Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest mirek1968

2,0 DTi Nagle zgasła! Co robić?

Recommended Posts

Guest mirek1968

Witam forumowiczów!

Jechałem swoją Vectrą po autostradzie i po okolo 130 km poprostu zgasła i nie chciała już zapalić. Odpala jedynie z użyciem "samostartu" i chodzi na wolnych obrotach jednak po dodaniu gazu tak jakby się dławi i nie wchodzi na obroty. Bez samostartu nie odpala. Co moglo sie popsuć i co mam w niej sprawdzić?

Please login or register to see this quote.

Jesli zapaliła Ci sie pomaranczowa kontrolka slinika jechac na techa zczytac błedy wtedy mozna cos zaradzic a tak to wrózenie z fusów

chyba dopadla Cie zmora diesli czyli pompa

poczytaj na forum w dziale diesla

tylko usiadz i sie trzymaj bo tanio nie bedzie

Gawlak ty sie Galgan powinienes nazywac,walisz prosto z mostu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest mirek1968

Pomarańczowa kontrolka się nie zapala. No raczej napewno coś z pompą tylko co przypuszczacie? Mechanika czy elektronika? Jeżeli odpala na samostarcie czy to może być sterownik? Nie mam możliwości podjechać na techa ponieważ auto zostawiłem w Polsce i musialem wyjechać do Niemiec i chciałem się zorientować co padło.

Zobacz czy przypadkiem nie spadł albo nie pękł wąż gumowy od intercoolera ( dochodzi do kolektora ssącego ), możliwe, że spadł albo pękł między turbiną a intercoolerem. Skoro nie ma checka to chyba nie aż tak poważna sprawa...

Pracuje głośniej czy tak samo ? Jak odpalisz ( jeśli się uda ) to można jechać normalnie czy autko jest mułowate ?

Guest baca_cwaniak

na moj gust elektronika ... pamietam jak mi tak zgasla na "amen"

Guest mirek1968

Auto po odpaleniu na samostarcie chodzi normalnie na wolnych obrotach. Przy dodaniu gazu dusi się i nie rosną obroty także o jeździe nie ma mowy.

Gdyby padł ten sterownik to chyba raczej wogole nawet na samostart by nie odpaliła? Czyż nie?

Guest baca_cwaniak

pisze jak bylo w mojej , nie zycze Ci zle ale cus jakies przeczucie mam jak Gawlak

jezeli naciskas\ daz i gasnie silnik to znaczy ze pompa nie reaguje na pedal gazu czyli nie podaje paliwa w wymaganej ilosci czyli wychodzi ze pompa kleka.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Tak, ale CHECK się nie wyświetla dlatego to trochę dziwne...

Pompa jest urządzonkiem wielotłoczkowym, może padła " mechanicznie ", ale wówczas CHECK pojawiłby się, a mirek1968 twierdzi, że kontrolka się nie świeci...

Turbina też raczej nie bo ECU wykryłby błąd i zaświecił kontrolkę ( albo zawór upustowy sterowany podciśnieniem albo czujnik doładowania w kolektorze ssącym...

Powiedz z jaką prędkością jechałeś jak Ci silnik zgasł ? czy było jakieś szarpnięcie, huk czy coś takiego ? Jeśli uda się odpalić silnik to czy pracuje on głośniej niżprzed awarią, nic nie stuka, nie brzęczy ?

Zobacz jak przekręcisz kluczyk na zapłon ( kontrolki ) czy CHECK gaśnie na 100% ? Jeśli nie gaśnie to trzeba jechać na TECHA2 bo będzie ciężko cokolwiek wywróżyć. Jeśłi kontrolka silnika gaśnie to być może jest to " tylko " mechanika...

Ja zacząłbym standardowo - od sprawdzenia układu zasilania w paliwo - od zbiornika, poprzez filtr paliwa ( zarówno wkładkę filtrującą - wymień - sprawdź obudowę - bywa, że pęka i się rozszczelnia ), przewody przelewowe i trójniki a na koniec odpowietrzyłbym pompę ( obowiązkowo ) i spróbował jak to będzie teraz. Może być tak, że paliwo dochodzi ale na przykład padł wtryskiwacz ( wtryskiwacze ), może trawers(y) do wtrysku ( uszczelniacz ) jest zużyty... Zapalanie silnika metodą na samostart jest wówczas możliwe ale ponieważ pompa zapowietrza się poprzez cofające się paliwo to pracuje on nierówno i nie reaguje na gaz...

Zobacz dla pewności też skrzynkę z bezpiecznikami i przekaźnikami...

Guest ArturL

A ja zacząłbym od podpięcia kompa i sprawdzenia wartości rzeczywistych i żądanych przed i po odpaleniu: kąt wtrysku i dawka paliwa. Reszta jest konsekwencją.

