Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czujnik poziomu oleju

Wektor
 Share

Recommended Posts

Jak pamiętam, czujnik w dieslu często lubi wariować. Mimo prawidłowego poziomu oleju atakuje komunikatem o sprawdzeniu poziomu. U mnie siedzi cicho, gdy jest sporo ponad optimum na bagnecie.

Ktoś ma jakiś pomysł poza wymianą?

U mnie też często wyświetla"check oli level"przy prawidłowym stanie oleju.Zauważyłem że jak mam olej na max to jest "cisza", jak spadnie do poziomu 3/5 na bagnecie to już wyświetla.Czasami nawet przy 4/5.Na początku mnie to denerwowało ale teraz już mi to zwisa i się przyzwyczaiłem ;)

Koszt czujnika z wymiana ok 30zl. Mi po tym czujniku olej uciekal. Kontrolka zapalala sie w dziwnych momentach. Obecnie spokoj.

Koledze Mosiolino chodzi chyba o czujnik ciśnienia oleju ten który podłączony jest pod czerwoną kontrolke, natomiast koledze który zakładał temat chodzi to czujnik poziomu oleju podłączony do komputera i wyświetlacza informacyjnego.A to są 2 zupełnie inne rzeczy...Koszt czujnika poziomu jest wyższy niż czujnika ciśnienia...

Koledze Mosiolino chodzi chyba o czujnik ciśnienia oleju ten który podłączony jest pod czerwoną kontrolke, natomiast koledze który zakładał temat chodzi to czujnik poziomu oleju podłączony do komputera i wyświetlacza informacyjnego.A to są 2 zupełnie inne rzeczy...Koszt czujnika poziomu jest wyższy niż czujnika ciśnienia...

To przepraszam za zamieszanie,jakby co macie cene tego drugiego z wymiana :)

• 1 year later...
Guest Maslanka

Odświeżę temat. Panowie u mnie wygląda wszystko ok ale niestety "poci się" miska olejowa właśnie w miejscu gdzie jest wkręcony czujnik poziomu. Mam takie pytanie czy łatwo jest zdemontować miskę olejową, odkręcić czujnik i uszczelnić to dziadostwo ??

• 2 weeks later...