Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
łobuz

Parktronic Vectra B. HELP!!!

Recommended Posts

Witam.

Kupilem w lutym Viki Sport. Wszystko full sprawne oprócz jednego elementu, a mianowicie seryjnego Parktronica. Poprzedniemu właścicielowi na parkingu ktoś wjechał delikatnie w tył, ale na tyle mocno, że uszkodzeniu uległ jeden z czterech czujników PDC, a dokładniej to się rozsypał (razem z mocowaniem). Pomyślałem, że czas to usprawnić. Po długiej kopaninie z kilkoma serwisami (twierdzono, że VB nie miała fabrycznie montowanego PDC) udało mi się w jednym znaleźć czujnik. Wszystko ładnie pięknie tylko co mi po czujniku, jak nie mam w jaki sposób go zamontować. Brakuje mi elementu w którym mocuje się czujnik od wewnętrznej strony zderzaka, oraz pierścienia zewnętrznego (mam jego resztki). Dowiedziałem się że nie są już takie mocowania produkowane. Czy mógłby mi Ktoś w tym temacie pomóc?

Please login or register to see this attachment.

Edited by łoboz

Dziś byłem jeszcze raz w SERWIS HALLER w Gdańsku i dali mi odczuć, żebym spadał i nie zawracał mi głowy, bo i tak mi nie pomogą w temacie mocowań. Zrozumiałbym gdybym miał 40 letnie zabytkowe auto do którego nie ma części, ale nie kurcze 6 letnie. Totalny KLOPS!!!

Edited by łoboz

Guest dzix

Please login or register to see this quote.

A może do ślusarza trzeba się wybrać i dorobić taką obudowę z twardego plastiku. Na pewno wyjdzie taniej niż w salonie.

Edited by dzix

Odnawiam temat:( może już ktoś go rozwiązał i wie jak co gdzie i jak załatwić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> mianowicie brakuje mi nie mocowania wewnętrznego tylko tej al'a gumy zewnętrznej tzw ozdoby... po uderzeniu w zderzak odpadł mi czujnik... czujnik został mocowanie też ale tej al'a gumy nie ma... we ktoś moze gdze takie coś dostane?

Chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami w poszukiwaniu mocowań do PDC w zderzak zendera kombi (a dokładnie to poszukiwania jednego mocowania które niemcowi posypało się po tym jak mu ktoś stuknął w d... na parkingu).

Gdyby miało to komuś pomóc to było by miło

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Otóż jak wiadomo wersje sport (zender) wychodziły z fabryki z czujnikami cofania (nie wiem czy tylko sporty, może inne też, ale w wiekszości ASO twerdzą, że w ogóle nie montowano fabrycznie PDC). Te mocowania i czujniki w EPC nijak się mają do tych zamontowanych w Zenderze. Po lekturze i poszukiwaniach w EPC wynalazłem że czujniki takie same, a mocowania jakby podobne są w VC sedan/hatchback. Mocowania zostały zamówione, ale do końca nie wiedziałem czy będą pasować. Ku mojemu zaskoczeniu był to strzał w 10, ale tak nie do końca. W danym zestawie są dwa rodzaje pierścieni zewnętrznych:

- dwa płaskie, pasują w otwór w zderzaku, ale nie są identyczne jak oryginał

- dwa wyprofilowane, identyczne jak te zamontowane w zderzaku

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Komplet jednego mocowania wygląda tak:

Numer GM zestawu mocowań 67 16 385, a czujników 62 38 242.

mam nadzieję, że komuś się to przyda.

Jeżeli jeszcze możesz to podaj proszę cenę za te mocowania oraz czujniki, które znalazłeś w EPC. A może masz jeszcze namiar na centralkę?

Jak to działa? Tylko dźwięk czy może jest podpięte do jakiegokolwiek systemu video?

A tak w ogóle to podziękowania za wytrwałość :-)

Edited by Teles

Please login or register to see this quote.

Komplet mocowań na cztery czujniki ok. 130zł, a sensor 230zł, oczywiście minus rabat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> cena kosmiczna jak za taki pierdół, ale co zrobić jak się ma dziurę w zderzaku? wymienić zderzak na taki bez dziur? wiadomo przecież jak stoją zenderki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

centralka to bodajże 17 16 423, a nr BOSCH 0 263 004 011.

A działa to tylko na zasadzie sygnału dźwiękowego

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wielkie dzięki Łoboz