Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

jabolkg

Maglownica montaż demontaż regeneracja

179 posts in this topic

Dziękujemy za tak profesjonalnie opracowaną poradę

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> :)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Myślę, że trzeba przykleić aby nie zaginęła

1

mam takie pytanie czyli jak dobrze rozumiem z tego co przeczytalem to za stuk przy skrecie w lewo lub w prawo nie jest odpowiedzialna maglownica bo gdy skerecam w lewo to czuje przeskok i slychac maly odglos syukniecie a teraz tez w prawo

0

profi !!!!!!!!!

marka niech wrzuci na stronkę będzie dla potomnych.

0

Please login or register to see this quote.

Jeśli jest to pojedyńcze puknięcie to nie powinno to być winą maglownicy. Po prostu sama konstrukcja maglownicy uniemożliwia powstanie takiego puknięcia. Jeśli jednak przy skrajnym skręcie kierownicy czujemy na kierownicy przeskakiwanie (puku,puk,puk...) to na 100% jest to maglownica.

0

witam

u mnie przy szybkich ruchach kierownicy słychać wyrażne stuki, najbardziej wyczuwalne są one na lewym drążku kierowniczym. Odkręcałem go od koła i próbowałem szarpać ale żadnych luzów nie wyczułem oraz obracał sie dosyć ciężko wokół własnej osi. Maglownica nie cieknie. szukam rozwiązania tego problemu.

0

wlasnie to jest pojedyncze pukniecie i nie wiem co to moze byc macie moze jakies pomysly ?w czasie jazdy tego nie slychac tylko czuc na postoju slysze ale tez trzeba wytezyc sluch

0

a jak mam stukniecie podczas krecenia w lewą i prawą, podczas odkrecania, kiedy na skreconych kolach przy ruszaniu mi stuknie i czuje wyraznie na kierownicy i na nodze tez...

0

Nawet patrząc na konstrukcję maglownicy można sobie samemu odpowiedzieć, że nie ma możliwości żeby pojedyncze pukniecie było spowodowane samą maglownicą bo niby gdzie mógłby wystąpić taki luz skoro maglownica to wałek zębaty i listwa czyli na prawdę mało skomplikowane urządzenie a jedyne miejsce podatne na luzy wyposażone jest w śrubę kasującą luzy.

Ja na waszym miejscu szukałbym na mocowaniu maglownicy do nadwozia albo na kolumnę kierowniczej. Kilka dni temu zakładałem do innej vectry kolumnę kierowniczą z regulacją i też na początku występowało puknięcie, ale okazało się, że po prostu za słabo dokręciłeś śrubę na łączeniu maglownicy i kolumny.

0

Witam

Czy pod tą zaślepką znajde kasator luzów? na zdjeciu widac ze jest ona chyba na cos wklejona, da się ją łatwo zdjąc?

0

Kasator luzów masz przecież pokazany na drugim zdjęciu. Nie jest ukryty pod żadną zaślepką.

To co pokazałeś na zdjęciu to chyba zaślepka nakrętki wałka skrętnego, ale nie jestem pewny bo jest za blisko i nie mogę za bardzo skojarzyć, w którym to jest miejscu.

0

na moim zdjęciu jest maglownica ZF, w maglownicy saginaw w tym miejscu jest własnie sruba kasatora luzu

zastanawia mnie czy w tej maglownicy pod ta wlasnie zaslepka jest moze schowana jakas sruba

Please login or register to see this link.

są pokazane maglownice obu firm na i trochę widać różnice w budowie

Edited by dannn
0

Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ewentualnie wyleje ci się olej ze wspomagania.

0

Czy na tym wałku skrętnym jest łożysko, czy tylko tulejki? U mnie jak odłączyłem kolumne to właśnie na wyjściu tego wałka z maglownicy jest luz. Czy da się wyciągnąć ten wałek (do kabiny) bez wyciagania całej przekładni z auta?

0

Są dwa łożyska. Jedno kulkowe na dole drugie walcowe na górze. Nie mam pojęcia czy dało by się zdemontować wałek prowadzący bez demontażu maglownicy, ale na pewno było by to bardzo utrudnione ze względu na ograniczone miejsce do manewrów.

0

No i chyba niestety czeka mnie wymiana maglownicy

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> gdy złapię za drążek kierowniczy po stronie prawej i ruszam góra - dół to słychać stukanie

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> i na 90% jest to luz na listwie, mam listwe taka jak kolega BRh+ z zaślepką, czy da się jakoś skasować ten luz czy raczej przekładnia do wymiany ??? Samo uszczelnienie trzyma, bo wszystko suchutkie i nie widać żadnych wycieków.

0

Spytaj BRh+ może próbował zdjąć tą zaślepke i wie co sie pod nia kryje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

mam problem, zalozylem ten post poniewaz bylem w aso na sprawdzeniu bo mam stuki na kierownicy jak przejezdzam bo kostce brukowej lub nierownosciach (dolkach) i powiedzieli mi ze mam luz na krzyzaku, kupilem krzyzak bylem u mechanika i okazalo sie ze po sciagnieciu krzyzaka i ssprawdzeniu na i8madle zadnego luzuz na nim nie ma , teraz nie wiem czy to maglownica czy cos innego, jesli chodzi o drazki to byly sprawdzane i jest ok , maglownice wzrokowo sprawdzalem i nie ma wyciekow, moze mieliscie juz taki przyapdek , bo nawet w aso prawdy nie mozna sie dowiedziec ... ehh

Koledzy co ja musze jeszcze sprawdzic?

0

Posted (edited)

Może to dziwne ale ja miałem stuki na kierownicy,które minęły po wymianie łożyska i poduszki pod przednim amortyzatorem.

Też z tym walczyłem i zupełnie przypadkowo to odkryłem.Po wymianie stuków na kierownicy brak.

Też podejrzewałem magiel,krzyżak i drążki u siebie.

Edited by OMG
0

nizej wrzucam zdjecie gdzie dokladnie jest ten luz u mnie , moze jest nie dokrecona maglownica , sam niewiem pomocy

Please login or register to see this attachment.

0

nikt nie potrafi mi pomoc? ,ja nie wiem juz co z tym robic ,moze mial ktos juz taki przypadek , moze mam maglownice nie dokrecona , co wy o tym myslicie?

0

U mnie sytuacja wygląda tak, że coś stuka na wybojach itp.

Na postoju ruszając dość szybko kierownicą, widać, że pod tą osłoną drążka kierowniczego coś ma luz i lekko postukuje.

Dodam jeszcze, że zauważyłem iż moja osłona dobrze trzyma się ale tylko do maglownicy, na drążku chodzi luźno, domyślam się, że to jest przyczyną, tego całego zamieszania?

Please login or register to see this link.

Korzystał ktoś z usług tej firmy?

Ewentualnie gdzie można na dolnym śląsku przeprowadzić wymianę maglownicy na zregenerowaną + oddać swoją? Chodzi mi o jakiś dobry i sprawdzony zakład

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Nie znajdę w tej chwili kto ale firma ma bardzo dobre opinie. Reklamę mają podczepioną na forum VU.

0

Tylko do łodzi mam 300 km w jedną stronę

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Najwyżej zamówię u nich niech mi przyślą do domu i sam postaram się zmienić, chociaż kiepsko to widzę, bez kanału albo jakiegoś podnośnika.

No ale dzięki za odpowiedź

0

a jesli jest niewielki luz na kolumnie ruszajac kierownica gora -dol ,naprawde niewielki, to mzoe byc to przyczyna podbijania kierownicy na wybojach i stukania krzyzaka ?,mam pojedynczy stuk jak ruszam kierownica

0