Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Stitch24

Poducha sama wypaliła !!!

Recommended Posts

mam dość poważny problem. Otóż kilka dni temu zapaliła mi sie kontrolka poduszek. Postanowiłem poczekać kilka dni przed wyprawa do serwisu poniewaz słyszałem, że zdarza sie to w oplach. Krótko nie przejąłem sie zbytnio. Aż do dziś. Odwoziłem dziewczyne do domu. Wsiedlismy do samochodu odpaliłem silnik włączyłem radio wszystko ok a tu nagle boczna poduszka od strony pasażera wypaliła ja nawet jeszcze z miejsca nie ruszyłem !!! Oczywiście szok dla mnie a moja Ania wystraszyła sie nie na żarty. Zaznaczam że pojazd jest serio BEZWYPADKOWY !!! Co może byc przyczyną tego ?? Nie był nawet lekko uderzony !!!

Please login or register to see this quote.

Gdyby szło o pouczenie, to trzeba by odpowiedzieć "było nie czekać". Ale to nie tak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Raz na ileś tysięcy/milionów zdarza się taki wystrzał. Zwykle elektryka gdzieś wygeneruje ładunek. Być może kontrolka dlatego się świeciła - gdybyś nie zignorował, to pewnie by nie strzeliła. Ale trzeba się pogodzić z faktem - czasem się zdarza i już.

Ciesz(cie) się lepiej, że nie strzeliła kierownica przy jeździe, bo to się zwykle kończy przykro.

Pozdrawiam, Adam

Fakt Fakt Fakt

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> niedroga jest wiec da sie założyc nową ale strachu było

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> człowiek mądry po fakcie jak zwykle

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Teraz szybko do serwisu z duszą na ramieniu bo jeszcze trzy zostały :/ Chyba ktoś tam na górze chciał mi dać pstryczka w nochala za to, że odkładam takie sprawy na przysłowiowe "jutro"

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ciekawe jaki błąd pokazywała kontrolka ?

teraz to już po ptakach - ale mogła pokazywać jakieś zwarcie itp.

jutro serwis sie nim zajmie....może jakieś info o błedach dostane to napisze co nieco na forum.

Pozdrawiam i dzięx za odpowiedzi

a może ktoś grzebał przy czujniku np. wymieniając głośniki w drzwiach

Guest jaczylibodzio

Kolega w pugu tez dostal poducha i mial na tyle pecha ze zlamala mu nos na postoju :/

Być może niestety nie znam dokładnej historii tego Auta. wiem co sie znim działo mniej wiecej przez ostatnie 2 lata bo kupiłem go od kumpla za roboty i widziałem to auto codziennie. Nie wspominał nic o wymianie głośników :/ Jutro może coś sie wyjasni :/

tak jak miły pisał niech zobaczą kody błędów zanim coś zaczną robić, ten błąd powinien zostać zapisany więc jest szansa

Podaj kod błedu jak odczytasz pozdr:)

Guest CHUDY1975

No to faktycznie miał za.... pecha

Pech chciał że kodu błędu sie nie dowiedziałem po prostu w pośpiechu zapomniałem zapytać kolesia :/ okazało sie, że prawdopodobnie od zwarcia zjarał sie sterownik co ciekawe zaczeło sie od kostki pod siedzeniem pasazera. Była naruszona (a raczej okopana przez kogoś wsza mać, przestane podwozić chyba kumpli) i pojawiła sie teza, że ona spowodowała wygenerowanie impulsu, zwarcia i spalenie cewki lub też sterownika nie znam sie i nie wiem czy używam odpowiedniej terminologii...cała reszta poduszek i napinacze w porządku i do do końca nadal nie wyjaśniło się jak spalony sterownik mógł odpalić poduche :/ fakt jest taki, że musze kupić nowy sterownik co nie rozumiem obsługujący wszystkie cztery poduszki ? no i nową poduche. Ponadto lutowanie styków i tyle. I na koniec jeszcze jedno - kontrolka paliła mi się od pewnego czasu dlatego też wszyscy którym sie ona zaświeciła powiem tylko uczcie się na cudzych błędach i gońcie do serwisu z tym. Na koniec jeszcze dodam że wszystko co napisałem powyżej jest wynikiem szybkiej i mało dokładnej rozmowy z mechanikiem więc jeśli napisałem jakąś bzdurę ( pisze z pamięci która jest zwykle ulotna ) poprawcie moze sie czegos naucze

Pozdrawiam

jeżeli masz 4 poduszki - to musisz mieć taki sterownik.

były jeszcze vectry z 2 albo nawet 1 poduszką kierowcy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest satyrB

mi sie swieci od 2 miesiecy... i mam sraczke teraz :-/ Tez mi poszedl sterownik, prawdopodobnie podczas spadku napiecia ktory powstal w wyniku uszkodzenia alternatora. Po wizycie w serwisie elekr. kiedy skasowali 250zl i sie swieci nadal mam mieszane uczucie zeby to zrobic...

Sory że odgrzeje stary temat, ale dziś dostał bym zawału (21lat), wsiadam, Viki stała 1 dzień w -15, kluczyk i AIRBAG od strony pasażera w boczku wystrzelił.

Moje pytanie dotyczy dlaczego !

Wcześniej miałem raz błąd ale to przeze mnie bo po stronie kierowcy rozpieło się kostkę

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale techem skasowałem i spokój, a tu taka niespodzianka.

Czy to wina słabego aku ? Bo przy odpalaniu troche przygasa wszystko (podświetlenie licznikia km) miałem już tak że 3 razy kręciłem i odpaliła bez żadnych błędów, a wina kostki pod siedzeniem (bo nowy typ).

Sprawa wygląda bardzo dziwnie, bo teoretycznie jak Ci świeci kontrolka na desce rozdzielczej, to układ Poduszek Powietrznych jest nieaktywny. I nie ma możliwości, że poduszki Ci wystrzelą. To jest tak zabezpieczony układ, że w razie jakiś wątpliwości typu skoki rezystancji na poduszcze (np. niesprawna kostka, albo przewody) od razu Ci odłącza poduszki. Powodem wystrzelenia był ten "specyficzny" syganł, który daje sterownik poduszek przy zderzeniu, ale wygenerowany przez coś innego. Możliwe, że zmiana sterownika i poduszki nic nie naprawi, a poduszka znowu może wystrzelić, bo bezpośrednia przyczyna wystrzelenia poduszki nie jest wyeliminowana.

Jeśli już kiedyś sterownik poduszek był użyty, tzn. był wystrzał i sterownik nie był wymieniony na NOWY - może zdarzyć się wystrzał! Info z jakiego obszernego artykułu o systemach poduszek, diagnozowaniu i naprawach. Wyszukany przez Google

Wiadomo... jeżeli się "regeneruje" sterownik zamiast wymienić na nowy po wystrzale poduszek, to trzeba sie liczyć z takimi konsekwencjami. Goście, którzy się podejmują takich "napraw" powinni odpowiadać karnie za umyślne stwarzanie niebezpieczeństwa.