Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Pasztet Z biedronki

Katalizator - jak wyciac i nie zniszczyc?

Recommended Posts

Witajcie

niestety rozbilem swoja Babcie i musze ja sprzedac...mam kupca na katalizator tylko musze mu go zawiezdz.no a zeby zawiezdz to wiadomo musze wyciac.pytanie jak?autem nigdzie nie moge wjechac ani nic,musze go podniesc pod domem.w ktorym miejscu to ciac?zeby nie zniszczyc?tam sonda jest obok podobno?i jak technicznie to wykonac?myslalem zeby zdjac wydech caly,przy silniku odkrecic i obok na chodniku ciac.no bo przeciez nie bede go cial lezac pod nim...plz o porade,za wszelkie info z gory dzieki!

Jaki masz silnik??

Po co chcesz go wycinać ,przecież jego sie da odkręcić.

Katalizator jest łączony z dwururką i tłumikiem środkowy za pomocą śtub.

Please login or register to see this quote.

1.8i 90KM

jak to laczony??????

OPEL VECTRA 1.8 C18NZ

mam dokladnie taki sam...

Z KATA wychodzi kawałek rurki która się łączy z dwururką wychodzącą od kolektora wydechowego za pomocą śrub.

Dalej kat się łączy z tłumikiem środkowym za pomocą śrub.Najlepiej wejdź pod auto i zobacz sobie jak to wygląda

kurde wyjalem:)

tyle ze to jest puste...ani specjalnie ciezkie ani niczym nie napelnione - o co chodzi?

Guest jaczylibodzio

Czyzby jakis madrala juz go oproznil?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może poprzedni właściciel wybebeszył kata bo mu sie zapchał.

Powiem ci tak nawet zużyty kat jest warty koło 250-300 zł

300 za zużyty katalizator?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> .....coś dużo toto wyceniłeś. Ciekawe gdzie tyle dają?

Ja słyszałem że dają 50-100 zł

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niejednokrotnie chłopaki z innych forum się chwalili ,że wystawiali na allegro zużyte katy w cenach 200 zł czasami więcej i dosłownie w przeciągu kilku,kilkudziesięciu minut było już po aukcji

Wiadomo ,że jak ktoś pójdzie se z nim na złom to mu grosze dadzą

Edited by luki32

zalezy tez jaki silnik...inna bedzie cena za kata z 1.6 czy 1.8 a inna z 2.5

Edited by Tytan

Tam jest platyna - dlatego tyle kosztuje. Nawet ze zużytego katalizatora da się ją odzyskać. Jedynie jeśli ktoś wleje benzynę z ołowiem, to po katalizatorze - ołów zniszczy platynę doszczętnie. Uwaga, bo to delikatne urządzenie - bardzo wrażliwe na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne (ma ceramiczne wypełnienie).

No platyna to jest ale to mała cząstka tam jej jest z tego co czytałem w poradnikach Auto mOTO

Aż takie delikatne to raczej nie jest, bo jeźdżąc po dziurach bym na sie rozleciał

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest Mediax333

Panowie to was zaskoczę.

Ja za swojego kata, z c20ne dostałem 500zł nie zdążyłem zdjąć jeszcze aukcji i zadzwonił jeszcze gość jakiś wieczorem i powiedział że mógł mi dać za niego max 580zł i ja pokrywam przesyłkę. A za kata od VW LT 35 dawał 800zł. Było to miesiąc temu.

Ceny poszły w góre ponieważ wszystkie metale nie tylko szlachetne poszły strasznie w górę, zauważcie jakie drogie są teraz akumulatory, właśnie przez ołów.

no ja dzisiaj wyciagnołem katalizator i wstawiłem kawałek rury tez na srubach.auto troche głosniej chodzi. i teraz nie wiem gdzie go moge sprzedac, gdzie wogle szukac takiego szrotu gdzie skupuja katalizatory

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

www.allegro.pl

Guest pk

Kolego, straszne rzeczy opowiadasz.....

Uniwersalny katalizator nówka pasowny do VA (płaski) kosztuje 265 zł. w sklepie...

Guest Mediax333

Kolego PK co Ty porównujesz jakiś uniwersalny badziew do oryginału. Nie masz widzę pojęcia o czym piszesz.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może pare faktów. Po 1 mój był od VA o pojemności sil. 2000cm3 więc był spory, i ważył sporo sam wkład w, którym są metale szlachetne.

Katalizator uniwersalny, nie dorównuje swoją jakością wielkością wkładu katowi oryginalnemu.

Poza tym zauważ że w starych Vectrach katy są spore a w nowych małe... Jest tak ponieważ producenci robią je już tak, aby ograniczyć koszty.

Zajmuję sie złotnictwem zawodowo więc mam niejako pojęcie na ten temat

A jeżeli nadal uważasz że masz rację to powodzenia życzę

Wiadomo ,że oryginał to oryginał ale ludziska kupują ze względów finansowych uniwersalne katy.

Bo nie sądze aby ktoś kupił do Vectry A nowy katalizator za prawie 700zł ,bo podejrzewam że w od takich cen się zaczynają oryginały ,jeszcze w zależnośći od pojemnośći.

Co ciekawe widziałem Katalizator firmy Bosal za 250 zł a bosal to znana firma jesli chodzi o wydech ale pewnie to jest jakieś gównienko a oni dali tylko swoje logo choć nie jestem pewien, bo Bosal cieszy się bardzo dobrą opinią z tego co słyszałem a im chyba na tym zależy więc wątpie w to aby wciskali g**no.

Tak samo jes teraz kurcze z tymi radiami samochodowymi połowa radyjek ma Loga znanych producentów a w środku wszysrko to chińszczyzna,

Edited by luki32