Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest cood

który czujnik położenia wałka rozrządu w x20xev

Recommended Posts

Guest cood

witam

dopadł mnie błąd 0340 czyli jak mniemam (po lekturze forum) należy wymienić wspomniany czujnik. Chciałem zamówić takowy w sklepie p. Stachowiaka, jednak okazało się iż do x20xev są dwa rodzaje tego czujnika. niestety nie potrafię dowiedzieć się jaki jest w silniku mojej Vectry.

Czy ktoś z forumisiów zna sposób na stwierdzenie jaki typ czujnika jest u mnie bez wymontowania czujnika? po numerach VIN, czy jakichś oznaczeniach silnika...

pozdrawiam

a.

Please login or register to see this quote.

Odkręć dekielek od świec i zrób zdjęcie wtyczki czy nowy masz czujnik czy stary i tak kup nowy ,ponieważ czujnik nowego rodzaju Simens sprzedawany jest z wtyczką ,i trzeba ciąć kabel i łączyć ponieważ stara wtyczka powoduje wyskakiwanie błędów więc kup ten do nowszego modelu tylko z wtyczką.

Guest cood

ok, udało się

wtyczka wygląda tak

Please login or register to see this image.

wtyczka_czujnika03.jpg

numer na niej to AMP 827578

wtyczka_czujnika02.jpg

ale co dalej?

nie bardzo zrozumiałem z Twojego posta który czujnik powinienem kupić. możesz wskazać konkretny n.p. na allegro?

pozdrawiam

a.

Edited by cood

No i masz stary czujnik ,kup czujnik nowego rodzaju tylko z wtyczką i trzeba bedzie uciac stara wtyczkę w dogodnym miejscu i polaczyć kabel z nową ,skręcic i zaizolowac koszulkami termokurczliwymi ,chyba ze ci sie nie chce to kup stary ale na starym błedy lubia wyskakiwac bez powodu co do czujnika to oryginał jesli jest taki na allegro nalepiej chyba u Stachowiaka

Edited by Janek_uk_pl

Guest cood

ok, obczaiłem te wszystkie czujniki na allegro i widzę, że ten nowy typ kosztuje 285 a stary 109 więc chyba jednak nabędę ten tańszy.

dzięki za pomoc

a.

Edited by cood

Guest fryzak

Witam,

mam pytanie - w mojej Viki 1998 X20XEV (kombi, benzyna-gaz) wywaliło mi czujnik wałka rozrządu (wiem bo sprawdzałem kod błedu na kompie), ale mnie w warsztacie zmartwili, jak powiedzieli że to nietypowy rodzaj czujnika z półokrągłą wtyczką i nie ma zamienników. Oryginał Siemensa to ponad 300! AUUUUAAA....

Myślę sobie może mnie pobujali, może są jakieś zamienniki do tego....

Czy ktoś coś wie....

Proszę o pomoc

Edited by zubek73
o czujnikach jest 2 strony tematów, następny jest zbędny - używaj wyszukiwarki - łącze i witamy na forum / zubek

Guest ultra

bujda na resorach, mam vectre z tego samego rocznika z tym samym silnikiem, czujnik polozenia walkow rozrzadu wymienialem w sierpniu ubieglego roku i za oryginal siemensa zaplacilem 70zł z malym hakiem, mialem coprawda jakies 15% znizki w tym sklepie wiec tak czy siak cena czujnika to jakies 90zl a nie 300. unikaj tego warsztatu i pojezdzij po sklepach z czesciami a znajdziesz ten czujnik w dobrej cenie.

fryzak mam identyczna Viki i mam czujnik z kwadratową wtyczką.

Guest fryzak

a u mnie jest półokrągła, sprawdzałem

auto jest sprowadzone ze Szwajcarii, a słyszałem że w niektórych modelach instalowali fabrycznie półokrągłe

tak czy siak z tego co piszecie i tak lepiej zmienić na półokrągłą

poszukam jednak tej tańszej wersji - na razie najtańsze znalazłem za 209 zł

Please login or register to see this link.

Guest ultra

moje auto tez jest sprowadzone ze szwajcarii i mam identyczny czujnik jak ten na aukcji pokazanej przez Ciebie, oryginalny za 70zl ze sklepu, poszukaj po sklepach ten rodzaj czujnika mozna naprawde kupic duzo taniej niz na tej aukcji.

Guest kamda89

Może wstawi ktoś zdjęcie z nowszą wtyczką, tak dla porównania

Guest Hodzio

To zdjęcie czujnika z owalną wtyczką

Tu jakaś aukcja, chyba z kwadratową wtyczką

i jeszcze kilka:

Please login or register to see this attachment.

Edited by Hodzio

Guest postpolizei

Witam!

Piszecie o zamianie starego typu czujnika na nowy. Ja mam podobny problem: kupiłem dwa czujniki (GETZ 5wk90051) "starego typu", z kanciastą wtyczką i okazało się, że do jednej mojej vectry wtyczka pasuje (1,8 combi '98r., choć jeszcze nie wymieniłem czujnika) a do drugiej nie (1,8 sedan '98 automat) - od tego autka zacząłem wymianę. W automacie wtyczka jest zaokrąglona. Pomyślałem, że wymieniając wtyczkę na kanciastą wszystko będzie OK. Niestety, nadal świeci kontrolka i silnik działa w trybie awaryjnym. Stary czujnik ma oznaczenie 5wk9 055 2.

Czy jest jakiś knif, trzeba zamienić kolejność kabli? Nie chcę tego robić w ciemno żeby czegoś nie spie...

Z góry dzięki za pomoc!

Panowie mam ten sam problem po swapie silnika z angola-wtyczka okragla (automat) a ja mialem manuala wtyk kwadratowy. Podlacze sie pod pytanie kolegi powyzej "trzeba zamienić kolejność kabli?"

PODRÓBA-chociaż na forum omegi twierdzą,ze 1 na 10 zdarza się,że zadziała,więc można popróbować

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

A jakby okazało się,że nie działa lub go chcecie zwrócić sprzedający umożliwi wam to ale po odesłaniu szczegółowego formularza i dowodu zakupu,którego sprzedający zapomniał dodać:

Edited by gulin

Dobrze że o tym napiałeś, właśnie sam chciałem go zamówić bo jakieś lekko ponad pół roku temu w warsztacie wymieniali mi czujnik i zapłaciłem za niego 105 zł (ponoć jakieś włoskie g**no ale wtedy na 100% nie było wiadomo czy to to dlatego zdecydowałem się na tańszy a oryginału to powiedzieli że nawet nie było), ostatnio jednak znowu pojawia mi się błąd z tym czujnikiem, skasowanie błędu nie pomaga, objawy praktycznie te same co pół roku temu. Chce teraz wymienić właśnie na oryginalny czujnik ale nie wiem czy wierzyć tym aukcjom na allegro. A jeśli nie to gdzie mogę dostac oryginał i w jakich cenach mniejwięcej?

Edited by mati3910