Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
telker

Miska olejowa 2.0 i 2.2 DTI - czy taka sama ?

Recommended Posts

Witam.

Okazało sie iz mam miseczkę olejową do wymiany i poszukuje informacji czy ta sama miska jest w silniku 2.0 i 2.2 DTI.

Może macie numer części żeby ewentualnie porównać ?

Pozdrawiam.

Edited by telker

Wg. EPC różnią się tylko czujnikiem poziomu oleju (czyli chyba wersje z MID/TID) W przypadku jego braku w otwór idzie śruba zaślepiająca)

Dla 2.0

1. MISKA OLEJOWA, ZESP. X20DTL, X20DTH, Y20DTH- GM 24407642 nr kat. 652029 - dawniej stosowano 17761791 (90502848) (6 52 166)

Notatka: BEZ AUTODIAGNOSTYKI

2 MISKA OLEJOWA, ZESP. X20DTL, X20DTH, Y20DTH GM 9196548 nr kat. 652028 - dawniej stosowano -17761791 (9117757) (6 52 199)

Notatka: DLA UKŁADU AUTODIAGNOSTYKI

Dla 2.2

1 MISKA OLEJOWA, ZESP. 24407642 (652029)

Notatka: NIE STOSOWANE ZE WSKAŻNIKIEM WIELOFUNKCYJNYM

2 MISKA OLEJOWA, ZESP. 9196548 (652028)

Notatka: UŻYWANY(-A,-E) ZE WSKAŹNIKIEM WIELOFUNKCYJNYM

Edited by zubek73

Dziękuje za odpowiedz. Jednakże może orientujecie sie czy demontaż takiej miski to wiąże sie tylko z odkręceniem śrub czy coś przeszkadza w jej zdjęciu - np jakiś element zawieszenia itd ... Z tego co zaglądałem to nic nie widziałem takiego kolidującego ale zerknąłem tylko przez sekundę i nie mam pewności. Wiem ze w 1.8 trzeba było luzowac rury od kolektora a tu w 2.2 DTI ?

Jak sądzicie ?

Please login or register to see this quote.

Kolektora nie trzeba luzować ani zdejmować bo turbina i wydech jest z tyłu silnika a nie z przodu jak w benzynce. Natomiast będziesz musiał zdjąć praktycznie całą wykładzinę / osłonę dolną silnika. Zaopatrz się też w nową uszczelkę miski ( ( proponuję GOETZA - oryginał - około 70 zł ). Uszczelka miski teoretycznie nie wymaga by ją smarować silikonem ( czarny ) bo jest samodociskowa ale mimo to - przesmaruj ją i dopiero zakładaj... Tak z doświadczenia Ci powiem, bo często zdarza się, że nie posmarowana cieniutko jednak przecieka po czasie... I trzeba wszystko zrzucać i robić jeszcze raz, z wymianą oleju i myciem michy włącznie...

2,0 dti i 2,2 dti - te same miski olejowe... I nie tylko...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Wykładzinę silnika

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tam jest takie otwierane okienko :-) - czy nie wystarczy ? - A może jest ktoś z Warszawy kto mógłby pomóc zrobić ten remoncik? Wole zapłacić - dać na dobre piwko dla klubowicza niż dla kolesi z serwisu jakiegoś :-)

Pozdrawiam.

ważne też żeby jej za mocno nie dokręcić - momenty sa w samnaprawiam

Ja sie podepne pod temat.

Panowie mam takie pytanko jak sciagnac miske oleju w silniku x20dth?Bo sa tam dwie srubki do ktorych bedzie bardzo ciezko dojsc-sa one od strony lewego kola.