Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kielu

Wymiana amortyzatorów i sprężyn

Recommended Posts

Guest kielu

Witam Kupiłem nowe amorki i sprężyny odboje i osłony na tył i przód. oraz łożyska (gniazda amortyzatorów przód) Co jeszce potrzebne będzie do wymiany?

Są jeszce jakieś poduszki na przód i chyba na tył . Czy do sprężyn też są jakieś gumy lub inne podzespoły?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Please login or register to see this quote.

Przód

Please login or register to see this link.

A na tył masz wszystko.

Edited by slboss

Guest kielu

No no te poduszki właśnie widać pod maską jak sie ją podniesie myślałem że to są te gniazda (łożyska) a to jest osobna część. Stachowiak ma jeszcze coś takiego

zastanawiam się tylko czy kombi z tyłu ma wszystko tak samo jak sedan czy hb. to co mam w tej chwili jest na fotce w załączniku

Please login or register to see this attachment.

Te odboje od Stachowiaka też możesz wymienić - ja u siebie wymieniałem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zawiecha w kombi różni się od sedana - ale nie jestem pewien które elementy dokładnie - na bank amorki i springi - nie wiem jak z gumami/odbojami

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

różnica jest w amorkach i springach reszta gum jest taka sama

Guest Negative

Witam, a jak się nazywją te czarne tuby w folii? Też kompleuje częsci do wymiany ale tego jeszczze nie mam, czy konieczna jest wymiana tych częsci z pozostałymi?

edit

pytanie dotyczy zdjęcia z postu#3 - Załączona miniatura

Edited by Negative

Osłony tłoczyska amortyzatora

Guest kielu

te osłony nie przydały sie niestety :0 wiec nie sa konieczne tak stwierdził machanik

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i mam je w bagazniku . jestem własnie po wymianie amorków sprężyn i wszystkich tulei i swozni. Efekt jest lepiej sie trzyma drogi i nie skrzypi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale długo sie nie nacieszyłem bo dzisiaj mechanizm róznicowy rozwalil mi skrzynie i olej wyciekl. Opel - Awaryjny szmelc . Co mnie skusiło żeby go kupić chyba te Ładne lusterka.

Szukam i szukam - niech ktoś konkretnie napisze jakie częsci trzeba wymienić przy porządnym remoncie zawieszenia...chcę u siebie wymienić amorki...

czytam jeden post wymień gumy,

2 jakieś łożyska

3 tuleje itp itd

Nie może ktoś konkretnie wymienić co konkretnie trzeba wymienić żeby autko było naprawdę w idelanym stanie ? (zawieszenie ) proszę

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest darek11

Witam Panowie w sedanie amorki ze sprężynami przykręcane są od strony bagażnika czy nadkola proszę o podpowiedz bo jutro będę zmieniał

Od strony nadkola

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Bagażnik Cię nie interesuje

Ostatnio wymieniał mi mechanik i wszystko odkręcane jest od zewnątrz tzn od nadkola tyle że w habecie ale w sedanie na 99% jest tak samo...

NA 100 %

Guest pepe_lodz

Ja w sobote wymienialem u siebie z tylu

Na 100% masz przykrecane pod nadkolem plastikowym na 4 sruby chyba 16 i jedna sruba 21 do piasty na dole. Prosta wymiana jak nie wiem. Nawet sam bys wymienil bo nie trzeba miec sciagacza do sprezyn tylko sila RAK

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest darek11

Dzięki za porady Pozdrawiam

Moi drodzy.

Tuleje z tyłu, łącznik stabilizatora z przodu muszę wymienić (tu już wszystko wiem co potrzebuję), a także amorki przód razem ze sprężynami i amorki tył (zastanawiam się nad sprężynami). Też przekopałem trochę postów i chciałbym się dowiedzieć jakie konkretnie rzeczy muszę wymienić. Mam na myśli jakieś gumy pod sprężyny i odbojniki oraz jakieś osłony (ale jakie? może ktoś podać jakieś linki?). Ja znalazłem coś takiego:

to jest rozumiem to co widać przy mocowaniach amorków pod maską??

jako komplet do tego linku powyżej.

Stachowiak ma jeszcze coś takiego, ale nie wiem czy to muszę wymienić:

To jest pod spód sprężyny w kolumnie czy jak?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, najlepiej z konkretnymi linkami bądź nazwami części.

Wszystko już mam, ale brakuje mi odboji na przód i tył. Stachowiak zaproponował mi na przód

ale ma także FEBI natomiast na tył:

Dla mnie ten na tył to badziew jakiś z Chin. Ma któs dostęp do FEBI na przód i tył lub ewentualnie LEMFORDER? Albo gdzie mogę kupić w rozsądnej cenie?

Dosyć pilne dla mnie.

Edited by cacadooo

to raczej ci nie będzie potrzebne. Z przodu wymienia się tylko amorek, sprężynę, poduszkę i ewentualnie łożysko jak jest zużyte. Nie ma sensu naciągać się na koszta. Ja tego nie wymieniałem.

Dzięki za infor. Kolo dołożył do amorków odboje w dobrej cenie lemforder i febi więc spoko.