Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sprężyny IRMSCHER (czerwone,-30 mm).

D.A.N.I.
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie sprężyn IRMSCHER-a czerwonych,-30mm,ponieważ przeczytałem dwie sprzeczne ze sobą informacje o tych springach.

Czy te srężyny można śmiało zakładać do standardowych amortyzatorów,czy muszą być sportowe z krótszym skokiem amorka?

Nie wiem jak koledzy sie wypowiedzą dlatego ja pisze co obiło mi sie o uszy że można założyć do standardowych amorków ale jednak trzeba się liczyć z troszkę szybszym ich zużyciem

Nie wiem jak koledzy sie wypowiedzą dlatego ja pisze co obiło mi sie o uszy że można założyć do standardowych amorków ale jednak trzeba się liczyć z troszkę szybszym ich zużyciem

Właśnie jedna z wersji,którą wyczytałem tak brzmiała :) ,druga,że jednak tylko amorki z krótszym skokiem.

Powiem tak. Te sprężyny założyłem do Sachs Super Touring na obu osiach i do tego -30 IRMSCHER-a i jak narazie wszystko sprawuje się wyśmienicie. Są to amorki dydykowane do sportowego zawieszenia, ale nie pisze nigdzie na nich o tym jakie sprężyny mają być założone. Równie dobrze można było by pewnie założyć standardowe sprężyny i też wszystko grało by. Przerabiałem ten temat kilka tygodni temu i zdecydowałem się na takie zestawienie. Nie chciałem stracic konfortu , a jedynie zyskać na wyglądzie co udało mi się w pełni.

Nie chciałem stracic konfortu , a jedynie zyskać na wyglądzie co udało mi się w pełni.

Właśnie dlatego prawdopodobnie będę chciał takie springi zakupić :) .

Czy mógłbyś wrzucić fotki jak teraz VIKI wygląda na tych sprężynach?

W awaratku masz fotke. Po lewej jest na starych sprężynach i amorkach, a po lewej na nowym zestawie. Ogólnie auto usiadło około 1,5-2 cm. Nie posiadam fotek auta na tych samych kołach przed i po.

No to ja słyszałem inaczej. Do Irmiego mają być amorki sportowe o krótszym skoku, a serię można wkładać do wersji SPORT czyli -20

Edited by wityk

Guest Konrad-vectra
No to ja słyszałem inaczej. Do Irmiego mają być amorki sportowe o krótszym skoku, a serię można wkładać do wersji SPORT czyli -20

Dokładnie tak , przerabiałem ten temat i czerwone -30 irmiego + standardowe amortyzatory = źle :P za mały skok amora jest , przy rozpędzaniu kierownica drży i cały ciężar auta siedzi na amortyzatorze.

Guest dzix
Dokładnie tak , przerabiałem ten temat i czerwone -30 irmiego + standardowe amortyzatory = źle :P za mały skok amora jest , przy rozpędzaniu kierownica drży i cały ciężar auta siedzi na amortyzatorze.

u mnie nie drży. wszystko jest ok, amortyzatory KYB Excel G i sprężyny -30mm irmscher. Jeździ się lepiej niż na oryginalnych sprężynach mimo, że ja sportowcem nie jestem.

u mnie nie drży. wszystko jest ok, amortyzatory KYB Excel G i sprężyny -30mm irmscher. Jeździ się lepiej niż na oryginalnych sprężynach mimo, że ja sportowcem nie jestem.

I znowu dwie różne opinie na temat tych springów i amorków :P .

Może wypowie się jeszcze Ktoś kto jeżdzi,lub jeżdził na takich sprężynach :) ?

Guest Konrad-vectra

Nie wiem jak jest na tych KYB ale na bank do BILSTEIN B4 są złe , może KYB są trochę krótsze :o

Guest dzix

Taki sam układ jak u mnie tylko combi ma kolega Prozacc.

U mnie tak samo sprężyny irmscher i amortyzatory KYB i spokojnie się jeździ na takim zestawie. Resztki komfortu pozostały a w zakrętach zachowuje się super :)

jak mi sie amorki skończą to mam w planach Sachsa Super Touring czy jak tam im. Narazie ciężko mi powiedzieć bo mam pełny oryginał wraz z amorkami Irmscher'a. imo najlepsza zawiecha jeżeli chodzi o komfort/sport. auto na pewno nie spadło mi o -30mm w dol. pozdr

ja mam wersje Sport ktora byla juz obniżona fabrycznie, w serwisie Opla kupilem nowe fabrczne amorki (ściągali z niemiec- czekałem 2 tyg!!) i w UK kupiłem nowe sprężynyn Eibacha -30mm, nic nie drży przy przyspieszaniu, nic nie trzęsie, jeżdzi się świetnie...

Czy te numery sprężyn czerwonych IRMIEGO -30mm,zgadzają się,do 2.0 benzyna-SEDAN?

72903003----->przód,

72904001----->tył.

Guest dzix
Czy te numery sprężyn czerwonych IRMIEGO -30mm,zgadzają się,do 2.0 benzyna-SEDAN?

72903003----->przód,

72904001----->tył.

Tak.

Przód do 960 kg

Tył do 950 kg

Nadwozie sedan lub hb.

Guest SXILL

Ja mam te srezyny irmiego -30 i do tego amorki irmiego. Nie wyobrazam sobie zeby to mialo dobrze jezdzic na seryjnych. Na pewno dostalyby mocno po d**** bo jest duza roznica miedzy tym a seria (wspollokator ma vb kombi w serii i mam porownanie).

Udało mi się zakupić cały komplet :) ,czyli springi + amorki IRMSCHERA.

Czy mógłby Ktoś mi sprawdzić numery amortyzatorów,bo niewiem czy podejdą mi do 2.0 benzyna,SEDAN?

Amortyzatory:

-przód -----> 7 29 03 002 (11 1500 115 629),

-tył -----> 7 29 04 002

Sprężyny to już wiem,że podejdą :P :

-przód -----> 7 29 03 003,

-tył -----> 7 29 04 001

Czy mógłby Ktoś mi sprawdzić numery amortyzatorów,bo niewiem czy podejdą mi do 2.0 benzyna,SEDAN?

Amortyzatory:

-tył -----> 7 29 04 002

-tył -----> 7 29 04 001

Ja się podepne do tematu, jaki numer powinny miec sprezynki irmiego zeby podeszly do 1.6? Sa w ogole takie?

Amortyzatory:

-tył -----> 7 29 04 002

-tył -----> 7 29 04 001

Sprężyny i amorki jak u mnie w 1.6

zestaw najsłabszy

przod - 960 kg

tył - 950 kg

Amortyzatory maja jednakowe nr we wszystkich wersjach silnikow i nadwozia czyli

przod lewy 72903002 prawy 72903005

tył 72904002

różnią sie tylko sprężyny.

Sprężyny i amorki jak u mnie w 1.6

zestaw najsłabszy

przod - 960 kg

tył - 950 kg

Amortyzatory maja jednakowe nr we wszystkich wersjach silnikow i nadwozia czyli

przod lewy 72903002 prawy 72903005

tył 72904002

różnią sie tylko sprężyny.

Dzięki karto za info-po niedzieli montuję cały zestawik :) springi + amorki :) .

• 1 year later...