Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kruszyna192

Żarówki

Recommended Posts

Guest kruszyna192

Witam

Mam pytanie z gatunku tych "lamerskich" - jakich żarówek powinienem użyć do świateł drogowych/długich w Vectrze poliftowej - H1 czy H7?

Please login or register to see this link.

<- tutaj wyczytałem, że H1, a gdzies na forum, że w Vectrach poliftowych można (trzeba?) stosować żarówki typu H7 i w końcu sam nie wiem...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

Z góry dzięki i pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

W polifcie masz 2xH7 na długie i na mijania w przedlifcie h7 na mijania H1 na długie

Guest kruszyna192

Dzięki wielkie Panowie

Guest Rosiu

Probowalem wymienic zarowke, zgodnie z mądrą książką (wcisnąć, ścisnąć i odbezpieczyć żarówkę), ale to trzeba chyba jakimiś szczypcami scisnac ten drucik zabezpieczający, bo paluchy puchną a druciki nie ruszaja sie... czy moze zle sie do tego zabieram. Mam 2 zarowki H7 w lampie.

Witam.

Druciki się ściąga lekko bez problemu,to już trudniej ściąga się kostkę z żarówki.

cos się źle zabierasz - szczypcami możesz popsuć (poza tym podejście nie najlepsze) i wtedy bedziesz miał problem

Guest Rosiu

Tak dokładnie to spaliła mi sie zarowka od swiateł drogowych w lampie od strony akumulatora. Przeczytalem instrukcje w ksiazce i zabralem sie do wymiany. Nie jest to moj pierwszy samochod i jestem po szkole samochodowej, ale z czyms takim jeszcze sie nie spotkalem (druciki jakies dziwne...) Ściągnąłem obudowę przekaźników, aby miec latwy dostep do wymiany, sciagnalem gumowa oslone, kostke i mam calkiem niezly dostep do zarówki. Druciki sprezynujace przytrzymujace obudowe zarówki na wlasciwym miejscu są na stałe (tak sądzę) przymocowane na dole, a na górze można je rozpiąć od mocowania. Na górze są zakonczone taka mala pętelką. Łapie je z boków palcami, sciskam do siebie razem i próbuje wyjąć przez szparkę po środku, aby odchylić je i wyjąć żarówkę, czy tak powinienem to robić? Jak tak dalej pojdzie, to w koncu cos popsuje, a tego bym nie chcial...

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

to miałeś mało samochodów - takie zabezpieczenie żarówki jest w większości

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

"druciki" odginasz od siebie uprzednio je dociskając do żarówki.

A może je ściskasz ? kurde nie pamiętam ale nigdy nie miałem z tym problemu.

Guest Rosiu

Spoko, dzieki. Pokombinuje delikatnie z lusterkiem. W wiekszosci poprzednich samochodów spotkałem sie z jednolitym drutem zahaczonym o blokade, naciskało się jednym palcem i po krzyku...

Tu jest podobnie wczoraj wymieniałem tą zarówkę co ty ... najważniejsze to najpierw zdjać kabelek a potem .. delikatnie jedną ręką nacisnołem ten drucik na dół a potem wyskoczył i gotowe ...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zobacz jaki masz reflektor. W Vectrze A miałem DEPO i tam się inaczej ściągało drucik niż w oryginale z tego co pamietam tez bardziej upierdliwie.

Dokładnie - nie we wszystkich reflektorach VB jest tak samo. Generalnie widziałem dwa rozwiązania - w obu wymianiałem na czuja i poszło bez jakichś wielkich historii.

Guest VIKI_FOR

Witam

Czy wiecie moze jak wymienic żaróweczke oswietlającą licznik (obrotomierz)

Czy jest to skomplikowane, czy zwykły zjadacz chleba da sobie rade czy raczej zlecic to komus?

Pozdrawiam

tu masz wszystko

Pozdro

Guest VIKI_FOR

Dziekuje slicznie.

Szacunek.

Witajcie,

przepaliła mi się żarówka w prawej przedniej lapmie i planuję wymianę. Nie wiem jednak, czy poprostu kupić zwykłą H7, czy lepiej coś z linku poniżej. Zupełnie nie znam tego i dlatego piszę i proszę kogoś, kto zna się bardziej na tym. Tylko nie krzyczcie proszę jak to jakieś badziewie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki i pozdrawiam

Rafał

Edited by zubek73
na zarówkach to może się i nie znasz ale czemu nie używasz wyszukiwarki to już nie rozumiem - łącze z podobnym tematerm / zubek

Ja Ci polecam kupić coś firmowego np philipsy lub osram

Link wyżej podałem i sam miałem takie żarówki o niebo lepiej świecą od zwykłych żarówek

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

I nic więcej nie muszę kombinować? Reflektorów mi to nie zniszczy? Poprostu podłączam i jadę?

Co to są za żarówki H1?

Edited by Rafal Sobczuk

Nic nie musisz kombinować, to są normalne żarówki h7, wkładasz w miejsce starych i tyle

Tyle, że philips lub osram to firma i jakość oświetlenia jest dużo lepsza niż na zwykłych żarówkach

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Te żarówki co Ci pokazałem to są h7

h7 masz na mijania, a h1 masz na długie

Guest bangorczyk

CZy lampa po lewej czy po prawej to po zdjeciu gumowego zabezpieczenia zdejmujesz kostke nastepnie w gornej czesci otworu wyczujesz palcami drucik ktory nalezy lekko wcisnac do srodka i odgiac w lewo.

niekiedy jest problem jak masz za bardzo odgieta koncowke. Wiec jak juz ci sie uda to przenij drucik przed ponownym zabezpieczeniem bedziesz miec mniejszy problem nastepnym razem.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Ja juz nie kupię jakis wypasionych żarówek. Kupiłem w marcu Osram Night Breaker H7 i od założenia około 2 tygodznie pojechałem nad morze i wruciłem. Pojeździłem około tygodnia po mieście i prawie dwie na raz się spaliły. W odstępie jednego dnia. W sumie świeciły około 1 miesiąca.

Edited by dexter23pl

czy ktoś może mnie poratować jak wymienić żarówkę w halogenie ? Vectra B polift te małe takie okrągłe, dziś zauważyłem żę mam jedną spaloną

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> w instrukcji pisze że mam się udać do ASO

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ... jaka tam jest żarówka?

Guest Wawrzyniak

W takim razie ja mam też pytanie o żarówki. Ale konkretnie o ilość żarówek do podświetlenia tablicy rozdzielczej ( bo jak większość chciałem zmienić kolor podświetlenia). Chodzi mi o ilość ale też jakie najlepiej żarówki (diody) zamontować?? Znalazłem na Allegro diody już w formie żarówki w obudowie i nie wiem czy to byłoby ok. Większość z Was przerabiała już ten temat, więc proszę o radę.

Dziękuję z góry

Pozdrowienia