Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Wektor

Czujnik poziomu oleju

Recommended Posts

Jak pamiętam, czujnik w dieslu często lubi wariować. Mimo prawidłowego poziomu oleju atakuje komunikatem o sprawdzeniu poziomu. U mnie siedzi cicho, gdy jest sporo ponad optimum na bagnecie.

Ktoś ma jakiś pomysł poza wymianą?

U mnie też często wyświetla"check oli level"przy prawidłowym stanie oleju.Zauważyłem że jak mam olej na max to jest "cisza", jak spadnie do poziomu 3/5 na bagnecie to już wyświetla.Czasami nawet przy 4/5.Na początku mnie to denerwowało ale teraz już mi to zwisa i się przyzwyczaiłem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest raffik

To są małe koszta.Jedź kup nowy i wymień-problem z głowy.Bo sie później problemy nawarstwiają.

Koszt czujnika z wymiana ok 30zl. Mi po tym czujniku olej uciekal. Kontrolka zapalala sie w dziwnych momentach. Obecnie spokoj.

Koledze Mosiolino chodzi chyba o czujnik ciśnienia oleju ten który podłączony jest pod czerwoną kontrolke, natomiast koledze który zakładał temat chodzi to czujnik poziomu oleju podłączony do komputera i wyświetlacza informacyjnego.A to są 2 zupełnie inne rzeczy...Koszt czujnika poziomu jest wyższy niż czujnika ciśnienia...

Please login or register to see this quote.

To przepraszam za zamieszanie,jakby co macie cene tego drugiego z wymiana

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Poziomu, poziomu, nie ciśnienia:-)

Guest Maslanka

Odświeżę temat. Panowie u mnie wygląda wszystko ok ale niestety "poci się" miska olejowa właśnie w miejscu gdzie jest wkręcony czujnik poziomu. Mam takie pytanie czy łatwo jest zdemontować miskę olejową, odkręcić czujnik i uszczelnić to dziadostwo ??

Guest Maslanka

Czy naprawdę nikt tego nie wymieniał - jeśli tak to proszę się podzielić infrmacjami