Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pasztet Z biedronki

Katalizator - jak wyciac i nie zniszczyc?

Polecane posty

Gość Pasztet Z biedronki

Witajcie

niestety rozbilem swoja Babcie i musze ja sprzedac...mam kupca na katalizator tylko musze mu go zawiezdz.no a zeby zawiezdz to wiadomo musze wyciac.pytanie jak?autem nigdzie nie moge wjechac ani nic,musze go podniesc pod domem.w ktorym miejscu to ciac?zeby nie zniszczyc?tam sonda jest obok podobno?i jak technicznie to wykonac?myslalem zeby zdjac wydech caly,przy silniku odkrecic i obok na chodniku ciac.no bo przeciez nie bede go cial lezac pod nim...plz o porade,za wszelkie info z gory dzieki!

Jaki masz silnik??

Po co chcesz go wycinać ,przecież jego sie da odkręcić.

Katalizator jest łączony z dwururką i tłumikiem środkowy za pomocą śtub.

Gość Pasztet Z biedronki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

1.8i 90KM

jak to laczony??????

Gość Pasztet Z biedronki

OPEL VECTRA 1.8 C18NZ

mam dokladnie taki sam...

Z KATA wychodzi kawałek rurki która się łączy z dwururką wychodzącą od kolektora wydechowego za pomocą śrub.

Dalej kat się łączy z tłumikiem środkowym za pomocą śrub.Najlepiej wejdź pod auto i zobacz sobie jak to wygląda

Gość Pasztet Z biedronki

kurde wyjalem:)

tyle ze to jest puste...ani specjalnie ciezkie ani niczym nie napelnione - o co chodzi?

Gość jaczylibodzio

Czyzby jakis madrala juz go oproznil?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może poprzedni właściciel wybebeszył kata bo mu sie zapchał.

Powiem ci tak nawet zużyty kat jest warty koło 250-300 zł

300 za zużyty katalizator?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> .....coś dużo toto wyceniłeś. Ciekawe gdzie tyle dają?

Ja słyszałem że dają 50-100 zł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niejednokrotnie chłopaki z innych forum się chwalili ,że wystawiali na allegro zużyte katy w cenach 200 zł czasami więcej i dosłownie w przeciągu kilku,kilkudziesięciu minut było już po aukcji

Wiadomo ,że jak ktoś pójdzie se z nim na złom to mu grosze dadzą

Edytowano przez luki32

zalezy tez jaki silnik...inna bedzie cena za kata z 1.6 czy 1.8 a inna z 2.5

Edytowano przez Tytan

Tam jest platyna - dlatego tyle kosztuje. Nawet ze zużytego katalizatora da się ją odzyskać. Jedynie jeśli ktoś wleje benzynę z ołowiem, to po katalizatorze - ołów zniszczy platynę doszczętnie. Uwaga, bo to delikatne urządzenie - bardzo wrażliwe na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne (ma ceramiczne wypełnienie).

No platyna to jest ale to mała cząstka tam jej jest z tego co czytałem w poradnikach Auto mOTO

Aż takie delikatne to raczej nie jest, bo jeźdżąc po dziurach bym na sie rozleciał

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Gość Mediax333

Panowie to was zaskoczę.

Ja za swojego kata, z c20ne dostałem 500zł nie zdążyłem zdjąć jeszcze aukcji i zadzwonił jeszcze gość jakiś wieczorem i powiedział że mógł mi dać za niego max 580zł i ja pokrywam przesyłkę. A za kata od VW LT 35 dawał 800zł. Było to miesiąc temu.

Ceny poszły w góre ponieważ wszystkie metale nie tylko szlachetne poszły strasznie w górę, zauważcie jakie drogie są teraz akumulatory, właśnie przez ołów.

no ja dzisiaj wyciagnołem katalizator i wstawiłem kawałek rury tez na srubach.auto troche głosniej chodzi. i teraz nie wiem gdzie go moge sprzedac, gdzie wogle szukac takiego szrotu gdzie skupuja katalizatory

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

www.allegro.pl

Gość pk

Kolego, straszne rzeczy opowiadasz.....

Uniwersalny katalizator nówka pasowny do VA (płaski) kosztuje 265 zł. w sklepie...

Gość Mediax333

Kolego PK co Ty porównujesz jakiś uniwersalny badziew do oryginału. Nie masz widzę pojęcia o czym piszesz.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może pare faktów. Po 1 mój był od VA o pojemności sil. 2000cm3 więc był spory, i ważył sporo sam wkład w, którym są metale szlachetne.

Katalizator uniwersalny, nie dorównuje swoją jakością wielkością wkładu katowi oryginalnemu.

Poza tym zauważ że w starych Vectrach katy są spore a w nowych małe... Jest tak ponieważ producenci robią je już tak, aby ograniczyć koszty.

Zajmuję sie złotnictwem zawodowo więc mam niejako pojęcie na ten temat

A jeżeli nadal uważasz że masz rację to powodzenia życzę

Wiadomo ,że oryginał to oryginał ale ludziska kupują ze względów finansowych uniwersalne katy.

Bo nie sądze aby ktoś kupił do Vectry A nowy katalizator za prawie 700zł ,bo podejrzewam że w od takich cen się zaczynają oryginały ,jeszcze w zależnośći od pojemnośći.

Co ciekawe widziałem Katalizator firmy Bosal za 250 zł a bosal to znana firma jesli chodzi o wydech ale pewnie to jest jakieś gównienko a oni dali tylko swoje logo choć nie jestem pewien, bo Bosal cieszy się bardzo dobrą opinią z tego co słyszałem a im chyba na tym zależy więc wątpie w to aby wciskali g**no.

Tak samo jes teraz kurcze z tymi radiami samochodowymi połowa radyjek ma Loga znanych producentów a w środku wszysrko to chińszczyzna,

Edytowano przez luki32

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.