Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
chudy

Wyskakuje 4 bieg

Recommended Posts

Witam.

Moje auto to VB z 97 roku z silnikiem 1,8 x18xe z manualną skrzynią. Dziś na trasie zaczęła mi wyskakiwać czwórka. Reszta biegów jest ok i wchodzą bezproblemowo, nawet czwarty bieg. Jest jeszcze jedna sprawa przy dodawaniu gazu na załączonym biegu od 3 do 5 świszcze mi ze skrzyni chyba, myślałem, że to zwydechu, ale chyba jednak skrzynia. Co to może być miał ktoś taki problem? proszę o rady

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Please login or register to see this quote.

mysle ze tzreba sie rozgladac za druga skrzynia

Jeszcze jedno pytanie: czy będzie pasowała skrzynia f18 z 2,0 benzyna z 2000 roku?

Guest el_coyote2008

SKRZYNKA DO WYMIANY

MIALEM TAK SAMO ALE Z 5-TYM BIEGIEM

co za ironia losu, mi tez dzisiaj zaczelo wybijac 4 bieg :/ Podobno mozna cos probowac dokrecac w skrzyni biegow, ale czy ktos wie cos dokladniej na ten temat?

dodam, ze bieg zaczął wyskakiwać na dłuższej trasie (po 150 milach), na krótkich dystansach wszystko jest OK

Ponowię pytanie: czy będzie pasowała skrzynia f18 z 2,0 lub 1,8 benzyna z 2000 roku? I jeszcze jedo pytanie: jaki olej zalać?

Guest okoniowaty

Witam

Jestem tu nowy. Więc jak coś nie tak to z góry sorki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Mam problem podobny mianowicie dziś też zaczęła wyskakiwać tak po-prostu 4. Ale ze 3 - 4 razy i chyba jest ok. Pytanie czy coś mi "poszło" czy mogło się ustabilizować i będzie dobrze. W weekend kolejny wyjazd w trasę w tedy się okaże. Miałem też problem z płynem do wspomagania ciekł mi dolałem i przestało.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Czyżby te auta się psuły i same naprawiały

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak dobrze nie ma. napisz co po dłuższej trasie się okazało i sprawdź poziom płynu wspomagania po powrocie.

Guest okoniowaty

No i jestem płyn wspomagania ok. Skrzynia hmm chyba nie lubi Gdańska, cały tydzień było ok. Wyjechałem na weekend w sumie około 150 km i po powrocie do Gdańska nieszczęsny bieg 4 znów "se" wyskoczył ale tylko raz O_o. Czy może to być coś związane z olejem w skrzyni.

Jak miałem poloneza to zaczęła mi wyskakiwać 5. Rozebrałem skrzynie i okazało sie że w środku wszystko jest ok., a przyczyną awarii była popuszczona śruba na wałku zdawczym, przez co koła zębate mogły się przesówać na boki i wtedy bieg wyskakiwał. Po zmontowaniu jeżdziło aż do śmierci naturalnej na złomie.  Może i Vectra ma podobnie.

Guest okoniowaty

No rozwaliła się do końca. Vectra u mechanika na pierwszy rzut oka stwierdził że to synchronizatory więcej mi jutro powie jak skrzynię wyciągnie. Ostatnia trasa około 100 km zrobiona na 2 i 5 biegu, bo niestety zaczęło się od wyskakującej 4 a skończyło na całej skrzyni biegi ciężko wchodziły lub wcale. Na noc auto na wstecznym nie ruszyło i za bramę było wpychane. Może ktoś coś powie na temat tych "owianych tajemnicą" jak dla mnie synchronizatorów

Sprawdź olej w skrzyni. U mnie zaczęło się od świszczącej trójki potem wyciek (płynu do wspomagania) następnie wyskakująca 4 i to jak sobie chciała raz było dobrze innym razem źle następnie problem ze wrzucaniem wszystkich biegów - odstawiona do mechanika stwierdził po przejechaniu się że to synchronizator skrzyni biegów, po wyciągnięciu skrzyni, dzisiaj okazało się że ten płyn do wspomagania to był olej ze skrzyni (ponoć to ten sam płyn) i skrzynia do wymiany, mechanik stwierdził że gdzies musiałem zahaczyć spodem ja sobie nie przypominam. Ale wieżę mu bo to kuzyn jest mechanikiem. No i teraz szukam skrzyni w miarę tanio.

Wczoraj musiałem do Gdańska pociągiem się tłuc nie było za ciekawie :P w weekend znów pociąg i mam nadzieję że powrót już autkiem.

Edited by okoniowaty