Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Antena w sedanie po fl

jaris
 Share

Recommended Posts

Zbieram się do kupna viki po lifcie (poprzednio miałem przedliftowego hatchbacka) i przeglądając ogłoszenia ze zdjęciami zauwazyłem, że w sedanach na dachu, ani w błotnikach nie ma anteny radiowej. Czy one tak mają? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie działa radyjko? <_<

Witam.

Jeżeli nie ma nawigacji i telefonu w aucie to Viki po lifcie nie ma bata, za antenę służą cienkie paski od podgrzewanej tylnej szyby.

Dodam ze radio w sedanach bez anteny gubi czesto fale i ogolnie nie gra zbyt ciekawie

Co?????????????????????? Sprawdź dokładnie czy nie masz gdzieś nadłamanej anteny! Sedany nie mają anten to fakt. Ja jak kupiłem auto to się okazało że miałem zmienione radio i ktoś przy wymianie trochę zniszczył wtyczkę antenową. Jak rozbierałem deskę rozdzielczą to również się tym zająłem, przylutowałem złamany drut i teraz jest pierwsza klasa. Radio gra bardzo dobrze, nic nie gubi a nawet zbiera fale lepiej niż moje radio w domu! W samochodzie łapię stacje które muszę się nagimnastykować w domu z anteną złapać ów stację!

Sprawdź dobrze przewód antenowy

Co?????????????????????? Sprawdź dokładnie czy nie masz gdzieś nadłamanej anteny! Sedany nie mają anten to fakt. Ja jak kupiłem auto to się okazało że miałem zmienione radio i ktoś przy wymianie trochę zniszczył wtyczkę antenową. Jak rozbierałem deskę rozdzielczą to również się tym zająłem, przylutowałem złamany drut i teraz jest pierwsza klasa. Radio gra bardzo dobrze, nic nie gubi a nawet zbiera fale lepiej niż moje radio w domu! W samochodzie łapię stacje które muszę się nagimnastykować w domu z anteną złapać ów stację!

Sprawdź dobrze przewód antenowy

potwierdzam, w sedanie z antena w tylnej szybie gradio gra super!

Znam problem wtyczki doskonale. Urwala mi sie kiedys i wtedy radio w ogole nie gralo teraz wszystko mam zrobione.

W czerwonej VB sedan ktora ma antene radio gra super a w tej co mam w avatarku gra srednio ( ona nie ma anteny)

No to ja juz nie wiem jak to jest z tymi antenami. MB Viano tez nie ma anteny i tez radio syf. Astra babci ma antene i radyjko gra super. Ale byc moze po prostu w mojej okolicy slaby sygnal radiowy jest i dlatego auta z antenami graja dobrze a te bez-srednio. Bo w sumie jak jestem w Łodzi to w kazdym jest git.

• 2 weeks later...

Mam tak jak koledzy radyjko standardowe i antene zintegrowana z paskami ogrzewania w tylnej szybie. Jedynie w tunelach zdarzyło mi się na chwile zgubić fale, a pozatym radio zawsze gra czyściutko.

A ja musze przyznac racje PiTi_pce. Z sedanem to troche zalezy od regionu i tego "jak sie stanie" :) W Polsce zwykle nie mam problemu, nadajniki sa dosyc silne i nie czuje roznicy miedzy moim sedanem a habeta ojca. Natomiast w Niemczech, gdzie stacji jest wiecej, ale nadaja slabiej - juz habeta duzo lepiej odbiera. Antena to jednak antena.

I dodam, ze wtyczke sam naprawialem - dziala cacy. A samo radio (Blaupunkt London) to odbiera nawet na antenie zrobionej ze spinacza :lol:

Hmmm... u mnie tak jak u PiTi_pce radyjko gubi fale. Np. ZET-ka zawsze gra piknie ale już RMF FM to lubi czasem sie zagubić a i ogólnie gorzej odbiera niż to pierwsze. :huh: Qurcze może faktycznie taki już region nasz... a może to ta wtyczka.... Chyba nie bede mógł przez to spać :lol: Jutro trzeba to obadać :P

Hmmm... u mnie tak jak u PiTi_pce radyjko gubi fale. Np. ZET-ka zawsze gra piknie ale już RMF FM to lubi czasem sie zagubić a i ogólnie gorzej odbiera niż to pierwsze. :huh: Qurcze może faktycznie taki już region nasz... a może to ta wtyczka.... Chyba nie bede mógł przez to spać :lol: Jutro trzeba to obadać :P

Cos u nas sygnal radiowy kiepski musi byc. Wtyczke mozesz sprawdzic. Bo ogolnie jej konstrukcja jest zalosna...

Ja mam sedana przedliftowego i radyjko z anteną w szybie grało wręcz doskonale - w Warszawie ustawiałem np. trójkę i słuchałem jej przez całą drogę do Poznania, potem przez Kraków do Jarosławia (podkarpacie) i radyjko nawet nie zająknęlo się;-) Ale do czasu - ostatnio trochę przy nim pogrzebałem (przywróciłem oryginalny stan kabli w kostce, bo poprzedni właściciel miał nieoryginalne radio i centralny z pilota nie działał po zlączeniu kabli zasilania). Teraz 10km za Warszawą nie łapie już nic poza RM... Wiecie co mogłem zrobić i jak to naprawić? Co najbardziej mnie dziwi - łapie sygnał RDS (wyświetla mi się na wyświetlaczu "trójka" i nr. telefonu itp) ale kompletnie nic nie słychać. Wtyczka anteny jest na miejscu - wyjmowałem ją, ale włożyłem spowrotem w ramkę.

Ja mam sedana przedliftowego i radyjko z anteną w szybie grało wręcz doskonale - w Warszawie ustawiałem np. trójkę i słuchałem jej przez całą drogę do Poznania, potem przez Kraków do Jarosławia (podkarpacie) i radyjko nawet nie zająknęlo się;-) Ale do czasu - ostatnio trochę przy nim pogrzebałem (przywróciłem oryginalny stan kabli w kostce, bo poprzedni właściciel miał nieoryginalne radio i centralny z pilota nie działał po zlączeniu kabli zasilania). Teraz 10km za Warszawą nie łapie już nic poza RM... Wiecie co mogłem zrobić i jak to naprawić? Co najbardziej mnie dziwi - łapie sygnał RDS (wyświetla mi się na wyświetlaczu "trójka" i nr. telefonu itp) ale kompletnie nic nie słychać. Wtyczka anteny jest na miejscu - wyjmowałem ją, ale włożyłem spowrotem w ramkę.

Mogles popsuc wtyczke. Tu nie chodzi o to ze ma byc na miejscu tylko ze w srodku jest jeden cieniutki przewodzik przulutowany do trzpienia we wtyczce i bardzo latwo sie urywa przy wyjmowaniu kieszeni radia i poruszaniu wtyczka

-> u mnie zachowanie takie jak u PiTi_pce i van Boleck. antena 'w' szybie, zalutowana nowa wtyczka antenowa, zamontowany wzmacniacz antenowy. na postoju odbiera jako tako, ale w ruchu tragedia straszna. nie wiem w czym moze byc problem - moze radioodtwarzacz jest tutaj winny?

• 2 weeks later...

Witam ponownie!

Faktycznie, okazało się, że uszkodziłem gniazdko anteny przy zabawie w konsoli środkowej. Chwila zabawy i radio znowu gra.

Dzięki za pomoc

Maciek K.

• 4 months later...

Temat trochę stary ale anteną w VB sedan nie jest ogrzewanie tylnej szyby, ale z tyłu za kanapą pod półką jest trochę sprzętu od radia. Tam też jest antena.:)