Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

JarekS

Zaślepienie zaworu EGR w silnikach X18XE, X20XEV

Polecane posty

Kto mi powie do czego to jest i czy powinno być gdzieś podłączone?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

To jest filterek i ma tak być jak jest na tym zdjęciu.

Tutaj coś powinno być jeśli to filtr?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Zaślepiłem dziś po przeczyszczeniu egr, grubsza blaszka po dezodorancie :) Mam nadzieje że taka wystarczy.

Samochód mniej szarpie po puszczeniu gazu, więc jakiś plus tego jest ;] Oby tylko spalanie nie wzrosło.

Najważniejsze pytanie czy po zaślepieniu wężyki mają być wszystkie podpięte dalej ? Zostawiłem jak było z podpiętymi wężykami i na razie checka nie mam.

Panowie ja tez walczylem z delikatnie falujacymi obrotami gdzie wszystko tansze od egr zostalo wymienione wraz jego uszczelka ktora troche poprawila lecz dalej nie rowno pracjuje w Vb 1.6 75km, zapala sie "swinka silnika" w czasie jazdy czh tam.posroju na swiatlach, powiedzcie mi wlasnie co zniena to jak go zaslepie taka metada  jak wyzej ?

Moze przestac wtedy falowac? 

Po za tym w czym mi to jeszcze pomorze?

Szybkie pytanko, czy zaslepienie EGR w silniku X20XEV wiaze sie z koniecznoscia ingerencji w komputer ? czy tylko wstawia sie blaszke I zapomina ?

Silniki X20XEV i X18XE aby zaślepić EGR Należy teoretycznie jak koledzy napisali zaślepić blaszką (Lepiej użyć grubszej miedzianej niż puszki po piwie alu blaszkę łatwo rozwali powietrzę) i wyciągnąć wtyczkę. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem jest aby zaspawać te wężyki od EGR i wyciągnąć wtyczkę . Nie ma wtedy żadnej cyrkulacji spalin i one po prostu wylatują przez kolektor. Niedługo będe się w to bawił to dam znać.

Jak wyciągniesz wtyczkę to ecu zgłosi błąd czego rezultatem będzie paląca się kontrolka check engine.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Pisałem co prawda o mojej awarii w innym poście ale mam wrażenie, że problemem jest EGR. Do tej pory winiony był przepływomierz, bo na komputerze był tylko błąd (Za niskie/ za wysokie napięcie na przepływomierzu). Dzisia Viki zaczęła niemiłosiernie szarpać przy dodawaniu gazu, w czasie jazdy jakby traciła moc. Jak czytam opisywane przez Was Koledzy objawy, mam wrażenie, że mimo braku błędu winny może być EGR. Przeływomierz został sprawdzony przez podmiankę kilku innych i ciągle to samo, zaczynam więc szukać winnego... Czy moja koncepcja może być właściwa?

Najpierw sprawdź wtyczkę przepływomierza.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.