Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest lewar81

Tarcze + klocki do 300zł

Recommended Posts

Guest lewar81

Witam

Proszę o nie karcenie mnie że temat wałkowany x do n-tej razy, ale przecież po to jest forum aby pisać a nie jedynie czytać, a skoro ma się wątpliwości to nie ma nic lepszego jak słowo pisane, zwłaszcza jak pisane przez fachowców/użytkowników.

Do rzeczy: Chcę zabrać się za wymianę tarcz i klocków w mojej VA XII.92'. Z tego co na szybko spojarzałem to na 100% są wentylowane, nie wiem czy 236 czy 256mm, jutro to zmierzę, proszę o poradę, najlepiej odrazu d odnośnikami do allegro który zestaw wybrać, chciałbym do 300zł zmiescić sie z kompletem, wiem że to nie za wiele ale nie będę podwajał wartości auta

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zapędów sportowych jako takich nie mam, jedynie jazda miejska i niewielkie trasy, czytałem coś o brembo max i ferodo premier, nie wiem jednak dokładnie które wybrać silnik z tego co wiem mam C18NZ o ile dobrze pamiętam, mile widziane linki do sklepów/aukcji.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.

p.s. chciałem poszukać na ex-aukcjach w innych topicach, jednak jak wiadomo allegro po miesiącu aukcję wywala do archwium i lipa

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

tutaj przykłady:

1.

Please login or register to see this link.

2.

w obu aukcjach tarcze te same:BREMBO 09.5148.24

zaś klocki inne, które wybrać: FERODO PREMIER FDB584 i FERODO FDB 1067, czym się różnią jeśli ktoś wie?

a może te Lucas:

albo takie, nieco tańsze:

Guest lewar81

tyle wyświetleń i nikt nie chce pomóc ?

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

już pomierzyłem, średnica tarczy 256mm, szerokość 20mm, typ wentylowana.

bardzo proszę o poradę.

Edited by lewar81

Guest Matej

Poczekaj jeszcze troche, napwno ktos cos poradzi, ja sie za bardzo niewiem jakie powinny byc w VA

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Witam.Mam dokladnie takie samo auto i niedawno tez zmienialem klocki i tarcze poszedlem poprostu do sklepu opla i za kpl.tarcz zapl.140pln.a klocki 60pln.niewiem jakiej firmy pewnie zadna super ale wszystko jest ok nowe i tanio.Pozdrawiam.

Guest lewar81

dzięki za info Antek, powiedz mi jaką masz grubość tarcz bo u mnie 20mm, co niestety dyskwalifikuje wymienione powyżej aukcje ;/

grubosci Ci nie podam bo bym musial zmierzyc ale u mnie jest taki fajny sklep ze co kupuje to tylko podaje dane auta i oni juz wiedza co maja dac no ale wkoncu zajmuja sie tylko oplami w innym sklepie pewnie lepiej wiedziec co sie chce ale mysle ze w sklepie beda wiedziec jakie maja Ci dac wkoncu jak czyms chandluja to powinni wiedziec do czego co maja.Pozdrawiam.

Guest lewar81

wychodzi na to że posiadam oto taki rozmiar tarcz:

może któres z tych:

Edited by lewar81

zmierzylem te stare i wychodzi ze maja 253mm moglem troche niedokladnie zmierzyc no ale te stare to mam mocno zmanierowane no ale srednica by sie chyba nie zmniejszyla.A niema u Ciebie w okolicy jakiegos sklepu bo to zawsze lepiej jak z allegro bo wrazie co to mozesz tego samego dnia wymienic a jak dobry sklep znajdziesz to ceny sa te same.

zmierzylem te stare i wychodzi ze maja 253mm moglem troche niedokladnie zmierzyc no ale te stare to mam mocno zmanierowane no ale srednica by sie chyba nie zmniejszyla.A niema u Ciebie w okolicy jakiegos sklepu bo to zawsze lepiej jak z allegro bo wrazie co to mozesz tego samego dnia wymienic a jak dobry sklep znajdziesz to ceny sa te same.

rczej to beda te tarcze co podales link bo na tych moich starych to te 3mm mogly zginac ze starosci bo jezdzilem na nich az zaczely napekac.Pozdrawiam.

Witam jeszcze raz napewno masz srednice 256mm tak jak podales bo sprawdzalem na stronie opla i takiego wymiaru jak moja stara wogole niema poprostu jest zjechana ze starosci 3mm mogly sie zjechac.Pozdrawiam.

Antek powiedz mi jak tam po wymianie tarcz i klockow hamowanie wyglada??tez mam zamiar zmienic tarcze i klocki tylko tak sie zastanawiam czy jakies BREMBO a moze jakies inne nie drogie i czy niedrogie oznaczac ma zaraz ze sa du kitu....ciezka sprawa

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Wczoraj otrzymałem przesyłką od Firmy Stachowiak komplet tarcz i klocków za wszystko łącznie z przesyłką 318 pln.

Najważniejsze jest to , że jest z kim pogadać , a jak człowiek jest laikiem to coś doradzą , ale najważniejsze jest to że nie wpychają na siłę najdroższej opcji.

pozdrawiam wujektomek

ps. adres internetowy znalazłem na forum

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest lewar81

wujtom a jakie tarcz i klocki dostałeś? podaj nazwę firmy i model, z góry thx.

znalazłem komplet ATE za 308zł z wysyłką

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> czekam jeszcze na kilka maili i zamawiam.