Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest bku

Kontrolka swiatel mijania

Recommended Posts

Guest bku

Witam,

Zapalila mi sie dzisiaj kontrolka informacyjna od swiatel mijania + dwie strzalki jeszcze , jedna na dol a druga w gore.

Nie znalazelm tego w instrukcji, ale czyzby to somopoziomowanie sie ksenonow ?

Djacie prosze znac bo strasznie mnie to denerwuje a nie wiem gdzie zaczac szukac.

Jesli ktos cos mial podobnego to prosze o rade co zrobic i co najgorsze ile to kosztuje ? :-(

Dzieki za wszelkie info.

Pozdrawiam

Bartek

Cyt. strona 111 instrukcji obsługi:

Automatyczne poziomowanie reflektorów*

Układ automatycznego poziomowania dostępny w samochodach wyposażonych w reflektory ksenonowe.

Zaświecenie się lampki kontrolnej na tarczy obrotomierza podczas jazdy sygnalizuje usterkę. Niezwłocznie usunąć usterkę. Zwrócić się do ASO.

Guest bku

Please login or register to see this quote.

no extra. ciekawe jakie to koszty ?

Myślę, że minimum 200 zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak zrobisz to napisz co to było i ile zapłaciłeś

Guest bku

Nie ma sprawy, mam nadzieje ze sie nie mylisz co do tych 200 zł bo mam gorsze obawy.

Dam znac co i i jak.

Dzieki za odpowiedz.

zanim do ASO, posprawdzaj wtyczki np. przy reflektorach itp.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest PCW13

Witam!

Mam również problem zwiazany z kontrolką swiateł mijania, ale u mnie w Signum wyglada to tak ze nie mam wogóle kontrolki na desce rozdzielczej kiedy swieca sie swiatla, a niby w instrukcji jest napisane ze powinna sie taka swiecic, zaznaczam ze mam przelacznik swiatel caly czas na AUTO ustawiony i swiatla swieca mi sie caly czas po przekreceniu zaplonu i gasna po jego wylaczeniu, z tego co wiem to jest to przeprogramowane ze swiatel automatycznie wlaczanych czujnikiem zmierzchu na nasze polskie warunki ( czyli swiatla przez caly dzien)....moze to ma jakis wplywa na brak kontrolki?? moze ktos wie cos na ten temat??

..i jeszcze jedno, nie mam tez kontrolki TEMPOMATU kiedy go wlacze i uzywam....instrukcja rowniez mowi o tym ze wtedy powinna sie takowa swiecic na desce rozdzielczej gdzies przy zegarach głownych...u mnie jej nie ma wiec tez nie wiem czy to cos nie tak? czy przepalone zaroweczki jakies tych kontrolek czy wogole ich tam nie powinno byc???

Dzieki za wszelka pomoc

Pozdrawiam:)

W mojej opinii brak tych kontrolek na pulpicie związany jest z nieprawidłowym zaprogramowaniem w/w funkcji Techem.

Jeśli przełączysz pokrętło świateł w pozycję świateł mijania kontrolka się zapala?

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Guest januaryr

U mnie po wyciągnięciu reflektora też świecił alarm od poziomowania i u zwykłego elektryka został skoasowany koszt 40 zł

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest bku

Skasowany ? Co masz na mysli ? CZy to jest blad ktory na stale siedzi w kompie az do wykasowania ?

Problem u mnie to ze rzeczywiscie przy ich wlaczeniu widac ze sie nie ustawiaja jak to bylo wczesniej.

Pytanie czy jak sie usunie ten blad czy znow sie same ustawia ?

Pozdrawiam

Bartek

Edited by bku

Guest bku

sprawdzilem wtyczki, bezpieczniki i wyglada na to ze jest OK.

No nic podjade do ASO i zobacze co powiedza.

Pozdro

Guest januaryr

po skasowaniu błędu zaczeły się poziomować.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest bku

aha no to moze tu byc podobnie . Pytanie gdzie to kasuja za 40 zł , u mnie samo podlaczenie to 100

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzieki za info.

Edited by bku

Guest januaryr

w GRYFINIE ul.Rapackiego tel.601 936 525

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Mam takie pytanko? Jeżeli gościu potrafi skasować ten błąd to znaczy że ma TECH

Edited by januaryr

Guest bku

Dzieki za info, podjade w przyszlym tygodniu.

Guest bku

mam nadzieje ze ten telefon jeszcze aktualny bo na Debowskiego to krzykneli 100zl podlaczenie + czas elektronika (90zl/h) .

Wariaci

Guest Dudi74

po wizycie u lakiernika gdzie mi wyjmowali prawy reflektor też mi zaczeła się pojawiać ta kontrolka sugerująca usterke w automatyczniym poziomowaniu refllektorów, i z tego co czytam to najpierw sprawdze czy lakiernik dobrze podpiał kabelki a jak to nie pomoże to podjade skasować ten bład na Techu (koszt 70 zeta)

czy to możliwe, że po wyjęciu i włożeniu spowrotem refloktora pojawia się ta usterka (oczywiście zakładając że prawidłowo zostało wszystko spowrotem podłączone) ?

Edited by Dudi74

Ja też nie mam u siebie kontrolki świateł mijania,a i w instrukcji nic o tym nie piszą że ma być,a zdjęcie poniżej pokazuje jedynie przeciwmgielne przednie,tylne i "długie",więc chyba wszystko ok.

Please login or register to see this link.

przedlifty nie mają konrolki mijania

Guest alexband

Ja mam VC '2006 kombi po lifcie i także nie świeci mi się kontrolka pomimo właczony światł mijania lub drogowych. Czy na pewno po lifcie powinny być te kontrolki?

Czy może należałoby to ustawić TECHem?

W polifcie jest na bank

Ja mam kontrolkę od świateł mijania i zapala się nawet jak działają mijania przy przełączniku na off.

MAsz światła automatyczne dlatego.

wiem że mam bo płaciłem ASO za to żeby mi je uruchomili

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest iryss

A co zakladales wylacznik z AUTO?? Ja tez chce zalozyc ale nie wiem czy mam czujnik zmierzchu

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> I czy bedzie mi to dzialalo