Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest sidien

Zaciety rygiel tylnych drzwi

Recommended Posts

Guest sidien

Mam problem z zacietym zamkiem tylnych drzwi (prawych). Rygiel jest wcisniety i nie da rady go podniesc.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak teraz otworzyc drzwi zeby to naprawic?? Sciagnac boczek przy zamknietych drzwiach bedzie raczej trudno.

Dodam ze moja VA to rocznik '92 i mam central tylko na przednie drzwi.

Witam.pierwszy raz sie spotykam z centralnym tylko na przod ale pomijajac to to niemasz innego wyjscia jak zdjac tapicerke z drzwi dasz rade bo inaczej nie dojdziesz do zamka.Pozdrawiam.

Guest Pawel89

A na 100% masz tylko centralny na przod? skad to wiesz? moze jest na tyl tylko sa spalone silowniki. I ten jeden moze zadzialal i sie zacial w pozycij zamknietej. sprobuj odpiac akumulator i dopiero potem otworzyc. Takie jest moje zdanie ale wcale sie nie zdziwie jak sie myle. i fakt jest problem zdjac boczek przy zamknietych drzwiach.. powodzenia zycze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest sidien

Auto kupilem kilka dni temu wiec nie wiem czy cos bylo wczesniej grzbane czy nie. Centralny dziala mi na przednich drzwiach, bagazniku i klapce od paliwa a na tylnych juz nie. Centralny tez nie reaguje na ruszanie ryglem w tylnych dzwiach (tym dzialajacym).

Da rade zdjac tapicerke przy zamknietych dzwiach?

Edited by sidien

Z tylnych drzwi tapicerke zdejmiesz bez problemu od srodka i wtedy juz masz dojscie do zamka i jakos je odblokujesz bo inaczej nie dasz rady ich otworzyc.Pozdrawiam.

Guest sidien

Jak sie da sciagnac od srodka to luz, Balem sie ze trzeba to robic przy otwartych drzwiach. Jutro bede dzialal

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Sticker

Jeśli masz centralny na wlew i klape to napewno jest fabryczny i tylne drzwi tesz powinny mieć siłowniki.

Może kable się po rozłączały w mojej vectrze też centralny na tył nie dawał pomogło wyjęcie gumy pomiędzy drzwiami i a autem i poruszanie kablami.

Guest sidien

Zeby poruszac kablami musze najpierw otworzyc drzwi :/

Sciagal ktos boczki z tylnych drzwi?? Ja utknalem w trakcie i nie wiem za co dalej sie brac zeby czegos nie polamac.

Guest Pawel89

A wiec tak tam gdzie klamka sa chyba 2 srobki jak sciagniesz ten plastik i jeszcze potem 3 na dole drzwi jak sie juz konczy boczek na samym dole. i to tyle dalej drzwi siedza na zapinkach o dsrodka ale to spokojnie mozesz saciagac je bo sie nie polamia wiec jak odkrecisz to po prostu pociagnij mocneij za boczek i zejdzie

Edited by Pawel89

Guest sidien

Te srobki z okolic klamki mam juz odkrecone i jeszcze jedna z podlokietnika ale jakos nie widzialem tych na dole.

Jak sie slonce schowa troche to skocze jeszcze raz zobaczyc bo teraz to sie wytopie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Pawel89

Fakt jest jeszcze w podlokietniku, zapomnialem a tyle razy to rozbieralem zobacz sobei w drzwiach ktore ci sie otwieraja gdzie sa te 3 na dole bo sa dobrze schowane... tak jak mowilem zaraz jak sie konczy boczek to w takich dziurach sa

Guest sidien

Jakos nie moge dopatrzyc sie tych srubek

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Tak wygladaja moje drzwi:

Please login or register to see this link.

Sorki za jakosc zdjec ale telefon nie podolal wyzwaniu

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by sidien

Z tego co pamietam to śrubki są na samym dole dzwi. Jak sie plastik konczy (miejsce styku drzwi z uszczelką we wnęce samochodu), jak uklękniesz na kolanach to zobaczysz z tyłu coś pamiętam, że dwie były (bo z przody to chyba 3).

Najpierw zdejmujesz kolbke od szyby. Popychasz tapicerke do wewnątrz drzwi i małym śrubokrętem lub jakimś szydełkiem próbujesz zaczepić zawleczkę w kształcie litery "U".

