Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest nokian

Odświeżenie plastików

Recommended Posts

Guest nokian

Chciałbym się poradzić Was w kwestii odświeżenia zmatowiałych plastików listew bocznych i zderzaków w mojej VB Kombi. W marketach dużo jest różnych środków czyszczących, czernideł itp. ale czy ktoś zna coś naprawdę dobrego?? Z góry dzięki za odpowiedzi!

Pozdawiam!

ja stosuje "Plak- do nabłyszczania spojlerów i zderzaków" tak to sie jakoś nazywało

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Używałem czarnideł K2 ale dziadostwo jak dla mnie. Użyłem pare razy po cotygodniowym pucowanku i teraz jak umyje autko to nawet bez psikania plakiem listwy sa czarne. Ja bardzo polecam ten środek.

potwierdzamm ! ostatnio tak samo nakladalem wosk i gdzie niegdzie posmarowalo mi sie te plastkiii.. no i zostalo biale i zmatowiale, wytarlem mokra szmatka i nadal nic ciagle matowe. wpadlem na pomysl zeby uzyc nawet normalnego plaka do kokpitu, i.. ? listwy jak nowki czarniutkie swierzutkie no i swiecace

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> polecam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja stosuje zwykły preparat do odświeżania deski rozdzielczej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> (typu Plak tylko firmy krzak

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> )

bardzo fajny efekt.

czarnidłem będzie za mocno widać.

aha plusem jest to, że kurz nie przykleja się!!

wystarczy spryskać i przetrzeć suchą szmatą.

robie tym sposobem już drugie moje autko.

spróbuj a nie pożałujesz...

pozdrawiam>>>

ja na początku tez używałem normalnego plaka do kokpitu ale z tego do plastików jestem bardziej zadowolony.

Chodzi mi o taki jak w tej aukcji

Please login or register to see this link.

Edited by van Boleck

o kurde.....

a myślałem, że tylko ja tak czaruje

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozdrawiam>>>

stosowałem nabłyszczacze ale efekty kiepskie i krótkotrwale.

ja użyłem dokładnie jakieś 1.5 m-ca tego ->

klamki i listwy boczne i na zderzakach jak nowe. oczywiście trzeba czasem 2 razy nałożyć np w moim przypadku tak było bo klamki naprawdę już kiepsko wyglądały.

polecam

ps. nie szaleć i jeździć po lakierze. zejść zejdzie ale jak wyschnie to ciężko bardzo

Edited by karto

Guest nokian

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Chyba spróbuję tym Plakiem psiknąć na początek i ocenie efekty. Chyba, że ma ktoś jeszcze jakieś propozycje...

PS. Miał ktoś może do czynienia z czymś takim:

?

Edited by nokian

Ja polecam Vinyl firmy Cartec. Ciężko dostać, ale efekt bardzo dobry. A do deski jest środek o nazwie dashboard. Efekt po czyszczeniu jest jak nówka funkiel z fabryki.

Do plastików zewętrznych najlepsze jest.... czernidło do opon. Najdłużej trzyma, najlepszy kolor, niezbyt schodzi nawet przez parę miesięcy.

ja tak jak poprzednicy zawsze uzywam Plaka

Witam

Panowie ja od pewnego czasu używam kosmetyków firmy
MEGUIAR's
i powiem tak, że są to środki kosztowne, … ale mimo wszystko opłacalne i efektywne jak i efektowne (po użyciu) samochód w tym plastiki (tworzywa) jak i opony (gumy) wyglądają dosłownie jak
NOWE
a użycie jest łatwe i środek ekonomiczny (dawki śladowe), więc reasumując jak wydam 70,00 PLN na środki pielęgnacyjne do samochodu to mam je na jeden sezon (zima-lato) a powiem, że w lecie myję samochód średnio raz w tygodniu, polecam z czystym sercem sprawdziłem i jestem zadowolony, środki przerosły moje najśmielsze oczekiwanie, pozdrawiam adiplus

Ja ostatnio zakupiłem Plastic Balsam

.Tanie i dobre a o to chodzi.

Pozdrawiam Leon.

Ja też od jakiegoś czasu stosuje plaka.

Lepszy efekt i wygodniejszy od czernidła

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Myślałem, że vectra ma tandetne plastiki ale ostatnio wpadły mi części z golfa IV i jakość ich jest po prostu fatalna. Wszystkei są pokryte taką jakby gumą, która przy najmniejszym uderzeniu ściera sie i zostają nieodwracalne ślady. Cieszę się, że w Vectrze są takie materiały jakie są.

pzdr.

A ja pomalowalem listwy na zderzakach lakierem do plastików firmy motip (chyba tak to się pisze

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ).Kolor czarny mat, malowałem w zeszlym roku i się trzyma. Dzięki temu nie muszę się bawić się w odświerzanie plakim itp.