Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest gzes

Kilka pytań odnośnie audio.

Recommended Posts

Guest gzes

Cześć wasze forum znalazłem przez przypadek ale jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Mam do was drodzy urzytkownicy kilka pytań. Szukałem odpowiedzi na własną rękę ale nie dało to żadnych rezultatów. Więc od czego by tu zacząć ... już wiem.

1. Czy głośniki w Oplu Vectra B CDX są takie same jak w zwykłej B ? Chodzi mi tu o moc, jakość, wytłumienie, wielkość głośników.

2. Kiedyś udało mi się znaleźć informację, że głośniki do Vectry są marki Blaupunkt. Czy to prawda?

3. CDX ma łącznie 10 głośników. Niestety główna moc jest przerzucona na przód ponieważ jest tam umieszczone sześć głośników. Chciałbym nie wkładając subwoofera do bagażnika uzyskać podobny efekt w tylnych drzwiach zmieniając głośniki basowe dolne. Pomysł ten wpadł mi do głowy ponieważ nowe radia mają funkcję "przeistoczenia" poszczególnych głośników w jednym kierunku.

4. Może któryś z forumowiczów zna dokładne wymiary głośników basowych, średnich i wysokich w poszczególnych partiach samochodu?

5. CDX ma standardowe jeszcze radio, dlatego moje ostatnie pytanie. Na ile % idą głośniki na standardowym radiu? Wydaje mi się, że jest to około 60 % całej mocy, ale chciałbym znać osąd kogoś bardziej doświadczonego niż ja.

Przyłączam się do pytania. Co prawda mam VB z oznaczeniem CD ale również mam 10 głośników.

Guest jaczylibodzio

W drzwiach podejzewam ze midbas ma 16 cm. W kazdym badz razie Nie oplaca sie pakowac glosnikow do tylu auta jesli nie jest to skrzynia. Przedni zestaw moze dac odpowiednie cisnienie i brzmienie jesli kosztuje kupe kasy. Sam mam MB Quart i gdybym, nie byl wybredny to bym nie potrzebowal skrzyni

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Drzwi nalezy dokladnie wytlumiac (masa info na necie) i zakladac grube kable. Aha no i glosniki tylko z przodu, bo scena ma byc przed Toba, minely czasy dzwieku przestrzennego... Tylne glosniki mozna wyciszyc calkiem i je wywalic, albo cichutko niech graja jako uzupelnienie. Co do tego ile % to max moc, to zacznijmy od tego ze nie zalezy to od pokretla glosnosci. Po pierwsze sygnal (CD) powinien byc odpowiednio glosny, po drugie to to ze wszystkie galki typu bass i treble i inne pie****ki powinny byc wyzerowane. Wtedy przewaznie jest 100% mozliwosci radia na lekko ponad 3/4 wykreconej glosnosci.

Guest gzes

Jaczylibodzio. Masz rację co do usytuowania głośników. Zmieniać głośników i tak nie mam zamiaru.<na razie> Nadal jednak nie wiem jakiej firmy są głośniki w Oplu. I czy czujesz różnice w brzmieniu między podstawową wersja a CDX?

Guest jaczylibodzio

Glosniczki sa przewaznie blaupunkta (ale zdarzaja sie i grundig). W kazdym badz razie co do roznicy to porownania nie mam, ale zalezy od tego bardzo wiele czynnikow. Trzeba by bylo postawic wersje jakas ubozsza i CDXa. Wtedy te same radia, ta sama glosnosc, te same parametry ustawione i co najwazniejsze jednakowa plyta. Szczerze mowiac mam wrazenie ze jednak roznicy nie bedzie zadnej, o ile ilosc glosnikow jest taka sama. Generalnie najwieksza robote robi porzadne wytlumienie i grube, solidne kable...

Guest SXILL

Jestes pewien ze tych glosnikow jest 10? Mi sie wydaje ze 8, zdejmowales maskownice przednie? Z tego co wiem pod przednimi maskownicami sa seryjnie 2 glosniki a nie 3 jak na to wskazuje ksztalt maskownicy.

Guest ALVARO1981

W bogatszych wersjach jest 10 po 6 z przodu i 4 z tylu. ja tak mam widzialem je jak wygluszalem drzwi.

ad. 1 tak głośniki są takie same pod względem mocowym i wielkościowym. Od wersji wyposażenia zalażała ilość głośników. W najbogatrszych 10 bądź 8. Najczęściej montowanych było 6 głóśników.

ad.3 Do podobnieństwa takiego efektu nawet w małym % się nie zbliżysz gdyż jest tam otwór na głośnik o średnicy tylko 13cm czyli nawet zmiana go na głośnik z górnej półki dużo nie zmieni za mała średnica głośnika by wyciągnąć z niego bass.

ad.4 z przodu są 16,5cm (basowe) zaś średniotonowe mają 10cma z tyłu 13cm. Wysokotonowych rozmiarów nie znam. Przy ich wymianie na inne potrzebne będą dystanse najlepiej z mdf-u.

A ja mam takie pytanie, jako właściciel Vectry poliftowej CDX z 99 roku byłem pewien, że posiadam 10 głośników i to tych z poliftowych - z kopułkami zamiast stożków. Tymczasem okazało się, że nie dość, że jest 6 głośników to jeszcze jest to komplet przedliftowy - stożki na niskotonowych. No i nie wiem, czy opel mial taki rozrzut, czy coś nie gra... ? Generalnie wszystko wyglada na fabryke. Oryginalnie bylo CAR 400, zmieniłem na CDR VDO. Może ktoś pamięta, jak to było w tamtych latach?

Wystarczy w odpowienim temacie podać VIN do rozkodowania i się dowiesz na ilu głośnikach wyjechała z fabryki...

W tym roczniku jak najbardziej możliwe że jeszcze są przedliftowe.

Generalnie możliwości konfiguracyjnych było kilka...

- 4szt tylko przód

- 6szt (4+ 2 średnie z tyłu)

- 8szt (4+4)

-10szt (6+4)

Nie wiem czy występowały fabrycznie inne konfiguracje (np. tylko 6 przednich albo 6+2).