Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest muadib

Skąd cieknie olej?

Recommended Posts

Guest muadib

Witam.

Na początek, przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

W mojej Vectrze 1,6 16V, 1998r. zauważyłem na kanale wyciek oleju. Wyciek jest w okolicach miski olejowej od strony rozrządu.

Teraz moje pytanie:

1. czy wymiana uszczelki pod misą mi pomoże? jeżeli tak czy zastosować samą uszczelkę, czy z dodatkiem masy uszczelniającej / silikonu.

Na co zwrócić uwagę przy wymianie niniejszej?

2. jeżeli to nie punkt pierwszy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> to pozostaje uszczelniacz na wale.

Dużo z tym pracy, warto za to się samemu zabierać?

Teraz trochę wazelinki:rolleyes:

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Liczę na sumienne i trafione odpowiedzi.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Modów przepraszam z ten post

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak na odległość to trudno będzie zdiagnozować. U mnie mechanik drugi raz podchodzi do sprawy bo za pierwszym mu się nie udało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Umyj/przetrzyj silnik od spodu i obserwuj skąd się olej zbiera.

Edited by wityk

Guest muadib

Przecierałem, sprawdzałem jest to ewidentnie ze strony rozrządu ale z którego miejsca nie wiem. Myślałem najpierw sprobować uszczelkę pod miską - bo mniejsza robota i cena, a potem zależnie od efektów.

a ile zostało Ci do wymiany rozrządu ?

bo może to jednak uszczelniacz na wale i przy wymianie rozrządu - wymienisz uszczelniacz.

osobiście wolałbym wymienić uszczelniacz - niż uszczelkę miski

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest muadib

Po wymianie rozrządu jest 20kkm. Szczerze, nie bardzo mi też chce sie wierzyć że sama uszczelka pomoże.

Chyba pocieszenia szukam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Znowu rozebrać rozrząd i zakładać stary z powrotem?

sam pasek możesz dać nowy - dla spokojnego sumienia - resztę starą możesz założyć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Klex

W moim wypadku wyciek oleju przy rozrządzie oznaczał wyminanę papierowej uszczelki pod pompą oleju, co i tak powiązane jest ze zdięciem rozrządu. Przy tej okazji nie zaszkodzi z pewnością wymienić wszystkie uszczelniacze na wałkach

Guest bronciu33

u mnie bylo tak samo zaczal sie pocic obok miski olejowej. jak wymienialem rozrzad to przy okazji wymienili mi uszczelniacz na wale i po klopocie...

moje zdanie jest takie,ze przy kazdej wymianie rozrzadu wymienic ten uszczelniacz. gwarancje daja to niech robia w razie czego jak by cos sie dzialo.

Witam!

Zauważyłem u mnie ten sam problem tzn nie wiem dokładnie gdzie leci olej ale wygląda na to, że gdzieś blisko filtra oleju w silniku x18xe - czy to tez leci z zimmeringu na wale??

Wymieniłem filtr oleju na nowy i dalej leci

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

jutro chce dokąłdnie powycierać i zobacyć czy znowu się pojawi wyciek

Guest kiepcio

moja tekturka jutro o 8 idzie na przegląd silnika bo olej przecieka z miski,skrzyni i z tylnej strony silnika skapuje na tłumik przed sondą lambda przebieg 203tyskm w naszym kraju 47tyskm plam na parkingu nie zostawia jeszcze ale wkrótce będę musiał podstawiać wiadro...

łączny koszt częsci i robocizny 600zł z tym że skrzyni biegów nie ruszał gdyż stwierdził że olej leciał z głowicy i miski olejowej

Edited by kiepcio

Guest Mebelmen

Poci mi się skrzynia (chyba). Myślałem że to uszczelniacz na wale, ale to raczej nie to miejsce.

Czyżby to była uszczelka skrzyni (F23).

Miał ktoś wyciek w tym miejscu? Jak go usunąć?

Please login or register to see this link.

Edited by Mebelmen

co do wycieków oleju w oplu często cieknie z pod pokrywy zaworów jak spłynie juz dość sporo może się wydawać ,że z miski olejowej albo rozrządu... ja tak miałem w Vectrze ojca po nieszczęsliwym zerwaniu paska rozrządu po remoncie ciekło własnie spod pokrywy zaworów.. pozdr

Guest rogal_fm

Witam!

A ja dziś w sklepie otrzymałem informacje że w mojej VB nie ma uszczelki pod miskę i mam zastosować sylikon

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Co wy na to ?

No coż silikon to taka uniwersalna uszczelka.. ale myślę ,że uszczelka nie jest aż taka droga ewentualnie na nia można nanieść odrobinę silikonu .. pozdr

Guest rogal_fm

Please login or register to see this quote.

to fakt, chciałem kupić uszczelke a silikon, okazało sie jednak że część silników 1,6 16V faktycznie wyszła seryjnie bez uszczelek i stosuje się tylko ''masę uszczelniającą'' także sprzedawca miał racje - tylko silikon

Edited by rogal_fm

mi tez magik powiedzial ze pod mischa w mojej viki B nie ma uszczelki.

Guest dariuszek

Witam Cię, powiedz mi co było z tym wyciekiem obok filtra oleju ?? mam też x18xe i mam ten sam problem, i nie wiem, czy wymieniać górna uszczelkę miski olejowej czy coś innego.....POMOCY!!!!! bo wydam całą pensję na olej tj. na dolewki......a szczególnie leci, kiedy samochód stoi dłuższy czas nieużywany POMOCY POMOCY BO KASA LECI JAK OLEJ SZYBKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Guest ozi

najpierw bym wytarł dobrze silnik i zobaczył gdzie dokładnie cieknie jak górna uszczelka miski to masz troche roboty.jak byś wymieniał górną uszczelke miski sprawdż sobie sprężanie cylindrów i jak małe to wymień sobie odrazu pierścienie na tłokach przyokazj

Guest dariuszek

ok, dzięki, wiem, że troche roboty, a koszt wiesz może jaki wymiany górnej uszczelki?, a jeszcze powiedz mi, bo ten wyciek jest w okolicy filtra oleju i na wysokości filtra - najpierw sądziłem, że filtr źle dokręcony, ale też może ciec z rozrządu? z tego co słyszałem. powiedz mi czy koszt naprawy niniejszej uszelki i gdzieś na rozrządzeie jakiś uszeczelek to duży koszt?? chcę oddać do mechanika i też chcę zorientować się w cenie, aby nie zdarł ze mnie,,

To nie zazdroszcze

w tych silnikach czeste sa wycieki spod podstawy filtra oleju, spod miski i spod podstawy miski

jak uszczelniac to kompleksowo zeby co chwila nie spuszczac oleju i nie wracac do tematu

oczywscie moze sie pocic spod uszczelniacza walu korbowego jesli nie byl zmieniany razem z rozrzadem (koniecznosc w kilkunastoletnim aucie)

a jesli ubywa Ci tyle oleju ze musisz sporo dolewac to raczej silnik Ci go spala

bo wycieki to tylko pocenie sie spod uszczelek i jest to tylko kilkuprocentowy ubytek

Edited by hapko