Edited by ArturL

Guest pepe_75

cze

ja miałem podobnie tylko że u mnie mocno dymiła.

w pierwszej kolejności sprawdz najprostsze rzeczy.

u mnie wystarczyła wymiana filtra paliwa i po kłopocie.

Guest raffik

W mojej już od trzech tygodni krycha,prycha,dławi sie,przerywa,szarpie.Wszyscy mechanicy rozkładają ręce i nie wiedza o co chodzi.Check po odpaleniu gaśnie i wczasie usterki jeszcze ani razu sie nie zapalił.Byłem na samym poczatku na kompie,spisał stare błedy-wykasował i mimo ze auto dalej ma usterkę,błedów juz zadnych nie ma.Nikt nie wie o co chodzi-a byłem już u niezłych kozaków pod kątem diesli

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To dopiero jest rozpacz jak nikt nie potrafi pomódz.W serwisie opla powiedzieli że metoda prób i błedów mogą sprawdzić,ale nie gwarantują że naprawią a pieniądze trzeba bedzie wyłożyć i tak duze za samo bycie u nich-zszokowali mnie!!!

Powiedz co było robione i kiedy, w jakich okolicznościach dzieją się te dziwne rzeczy, na zimnym/rozgrzanym silniku, po porannym odpaleniu czy cały czas i tak dalej oraz jakie były kody błędów i czy one nadal po wykasowaniu występują. Im więcej szczegółów tym lepiej...

Guest raffik

Dzięki za zainteresowanie kolego!Jak mozesz to zerknij na mój temat pod tym kątem,na drugiej stronie pt: Pomocy!Szarpie i przerywa.

Wszystko tam opisałem.Jak możesz zerknij i wyraź jakąś opinie,bo już ręce opadają-czekam.

No właśnie - sam sobie odpowiedziałeś...

Przecież w tamtym temacie i ja i kilku innych kolegów pyta Cię o to samo - czy zająłeś się sprawą czujnika położenia wału korbowego ?

Te błędy, o których Ci napisałem bywają pochodną wadliwie działającego tego właśnie czujnika...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli to nie pomoże to trzeba podpiąć się pod TECHA2 i odbyć jazdę próbną, wówczas na podstawie bieżących odczytów będzie można stwierdzić o co chodzi...

Guest raffik

Opowiem na moim temacie.

Guest mirek1968

Jechalem 120 kmh lekko szarpnelo autem zgasł silnik i zapaliły sie kontrolki. Nic nie strzeliło itp. Silnik po zapaleniu przy użyciu samostartu chodzi normalnie tak jak przed awarią, obroty są równe i nie falują. Najbardziej mnie interesuje czy przy takich objawach przyczyną może być uszkodzony sterownik.

Nie wiadomo czy to sterownik. Jeśli nie świeci się kontrolka CHECK to i tak warto podjechać i to szybko podpiąć się pod TECHA2 bo tylko tak bezbłędnie namierzysz problem. Skoro silnik zgasł, to najprawdopodobniej w pamięci ECU jest błąd, ale ten błąd jeśli nie wystąpi po raz kolejny zostanie prawdopodobnie automatycznie " zapomniany " po 30-tu odpaleniach silnika. Lepiej podjechać i sprawdzić co to było... A może właśnie lepiej nie wiedzieć ? Decyzja należy do Ciebie...

W mojej Viki miałem przypadek ,że za jednym razem słabo odpalała a jak odpaliła to dymiła(biały dym) obrotomierz wariował,po dodaniu gazu gasła,check palił się.

Padł czujnik położenia wału.Wymieniono na Delphi.

Dokładnie po roku to samo tylko tym razem pojawiły sie dwa błędy i obrotomierz wogóle nie reagował.

Ponownie padł czujnik położenia wału dobrze ,że jeszcze obejmowała go gwarancja.

Teraz mam Bosch i jest ok.

Witam kolegów widzę że temat był dawno temu ale podepnę się pod temat . A mianowicie w mojej Viki tez podczas jazdy auto zgasło i już nie odpaliło , Po podpięciu kompa nie pokazało żadnych błędów , Viki postała jakiś czas i odpaliła bez problemu .Na następny dzień tez nie było problemu z odpaleniem ,jeździłem tak ok tygodnia i znowu to samo coś tylko pykło  i Viki stoi . Zawiozłem do mechaniora speca od diesli , podpiął   kompa i zero błędów a auto nie chce odpalić . Gościu sprawdził pompę ,wysłał sterownik do sprawdzenia i niby wszystko ok po założeniu sterownika Viki na tydzień ożyła po tygodniu znowu to samo zero błędów viki raz pali raz nie  Co może być przyczyną takich objawów ?.