Jump to content

W dniu dzisiejszym od 22 nastąpi przerwa w działaniu forum związana z pracami serwisowymi.

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
telker

Górna uszczelka przedniej szyby - co i jak przy wymianie ?

Recommended Posts

Witam.

Ktoś coś wcześniej wymieniał przednia szybkę w moim aucie i zauważyłem iż niezbyt starannie założył górną uszczelkę od szyby. Zamierzam kupić nową ( koszt 43zł ) i wymienić by lepiej przylegała do dachu itd.... Z tego co wiem to najpierw trzeba ponoć te boczne pionowe zdjąć a potem górną . Czy przy ściąganiu można sie natknąć na jakieś niespodzianki ? Jak to jest zamontowane i czy są jakieś specjalne porady do takich czynności ?

Zapewne ktoś coś wie w tym temacie :-)

Pozdrawiam.

TELKER

Please login or register to see this quote.

Jeśli ta szyba nie była jeszcze nigdy wymieniana lub jeśli była ale przez kogoś kto myśli to jest szansa na bezproblemową wymianę. Jedną pionową listwę musisz zdjąć, następnie tę górną po prostu wyciągnąć ( wysunąć ). Nowa powinna dać się wsunąć, możesz delikatnie posmarować górny rant szyby jakąś wazeliną by łatwiej dała się wcisnąć. Jeśli przeszkadza druga pionowa listwa to też ją zdejmij ale sądzę, że jedna wystarczy...

Guest pozi

jak sie zdjemuje te pionowe listwy ? chyba byly wlasciciel mial znia jakies problemy i bardzo brzydko ja wkleil.

Pionowe listwy nie są wklejane, są wkładane na wcisk. Aby je zdjąć trzeba z czuciem podważyć ją u góry ( przy dachu ) i jak trochę odskoczy - po prostu z czuciem odginać do przodu samochodu.

Guest gery33

orginalne uszczelki sa z usztywnieniem aluminiowym,ja zalozylem zwykla i super przylega.

Guest pozi

dzieki. nie wiem z jakich powodow, ale tak jak mowilem byby wlasciciel ja wkleil na garacy klej :/

rozumiem ze ta listwa trzyma sie tylko na uszczelce, nie ma jakis spinek, zatrzaskow?

Guest gery33

boczne ozdobne uszczelki montowane na wcisk+szyba montowana z klejem+uszczelka szyby montowana przy dachu Edited by gery33

Boczne listwy ( pionowe ) trzymają się dzięki spinkom stalowym ale całość jest łatwo wkładana i zdejmowalna. Być może te spinki przerdzewiały i listewka zaczęła odstawać - stąd były właściciel pomógł sobie i podkleił je klejem na gorąco.

Górna listewka ma otwór, w którym tkwi szyba i ta przytrzymuje ją na miejscu, na boki natomiast jest przytrzymywana jest przez te 2 boczne listwy. Kolejność jest taka - żeby zdjąć górną listewkę trzeba zdjąć albo 1 albo 2 listwy boczne ( w zależności jaka jest potrzeba ) i tę górną po prostu wysunąć ( trzeba użyć nieco siły - jeśli nie była wklejona to wyjdzie bez problemów ). Tak postępuje się w przypadku wycinania szyby czołowej. Umiejętnie wyjęta listwa górna da się wcisnąć z powrotem.