Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

madein7

Stuki z tyłu przy hamowaniu

Recommended Posts

Witam

Z jakiś miesiąc temu wymieniałem z tyłu tylko klocki (bo tarcze są jeszcze w dobrym stanie, z przodu cały komplet). Zaraz po wymiane wszystko było ok, ale od pewnego czasu hamulce z tyły zaczęły leciutko popiskiwać i.. zaczęły pukać. Jadę do przodu, wystarczy że lekko nacisnę hamulec i słychać metaliczne puknięcie, następny raz naciskam hamulec i jest OK, wrzucam wsteczny, cofam, lekko hamulec i znów puknięcie. Do przodu, hamulec i znów puknięcie. Smarowałem tłoczki, nic. Rozgiąłem sprężynki które odpychają klocki od tarczy i było ok... ale tylko przez 2 dni

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> . Dzisiaj podjechałem do Vauxhalla i kupiłem 2 nowe sprężynki (może stare już nie sa takie "elastyczne" i nie trzymają??), zmieniłem i d..a, dalej cos puka. Mi to brzmi tak jakby klocki się ruszały podczas hamowania i pukały, tylko że ich nie da się usztywnić inaczej niż sprężynkami (a nówki nie działają

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> ) . Kumpel posłuchał i mówi, że trzeba zaciski (tłoczki) czyścić bo to one pukają.

Może ma ktoś jakiś pomysł... "szukałem", ale nie brzmi to raczej jakby to zawieszenie było... i akurat pojawiło się po wymianie klocków

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Edited by madein7

Mam to samo. Przy hamowaniu jest stuk z tylnego prawego koła.

Obstawiam klocek, ale nie wiem jak to ugryźć.

Na początku stukał podczas jazdy, ale to już wyeliminowałem, to po dwóch miesiącach zaczął stukać przy hamowaniu. (Klocki i tarcze zmieniałem jakieś 3 miesiące temu)

Please login or register to see this quote.

to pewnie była wina sprężynki, mi podczas jazdy nie stuka, tylko jak hamuje,też tylne prawe koło, jak nic innego mi nie przyjdzie do głowy to w sobote rozbieram zaciski do czyszczenia

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> jakoś mi się to nie widzi...

pozdro

takie stuki jak opisujesz potrafi wydawac takze zuzyta tuleja wahacza wzdluznego.

w sumie sprawdzę te tuleje, warto zanim wezmę sie za rozbieranie zacisków...

Rozwiązaliście tą zagadke ?Bo mi tez puka nieraz jak sie zatrzymuje...też prawe tylne;/ A nie piasta ?

Guest wrzesi0

Dołączam sie do pytania !!!

To samo - pół roku po wymianie klocków z tyłu - przy hamowaniu słychać pojedyncze puknięcie z prawego tylnego koła.

Macie rozwiązanie?

a może sprawdź wahacz...wiem że to dziwne, ale przy mocniejszym hamowaniu może tam są jakieś luzy??

przy hamowaniu recznym to samo?

Stawiam na tuleje wach poprzecznego, a moze sprezyna z zacisku zgubiles i klocek lata. Chodz raczej nie. Piasta nie stuka lecz "huczy".

Może zacisk szlag trafił, ma luz i to może powodowac takie puknięcie. A moż e nie dokręcone prowadniczki/śruby?

Rozwiązał ktoś to pukanie??U mnie to samo prawe tylnie koło przy hamowaniu stuka puka sam nie wiem jak to nazwac