Jakoś mi sie wierzyc nie chce, że można zdjąć tapicerke z zamknietych drzwi.

Jakby co to moge oddać za piwo tapicerkę tylnych drzwi.

Witam.Kolego w tylnych drzwiach niema zadnycn srubek na dole sa tylko w przednich tu masz tylko 2 przy klamce i 3 na dole uchwytu za ktory ciagniesz i oczywiscie korbe od szyb a reszta jest wcisnieta na plastiki po obwodzie najlepiej troche podwarzyc zeby choc jeden puscil to reszta wyskoczy bez problemu.Pozdro.

Guest sidien

Czyli szarpac, szarpac i szarpac moze zejdzie

A jak sie nie uda to sie z tym piwem odezwe.

Może do końca nie na temat, ale się odezwę. Nie ma opcji, jeśli masz centralny to żebyś nie miał wszystkich furtek. Po prostu nie miało to by sensu. Jeśli masz oryginalną instalkę i KIEKERTA na pokładzie to stawiam na wywalone siłowniki. Ojcu jeden padł zupełnie ze starości (no prawie) woda się gdzieś dostała i trochę skorodował. Faktycznie zaciął się na amen w pozycji ZAMKNIĘTY. Co do tapicerki, to koledzy napisali. Na wszelki wypadek odłącz bezpieczniki lub najlepiej akumulator. Za rygiel nie ciągnij bo wyrwiesz ten plastyk z cięgna.

Jak już rozbierzesz to cacko, to posprawdzaj czy w kostkach dochodzących do siłowników jest prąd bądź impuls. Na 99,9 % jest instalka no chyba że to był jakiś "przeszczep" tylko siłowniki się sfajczyły. Giełda lub allegro ! kup oryginalny bo na te chińskie patrzeć nie mogę....

Guest sidien

Dzisiaj nie mialem czasu sprawdzic tego (jutro pewnie tez nic z tego nie wyjdzie) :/

Tak sie zastanawiam czy przy okazji tej zabawy nie zainwestowac w jakis alarm i centrala na pilota plus elektryka szyb. Jak szlec to na calego

Ile by mnie moglo takie cos wyniesc? Bawil sie juz ktos w te klocki?

Wiam.Ja ostatnio kupowalem na allegro elektr.na przód za 200pln.lacznie z cała inst.bo mi padły sterowniki a cena przystepna wiec wziolem calos.A zeby byl ccentralny na pilota bo tez to przerabialem bo one fabrycznie pilotow nie maja przynajmniej moja to wystarczy kupic specialny zestaw ze sterownikiem i 2 pilotami i to tylko podpinasz jednym kablem w istniejaca instalacje w aucie koszt jakies 100pln nawet gosciu ktory tym chandlowal dokladnie mi wytumaczyl pod ktory sie podpiac no ale pierw zobacz z tymi silownikami jak koledzy pisali zeby wszystkie drzwi zamykal.Pozdrawiam.

Guest colo8

co do tych śrubek na dole to nie szukaj bo ich niema w tylnich drzwiach

Edited by colo8

Guest pepol77

Please login or register to see this quote.

witam,

chciałbym sie podpiąć do tematu kolegi. W mojej Viki A 90r, przy drzwiach od kierowcy podczas zamykania kluczykiem i pilotem strasznie "zgrzyta", prawdopodobnie to silnik centralnego zamka bądź jakas dziwna przekładnia plastikowa pada, ale czy to prawda? Proszę o pomoc, co to nawala, bo strasznie to denerwujące się staje

dzieki z wszystkie sugestie

Guest prozac-Mk

musisz sciaganc ta oslonke plastykowa co jest przy uchwycie do otwierania drzwi i tam chyba jest jakas srobka z tego co pamietam.

Kiedys mialem podobny problem tzn klamka od zewnatrz nie otwiera, cos tam sie musialo zerwac i niechcacy przelaczylem wlacznik zabezpieczenia przed dziecmi i trachhh. Ani od srodka ani od zewnatrz hehe.

Tapicerke nie problem sciagnac, srubki sa tyle te co widac, tak ja mowilem zobacz pod tym plastykiem co jest przy klamce.

Mi najwieksza trudnosc sprawila wajcha od szyb :/ ale nic na sile, wzialem wiekszy mlotek i jakos poszlo

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">