Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

opony

sligi
 Share

Recommended Posts

witam nie wiem czy dobrze trafilem z tematem ale tutaj go napisze:) (w szukajce nie moglem znalesc odpowiedzi). A więc mam zamiar kupić aluski(juz mam upatrzone), tylko że opony a nich to 195/65/R15. NO i moje pytanie to czy będą pasować do VA. Wiem, że będą przekłamania licznika, ale czy te opony wizualnie i do slinika 1.8 pasują?? Pozdrawiam

witam nie wiem czy dobrze trafilem z tematem ale tutaj go napisze:) (w szukajce nie moglem znalesc odpowiedzi). A więc mam zamiar kupić aluski(juz mam upatrzone), tylko że opony a nich to 195/65/R15. NO i moje pytanie to czy będą pasować do VA. Wiem, że będą przekłamania licznika, ale czy te opony wizualnie i do slinika 1.8 pasują?? Pozdrawiam

Pewnie nie masz oryginalnej książeczki OPLA ? Heh, tam pięknie jest zestawione co i jak. Pobierz sobie z mojej stronki www.paluki.pl/vectra otóż możesz stosować oponki 14' i 15' bez przekłamania licznika. Opel w 15" wpisał się w rozmiar 195/60/R15 a nie 65 ale to niewielka różnica. A te, pasować będą, z tym, że pamiętaj, że fele muszą być 4x100 ;)

Pewnie nie masz oryginalnej książeczki OPLA ? Heh, tam pięknie jest zestawione co i jak. Pobierz sobie z mojej stronki www.paluki.pl/vectra otóż możesz stosować oponki 14' i 15' bez przekłamania licznika. Opel w 15" wpisał się w rozmiar 195/60/R15 a nie 65 ale to niewielka różnica. A te, pasować będą, z tym, że pamiętaj, że fele muszą być 4x100 ;)

tak tak, wiem ze zastosował 60, dlatego właśnie moje pytanie czy 65 bez problemu wejdzie, bez otarć itp. Przekłamania licznika wiem, że będą ok 3,2%. W tabeli sprawdziłem i 65 są jako dopuszczalne (4%) wpisane. No i czy do silnika 1.8 będzie ok, czy nie będzie muuuuła. 65 od 60 są 2 cm większe z tego co wyczytałem.

tak tak, wiem ze zastosował 60, dlatego właśnie moje pytanie czy 65 bez problemu wejdzie, bez otarć itp. Przekłamania licznika wiem, że będą ok 3,2%. W tabeli sprawdziłem i 65 są jako dopuszczalne (4%) wpisane. No i czy do silnika 1.8 będzie ok, czy nie będzie muuuuła. 65 od 60 są 2 cm większe z tego co wyczytałem.

Wydaje mi się, że nie będziesz czuć różnicy.... Kuzaj do Viki B 1.8 16V wrzucił 205/55/15 i nie czuje się poważnej różnicy, no chyba, że przy większej prędkości auto stabilniej trzyma się drogi to tyle....

Wydaje mi się, że nie będziesz czuć różnicy.... Kuzaj do Viki B 1.8 16V wrzucił 205/55/15 i nie czuje się poważnej różnicy, no chyba, że przy większej prędkości auto stabilniej trzyma się drogi to tyle....

dzieki bardzo za pomoc :)

• 1 month later...

witam ja kiedys przymierzalem takie oponki pasuja bez problemu tylko wizualnie wygladaja na za doze mnie sie to nie podobalo i wybralem z nizszym profilem ale to kwestia gustu a techniczne sprawy juz koledzy podali.Pozdrawiam.

wrzucił 205/55/15 i nie czuje się poważnej różnicy

Chyba jeździ po drogach bez kolein :) , przy tym rozmiarze trzeba na początku uważać bo kiera może z rąk wyskoczyć , za to samochód o wiele stabilniej zachowuje się przy przejeżdżaniu zakrętów .

195/65-15 nie bedzie tarlo pod warunkiem odpowiedniego ET, poza tym auto stoi wyzej i poprawia sie tez komfort, sam z pare dni jezdzilem na takim rozmiarze.

Tylko, ze ten rozmiar do VB jest za niski, a ze stabilniej to zasluga nizszego profilu i szerszej opony, ale ten rozmiar ma sie nijak do tematu.

Edited by Hołek