Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

męczące trzaski deski rozdzielczej

Guest limak
 Share

Recommended Posts

Guest limak

jak w temacie, od dłuższego czasu strasznie męczą mnie wydobywające się trzaski spod deski rozdzielczej wyłącznie z prawej strony. W modelu B to był standard po przejechaniu jakiejś liczby km, aby to wyeliminować należało poluźnić naprężenia metalowej belki, która mocowana jest do nadwozia (leci przez całą szerokość auta, do niej chyba pośrednio przymocowana jest kolumna kier.) W modelu C nie ma takiej belki. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? czy macie na to jakąś receptę? tylko proszę nie piszcie abym podgłaśniał radio ;)

jak w temacie, od dłuższego czasu strasznie męczą mnie wydobywające się trzaski spod deski rozdzielczej wyłącznie z prawej strony. W modelu B to był standard po przejechaniu jakiejś liczby km, aby to wyeliminować należało poluźnić naprężenia metalowej belki, która mocowana jest do nadwozia (leci przez całą szerokość auta, do niej chyba pośrednio przymocowana jest kolumna kier.) W modelu C nie ma takiej belki. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? czy macie na to jakąś receptę? tylko proszę nie piszcie abym podgłaśniał radio ;)

Nie wiem czy VC ma "taką belkę" ;) ale na pewno ma belkę która idzie pod deską rozdzielczą z jednej strony na drugą co widać po śrubach przy przednich drzwiach

Guest limak

te śruby służą do mocowania deski rozdzielczej, jednak nie uwalniaja naprężeń belki jak to jest w modelu B. Tutaj jest trochę inne rozwiązanie.

Zadam pytanie trochę inaczej: czy u Was wystepują ogólnie mówiąc trzaski z deski rozdzielczej, czy może nie zwracacie na takie błahostki uwagi i Wam to nie przeszkadza?

te śruby służą do mocowania deski rozdzielczej, jednak nie uwalniaja naprężeń belki jak to jest w modelu B. Tutaj jest trochę inne rozwiązanie.

Zadam pytanie trochę inaczej: czy u Was wystepują ogólnie mówiąc trzaski z deski rozdzielczej, czy może nie zwracacie na takie błahostki uwagi i Wam to nie przeszkadza?

Bez obrazy ale co ty pierniczysz. Deska rozdzielcza jest przykręcona do belki a belka do nadwozia

sruba mocująca deskę rozdzielczą (widać nawet fragment belki)

p1010658ja6.th.jpg

śruba mocująca belkę do nadwozia

p1010659mz3.th.jpg

pozatym zdemontuj sobie schowek a zobaczysz do czego jest przykręcona poduszka pasażera ...

chyba że ja mam jakąś chinską WECTRE a nie vectre C bo wszystko jest mocowane do tej belki

• 2 years later...

Siema, jest gdzieś poradnik co i jak z tą belką w viki B. Bo dziś mnie szlag trafiał jak wracałem z pracy... mam to od paru miesięcy te trzaski a mam 160 100 km przebiegu, często jadę bez pasów po mniejszych uliczkach i dociskam plastiki na kokpicie żeby zlokalizować co tak szmera,trzaska,skacze czy zgrzyta nie wiem jak to nazwać. Ale to może faktycznie ta belka będzie, proszę o pomoc!!!

Nem, a te linki, które Ci podałem w Twoim temacie sprawdzałeś? Są w poradach klubowych

Z tą listwą już robiłem i nie wiem czy to pomogło coś bo nadal słychać, drugi etap zrobie ale na wiosne bo teraz śniegi i minusowe temp. ;/ - dzięki przekonam się, a jeżeli to nie pomoże to wyjmę listwę i wywale a jak będzie tak wciąż to już się z tym pogodze i będę musiał żyć z nieproszonymi bitami do piosenek z radia/

• 4 years later...

koledzy, podepnę się pod starego kotleta, żeby nie zakładać nowego wątku a dopadł mnie dziś jeden z większych koszmarów każdego posiadacza auta :)

Jakiś miesiąc temu w trasie zaczęło mi coś łomotać gdzieś z deski rozdzielczej. Ale ulżyło mi, bo samo się wyciszyło. Aż do dzisiaj. W trasie dziś znowu pojawiło się pukanie. Najpierw tylko takie głuche stukanie na dziurach gdzieś z przodu ze środka deski - jakby z podszybia HGW. Dojechałem do miasta, to już coś jakby puka, lata nawet jak ruszam i na każdej najmniejszej nierówności :zzz: Dociskałem ręką kratkę gdzie jest czujnik nasłonecznienia, dociskałem deskę przy podszybiu. Nic, tarabani tak, że nawet jak wsiadła moja mała córka do tyłu, to pyta co tak hałasuje.

WTF? Przyjdzie ściągać całą deskę ? :unsure: Czy jest jakiś standard z hałasami deski w VC? Bo za bardzo nie mogę znaleźć.

niestety, tym razem samo nie przeszło. :bad: Wqrw.. na maksa. Jeszcze teraz w taką porę roku. Jakbym woził luźne deski pod deską rozdzielczą. Jest może jakiś tutorial gdzieś w sieci jak się demontuje deskę w VC? .

Edited by xman