Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
ttomekk

xenony z anglika jak przerobic

16 posts in this topic

witam czy wiecie jak przerobic xenony z angielskiej wersji vectry b na europejska?

otoz wiem ze sie da tylko jak?

pozdrawiam

0

Please login or register to see this quote.

Wystarczy przerobić przesłonę aby świeciła skosem w drugą stronę. Ale czy to jest proste to już sprawa prywatna każdego. Ja bym przerobił bez problemu.

Masz foty to pokaż a powiem Ci co trzeba zrobić.

0

zrob porade bo sam jestem ciekaw jak to przerobic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

hmmm, nie ty jeden, mi tez sie to przyda

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

No to jest nas juz trzech

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzix : a czy nie przerabia sie je tak samo jak soczewki

Edited by baca_cwaniak
0

tzn jak bo az ciekawosc zzera jak przerobic

fotek nie mam niestety

0

Soczewka (nie wiem jak w vectrach) składa się z odblasku, przesłony i soczewy (którą widzimy) patrząc na lampę od przodu auta.

problem w przesłonie. jest to blacha która zasłania do połowy odblask. Krawędź ten blachy jest taka _____/ w dużym oproszczeniu. Ta krawędź jest zamontowana do góry nogami i po odbiciu światła w odblasku drogę oświetla prawidłowo.

W nowszych furach przesłona jest taka ______/------------ ale to nie ma znaczenia.

Jedyna praca jaką trzeba wykonać - oczywiście oprócz rozebrania całej lampy na części to zamontowanie ten przesłony odwrotnie jeśli jest taka możliwość. Zalezy to od tego czy blacha przesłony jest symetryczna do obrócenia w poziomie (czasem ma wąsy, uchwyt prawy jest inny od lewego). Jesli się nie da to trzeba spiłować pierwotny skos ______/ na płasko ________ i dołożyć drugą blaszkę z prawidłową na europejskie warunki przesłoną.

Jak niektórzy wiedzą, mam u siebie soczewy z avensisa 2006. Co prawda europejskie były ale przy anglikach byłoby podobnie.

Może to oczywiste co napisałem i może chodziło Wam o co innego? Jakby były jakieś pytanka to służę. Może gdzieś zaplątały mi się foteksy z prac to będę mógł pokazać o co chodzi dokładniej. Być może czegoś już nie pamiętam ale w razie potrzeby sobie przypomnę.

0

Posted (edited)

mowiac szczerze to ......

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> nic nie skumalem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D

moze sie jeszcze okaze, ze da kazdej lampy mozna soczewki wlozyc?

Edited by Duke_
0

Jesli to coś zmieni to powiem że ja jeżdżę po polsce, mam angielskie lampy carello przerobione tak, że została do nich wstawiona soczewka od toyoty avensis 2006 r.

Tylko żeby komuś nie przyszło do głowy aby przytaczać tutaj różne świetlne przepisy bo nie o tym jest ten wątek.

0

czy ma ktos magiczny sposob na polifty angielskie ?

0

mowa o xenach

a nie o zwyklych lampach

tam nie ma co przekladac

0

Nie rozbieralem w sumie angielskich xenonow do VB ,ale rozbieralem europejskie i mysle ,ze angielskie sa takie same.Roznica jest tak jak pisal dzix ,w przeslonie soczewki ,tyle ze tej przeslony z tego co pamietam nie da sie odwrocic.

Ale mozna zmienic cale soczewki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ,koszt nie jest duzy.

P.S.Mam na zbyciu dwie soczewki z oryginalnych xenonow z VB z wersji europejskiej

0

no a ile kolego za te skoczewki preferujesz Peelenów?

0

Witam mam zamiar kupić xenony z anglika ponoć jest przesłona ale nie wiem czy gośc nie sciemnia nr aukcji:398463628 proszę o sprawdzenie co o tym myslicie i czy cena nie jest za wysoka?

0

o przeslonie jest juz napisane na forum i w tym temacie

trzeba lampe przerabiac bo sama przeslona nie da tego co powinna

0

Temat już kawałek czasu nie poruszany ale właśnie zabrałem się za przeróbkę moich lampek i za nic nie mogę wypiąć odblasku z tego mocowania które jest odpowiedzialne za ustawienie konta światła, te u góry po środku odblasku. Może ktoś mi podpowie gdzie tam trzeba podwadzić

0