Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kaczo_

Minimalne ognisko rdzy oraz odpryski

Recommended Posts

Guest kaczo_

Malowałem już mniej więcej trochę ponad rok temu progi i drzwi (do listwy) z racji tego, że w rogach miałem ogniska rdzy.

Myślałem, że będę miał spokój na dłuższy czas a tu niespodziewanie dziś znalazłem nowy bąbel...

Please login or register to see this image.

Jak widać jest niewielki i zastanawiam się czy już nawiedzić z pretensjami lakiernika czy poczekać do jesieni, gdy zrobi się tego cholerstwa więcej a im później to zrobię tym później będę robił po raz kolejny...

Swoją drogą czym jest rdzawy osad na lakierze? Na innych drzwiach właśnie taki zdrapałem i wydaje się ok...

r1.jpg

BTW. Lubię rude, ale niekoniecznie na Viki :P

Guest robosz

Zbyt długie czekanie doprowadzi do perforacji blacy. Im szybciej zaprawka, tym lepiej.

Jeśli natomiast element był malowany przez lakiernika to należy zmienić tego fachurę gdyż nie wyczyścił przed malowaniem miejsc gdzie była korozja.

Zamalowanie rdzy mija się z celem gdyż pomimo braku dostępu powietrza proces korozji rozwija się dalej tyle że odrobinę wolniej.

Guest jareki007

Ja właśnie robiłem to u siebie i takie purchle czyściłem szczotką na wiertarce do gołej blachy. Potem podkład, szpachla, podkład, lakier właściwy i bezbarwny. Inna sprawa, że miejscami widać, że były zaprawki bo niestety nie jestem lakiernikiem. Ale wybieram się na zrobienie jednego z błotników i polerkę lakieru to może gościu coś zaradzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A jak nie to trudno, ważne, żeby nie rdzewiało. Prędzej, czy później pewnie i tak wylezie w tych miejscach to oddam to do fachmanów bo robota wredna jest

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a potem i tak widać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by jareki007

poczekaj az Ci wyzre dziry na wylot

zabulisz wiecej u blacharza/lakiernika

rob a nie sie pytasz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie im wcześniej tym lepiej. Później możesz mieć do robienia pół drzwi. Z moją Viki jest chyba coś nie tak... nie rdzewieje.

Guest jareki007

Please login or register to see this quote.

to tylko pozazdrościć... ja olałem jesienią purchle na rancie błotnika i teraz trzeba reperaturkę wspawywac...pewnie za rok znowu trzeba będzie powtarzać operację robienia zaprawek...

Trzeba robić jak jeszcze małe są, bo później to będzie problem.