernej eksploatacji

Guest Ciniarz
mało konkretny opis usterek i to i mało konkretne odpowiedzi ;)

wróżkami nie jesteśmy na forum, i na odległość ciężko dobrze i poprawnie zdiagnozować usterkę - im więcej szczegółowych danych podasz - tym konkretniejszą odpowiedź dostaniesz.

Może to dlatego bo dobrze się na tym nie znam! ale postaram się być konkretniejszy :D

Guest Ciniarz
A jakiej konkretnej rady oczekujesz?

Skoro kopci i czuć zapach spalonego oleju to świadczy już o zbyt dużym zużyciu silnika albo nadmiernej eksploatacji

Kupiłem go miesiąc temu i szczerze to nie wiem co robił z nim powszedni właściciel!

Guest Ciniarz
moge się mylić ale może to być głowica,pierśćienie na tłokach, trzeba jechać sprawdzić sprężanie

I tak zrobie! dzięki koledzy! Dam znak jaki finał!

Ciniarz

Jak jeszcze raz zobaczę jeden post pod drugim - to zamknę temat !!!

posty edytujemy, a nie klepiemy jeden pod drugim - regulamin się kłania - to nie onet ;) ;)

Guest ziga27
Wyszły 3 błędy uszkodzony przepływomierz oraz dwie lampki na desce ( od kompa i czegoś jeszcze) w tym warsztacie tylko się podłączałem. Wymienił mi kumpel. Daje na wszystkie gary ,moc też raczej ma odpowiednią! Nie sprawdzałem świec ale to chyba by komputer wykazał.

czy to wyszło po wymianie rozrządu czy przed ?może jak napiszesz po koleji to ktoś coś podpowie ;)

Dymi na biało niby, to jakby coś z chłodzącym (uszczelka, kanały), ale znów "żyga" olejem to coś w innym kierunku, hmm dziwne. Ja chyba bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia w cylindrach, coś podpada ten silnik. Świece też można kuknąć. Nie wiadomo ile oleju ucieka, czy nie miesza się z płynem czy coś, trochę niespodzianek może być pewnie po drodze, ale dobrze chyba to się nie zapowiada. Ktoś sprzedał chyba bubla, teraz trzeba naprawić ;)

Guest Ciniarz
czy to wyszło po wymianie rozrządu czy przed ?może jak napiszesz po koleji to ktoś coś podpowie ;)

Wyszło przed wymianą rozrządu.