Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mik

Zmiana polozenia lusterka przy cofaniu - automatycznie

Recommended Posts

Witam,

Dzis odkrylem pewno rzecz w Vectrze a mianowicie jak cofalem opuscilem sobie lusterko prawe w dol aby widziec kraweznik i ile mam do niego miejsca. Teraz przy wcisnietym na stale guziku umozliwiajacym przestawianie lusterka po wrzuceniu wstecznego lusterko samo opuszcza sie aby mozna bylo parkowac przy krawezniku. Wrzucajac inny bieg lusterko powraca do moich ustawien. Jednak nie wiem jak skorygowac lusterko aby przy wstecznym troszke nizej sie opuszczalo nie bardzo wiem jak sie udalo to ustawic

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">))

Instrukcja na ten temat milczy

Please login or register to see this quote.

masz lusterka składane elektrycznie??

no... inaczej takie kombinace jak opisuje wogóle nie wchodziłyby w grę

Do tego wystarczy elektryczna regulacja, czy składanie jest potrzebne to raczej nie.

Musi byc pamiec silniczka. A jak jest pamiec to i skladanie jest elektryczne.

czemu, przecież nie chodzi o złożenie tylko ustawienie lustra, to chyba dwa odrębne mechanizmy - sterowanie położeniem luster i składanie po zaparkowaniu

a propos tego wynalazku, to bardzo pożyteczne ustrojstwo, dziś np bardzo by mi się przydało

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest marcus16

To jak to w koncu jest???tylko elektrycznie skladane lusterka maja taki bajer? czy moze wystarczy cos techem aktywowac?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zwyczajne lusterka nie maja zadnych innych opcji oprocz regulowania i ogrzewania. Zeby lusterko sie znizalo przy wrzucaniu wstecznego silniczek regulacyjny musi miec pamiec polozenia, zeby wiedzial na jaka pozycje ma wrocic. To chyba dosc logiczne. Zadnym techem nic nie zrobisz, bo brakuje ci 3 dodatkowych kabelkow w lusterku i twoj modul centralnego zamka jest zbyt ubogi

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Edited by Kali

Guest marcus16

szkoda:) bo w sumie mechanizm sterujacy lusterkiem jest,a obniazane lusterka do cofania to madre i przydatne rozwiazenie:)

Edited by marcus16

Nie mam skladanych lusterek natomiast mam fotel ustawiany elektrycznie w zwiazku z tym mam programowane 3 ustawienia i pamiec zarowno fotela jak i lusterek.

Pewno dlatego jest ta opcja ze jak wrzucam wsteczny lusterko sie opuszcza. Jeszcze nie wiem jak ustawic aby jeszcze nizej opuszczalo sie lustro.

Guest szel

Ja nie mam elektrycznie składanych lusterek a prawe lusterko opuszcza się na biegu wstecznym.

Funkcja działa tylko jak wciśnięty jest guzik od prawego lusterka.

Też mam fotele elektryczne z pamięcią, więc może ma to jakiś związek

Na pewno ma to związek.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

I przestalo mi to nagle dzialac. Nie bardzo wiem jak to ustawic ponownie...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest djmothek

zgadzam sie:) wiec bujda puszczona na forum sprawdzalem z 3 VC jedno elektryczne szyby lusterka i fotele z pamiecia nic sie nie dzieje jedno z elektr lusterk fotele manualne i tez nic wiec dziwne ze tylko 1 osoba ma :wymysł: z rodzimy beeemki no moze w INSIGNI cos takiego jest:)

Opcja dostępna z elektrycznym ustawianiem i pamięcią foteli (i lusterek).

Guest GT-3000

a ja miałem w swojej GTS dwa razy w ciągu 2 dni takie dziwne zjawisko

po zrobieniu zakupów,wsiadam do auta....a tam lewe lusterko przestawione kątem na max do środka....

myślę sobie przypadek...skorygowałem i klawisz (przełącznik zmiany sterow. lewe-prawe) jak zawsze zostawiam w neutral by przypadkiem nie przestawić sobie lusterek podczas jazdy....

kolejny dzień...wsiadam do auta i znów Lewe lusterko skręcone na maxa do środka......przycisk sterowania L/R w neutral...nic tylko archiwum X

są 3 mozliwości

a)krasnoludki

b)elektronika świruje

c)a może jakieś ukryte funkcje ????

Raczej elektronika świruje. Ta funkcja polega na tym, że lusterko opada max do dołu jeśli wrzucisz bieg wsteczny, po wrzuceniu na luz lub "D" lusterko powinno wrócić do "swojej" pozycji.

Guest witass

.............W wersji wyposażonej w pamięć ustawienia foteli, w trakcie cofania lusterko zewnętrzne po stronie pasażera odchyla się automatycznie, zapewniając maksymalne pole widzenia. a w modelu GTS tylna wycieraczka włącza się automatycznie po wrzuceniu wstecznego biegu, jeżeli włączone są przednie wycieraczki. pozdr

Nie tylko GTS, w SW również.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

witam szanownych forumowiczów przeczytałem tu pare wypowiedzi na temat lusterek bo mam / miałem / mały problem z lusterkiem lewym od kierowcy a mianowicie PRZY PRZYSPIESZANIU DOŚĆ ZDECYDOWANYM MOJE LEWE LUSTERKO SAMOCZYNNIE PODNOSI SIĘ DO GÓRY / SAM WKŁAD KTÓRY JEST REGULOWANY ELEKTRYCZNIE / PO USTABILIZOWANIU PRĘDKOŚĆI WSZYSTKO WRACA NA SWOJE MIEJSCE czy jest wam znany taki problem czy ktoś takie coś miał w swojm aucie . konkretnie chodzi o opel vectra c 2006r ON

Witam. Mam Opla Signum 2006. Też mam pytanie odnośnie lusterek. Lusterka składane elektrycznie, fotel kierowcy z pamięcią.

Jak go kupowałem 3 m-ce temu wydawało mi się, że po wrzuceniu R oba lusterka trochę się zniżały w dół. Po korzystaniu z innego kluczyka i powrocie znowu do pierwszego tylko prawe mi zjeżdża w dół na biegu R. Jest jakakolwiek możliwość ustawienia lusterek aby oba się zniżały w dół na R?

Następnym problemem jest, że jeśli chcę ustawić lewe lusterko to ustawia mi również prawe... Jeśli lewe to tylko lewe... Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Edited by panpodziemia100

ad 1) raczej się nie da bo nie było takiej opcji fabrycznej,

ad2 ) trzeba kompa podłączyć i wyłączyć tą opcje. 

Ad2 wystarczy opcom? W czym tego szukać? W module drzwi kierowcy?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

chyba w  BCM -  Synchronizacja lusterek ( czy jakoś tak ) - opcom powinien dać rade

Dzięki wielkie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka