Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wężyki w okolicy baku


Recommended Posts

Podchodząc ostatnio do samochodu z daleka zauważyłem, że coś zwisa koło zbiornika paliwa. Zajrzałem pod spód i okazało się, że jeden z przewodów (taki niebieski giętki wężyk, śr ok 8-10mm) składający się z dwóch części połączonych jakimś króćcem, jest rozłączony. Pod autem nie było żadnej plamy, nie śmierdziało benzyną, chociaż sam wężyk był trochę tłusty. Oczywiście złączyłem go spowrotem, ale trzeba jeszcze jakieś opaski uciskowe dać, bo słabo się trzyma.

Na przewód hamulcowy zbyt liche, na paliwowy też...z resztą, nie zauważylem ubytku żadnego z tych płynów... (spalanie w trasie ok. 8l - niektórzy nawet twierdzą że to niemożliwie mało jak na V6...)

Więc:

CO TO ZA WĘŻYK?

Dodam tylko, że ostatnio zawsze słyszę syczenie przy odkręcaniu wlewu paliwa. Nie jestem pewien, ale powietrze chyba wylatuje wtedy z baku (nie jest do niego zasysane). Na początku wiązałem to ze zmianami temperatury na zewnątrz (noc zimna, dzień upalny), ale teraz już nie wiem.

To kolejny już problem jaki miałem po zakupie, ale mam nadzieję, że niedługo się to skończy.

Od niedawna skrzynia cieknie, teraz jakieś wężyki się rozłączają...wcześniej był krokowiec. Najlepiej poszło z krokowcem - mam nadzieję że z resztą będze podobnie - parę dni nie wiedziałem o co chodzi, auto raz trzymało 1500obr/min, innym razem gasło bez gazu...aż pojechałem do domu. Ojciec stwierdził, że to pewnie krokowiec i kazał podczas jazdy wrzucić luz (no to tłumaczę, że przecież zgaśnie) i przygazować mocno (tak do 6-6,5 tys. obr) i co? I minęło 5000km i jest ok;-)

A przy okazji: "Dziura" przy około 2800obr podczas przyśpieszcania (dość wyraźnie wyczuwalna) to w V6 normalka, czy kolejny powód do nieprzespanych nocy? Gdzieś tu wyczytałem, że ktoś po zaślepieniu EGRa coś takiego ma, ale nie wiem nic o stanie EGRa u mnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP