Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest blue77

Kapanie czy skraplanie? Problem z klimą

Recommended Posts

Guest blue77

Witam, mam pytanie a zarazem proszę o porade. Ostatnio miałem pewne przygody z klimą, a mianowicie jadąc w dłuższą trasę raz i się właczała a raz wyłączała klimatyzacja i to samo z nawiewami. Pojechałem więc do serwisu gdyż myślalem że to problem z jakimiś stykami, a tam się okazalo że brakowało jakiegoś płynu. Po uzypełnieniu "tego jakiegoś płynu" przez serwis klima działał ok miesiąca, jednak za każdym razem gdy stawiałem samochód do garaży zauważałem kapanie wody pdo maską. Dzisiaj zauważyłem że klima nie chłodzi tak mocno jak jeszcze przed paroma dniami. Co to może być? Z tego co zauwazyłem to kapie to woda (nie olej ani inna substancja). Czy to normalne że cos się skrapla i w ten sposób uchodzi? Poza tym problemowi temu towarzyszy zapalanie się diody serwisowej w czasie jazdy (zatrzymanie wyłaczenie i włączenie silnika pomaga na jakiś czas). W serwisie po podłączeniu do kompa nie stwierdzono błedów... ale teraz zaczyna się to dziać po raz kolejny i coraz bardziej mnie niepokoi.

Witam

Please login or register to see this quote.

o jakim ty płynie piszesz ?? w klimatyzacji z tego co wiem to jest gaz (R134a), oraz śladowe ilości oleju do smarowania sprężarki, gdzie tam jakiś płyn??, co do braku chłodzenia to może masz dziurawy skraplacz klimatyzacji i dlatego z czasem ubywa ci środka no i klima działa jak działa - podjedź do SERWISU klimatyzacji np. (
BOSCH
) nie do OPLA i tam ci zrobią to profesionalnie sprawdzą i powiedza co i gdzie uciaka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozdrawiam
adiplus

Guest blue77

Dzięki za odpowiedzi ... trochę mnie to uspokoiło. Jadnak dla pewności wybiore się wkrótce to serwisu klimatyzacji ...

Guest djmothek

Witam mam smieszny problem otóż Viki doświadczyla odgrzybiania w Serwisie Opla i od tamtego czasu jakies 2 dni po odgrzybianiu czyc nieprzyjemny sfąd z kratek nawiewu przy kazdorazowym wsiadaniu powietrze jest wrecz zatechniete i wyczuwa sie wilgoć. po wlaczeniu klimy swad znika ale na zwyklych nawiewach smierdzi. Co zauwazylem jeszcze od czasu odgrzybiania nawet przy calodniowej jeezdzie na Climatroniku nie zauwazylem kapania spod spodu auta( a wczesniej przed odgrzybianiem byly plamki) mam ogromna proźbę czy jest jakas osoba ktora mogla by wykonac fotke odprowadzenia skroplin lub poradzic co zrobic w mojej smierdzacej sytuacji?

Co do skraplania, to zauważyłem, że w VC jest podobnie jak w VB tzn. generalnie podczas jazdy jeśli w ogóle wida jakieś skropliny to niewiele. Całość wylewa się po wyłączeniu klimy. Ja po dłuższej jeździe i wyłączeniu klimy mam nawet kałużę pod autem.

Co do odgrzybiania to powiem tak (zresztą chyba się powtarzam): jak widziałem jak robią to w warsztacie, to wolę zrobić to sam - przynajmniej wiem, że zrobiłem to dobrze.

Witam
Damian44 nie przesadzaj że w warsztacie który specjalizuje się w napełnianiu i odgrzybianiu klimatyzacji robią coś nie tak jak powinno być (chyba że jest to zakład przysłowiowego pana Waldka w garażu) ale mniemam że do takiego zakładu nie oddasz samochodu, więc mówimy o „normalnych” zakładach, które robią to profesjonalnie, a wątpię żebyś ty zrobił to równie dobrze jak one (zakłady) przecież nie masz odpowiednich urządzeń nie potrafisz wydostać czynnika chłodzącego, nie masz dostępu do osuszacza wymiany go (chyba że jesteś wszechstronnie uzdolniony) itd. Itd. … tak że moim zdaniem twoje zabiegi sprayowe mają się jak pięść do oka jeżeli chodzi o skuteczność, i zdrowy rozsądek. Ja robiłem to u Boscha i powiem że robili to panowie fachowo, i z użyciem profesjonalnych urządzeń, więc jestem pewien że załatwili sprawę dobrze.
Pozdrawiam adiplus

Ja miałem na myśli tylko odgrzybienie. Sam, demontując dmuchawę myślę, że robię to dokładniej (czyszczenie wlotu od strony komory silnika, dezynfekcja od strony kabiny i silnika). Wymianę czynnika chłodzącego oczywiście zostawiam warsztatowi, a co do osuszacza to zdania są podzielone. Jedni uważają że należy wymieniać, inni że nie. I komu tu wierzyć?

powiem tak - widziałem co tam jest w środku po 4 latach i poprzysiągłem sobie że będę to robił co 2 lata (wymiana)

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest djmothek

no wiec mi nic nie kapie:( tylko czuć wilgoć wewnatrz... moze to byc od tego osuszacza?

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Zielak

Należy wymieniać co 2 lata.

Po tym okresie filtr przestaje spełniać swoje zadanie i właściwie to można go wymontować, i jeżeli ktoś nie chce wstawiać nowego, to może wspawać kawałek rury.

Powstaje jednak pytanie: jeżeli filtr ten nie jest niezbędny, to po co fabryka go tam wstawiła?

Filtry osuszające do VC sprzedaje w Gdańsku firma

Please login or register to see this link.

producent

Please login or register to see this link.

Każdy filtr w samochodzie należy co pewien czas wymieniać.

Edited by Zielak

Witam i muszę wam powiedzieć że ostatnio ja też się przestraszyłem,bo z pod auta wypłynęła mi stróżka wody, a z pod silnika coś kapało,po otwarciu maski silnika zauważyłem małą gumową rurkę z której kapała woda-rozumiem że tak ma być,klimatyzacja się chłodzi woda skrapla i którendyś musi uchodzić.

Powtórzę się o w/w"przejściach"nt.kapania wody zpod silnika i pomimo,że "wątki/temat są stare",to potwierdzam,dla kolejnych użytkowników którzy będą szukać podobnych problemów,że kapanie zpod silnika pochodzi ze skraplania się wody z klimatyzacji i jest to wszystko normalne przy prawidłowym funkcjonowaniu Klimatyzacji.Powtarzam wątek ponieważ u mnie w vc po napełnieniu (kolejny raz)klimatyzacji dzieje się podobnie tzn.trochę poleci wody na Parkingach itp,więc to tylko woda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">....

Witam dzis przejezdzajac 10 km gdy wysiadlem z auta zobaczylem ze cos kapie pod samochod , zlokalizowalem wyciek i wydaje mi sie ze on jest spowodowany skraplaniem klimy jesli nie to prosze mnie poprawic . Zalaczam zdjecie z ktorego kapie woda oraz krotki filmik .. za wszyskie odpowiedzi z gory dziekuje:D

Please login or register to see this attachment.

Prawidłowy objaw  odpływu skroplin z klimatyzacji.