Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest mmaniac

vectra B wymiana sprężarki klimatyzacji

Recommended Posts

Guest mmaniac

Witam. Czy ktoś w Was wymieniał samodzielnie sprężarkę klimy w Viki B? Moja sprężarka padła - jesienią okazało się że wycieka czynnik. Kupiłem drugą sprężarkę i chciałbym ją założyć - potem pozostanie tylko wizyta na nabicie czynnika, ale nie wiem czy sam dam sobie radę. Sprężarka jest napędana paskiem samonapinającym z tego co wiem więc kwestia wymontowania starej i założenia nowej to chyba nie jest wielki prob;em techniczny. Chodzi mi jednak o to czy istnieje ryzyko że uszkodzę układ albo może jest jakiś określlony tok postępowania. Chciałbym zrobić to sam bo druga sprężarka kosztowała mnie 250 zł i nie chcę tyle samo wydać na kolesia któy będzie ją zakładał. Poradźcie - warto samemu? Jak sie do tego zabrać?

pozdrawiam

Wymieniałem sprężarkę u siebie sam. Żaden problem. Sprężarka trzyma się na dwóch śróbach i jedna śróba do przewodów. Nie pamientam ale chyba luzowałem pompę wspomagania , ale to też żaden problem. Napewno wumontowałem wentylator chłodnicy z całym "pająkiem" żeby ją wyciągnąć górą.

Guest mkris

Witam,

dokladnie to samo robilem wczoraj w mojej viki.

sprezarka jest mocowana na trzech srubach + sruba od przewodow.

Wymiana sprezarki to nic specjalnie trudnego,ja scieplem pasek,odkrecilem sprezarke i przewody, lecz okazal sie problem z wyjeciem jej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A wiec odkrecilem rule od kolektora i pompa sama wypadla.

powodzenia

witam !

ja mam troche inne pytanie otoz chce kupic uzywana sprezarke bo stara mi padla i na co nalezy zwrocic uwage waszym zdaniem. Gosc z allegro udziela gwarancji rozruchowej do 14 dni czy ten czas wystarczy by okreslic czy jest 100% sprawna. Stara padla po napelnieniu po ok. 2 tyg. i byla nieuzywana przez okres zimy, nast. rozszczelnienie.

...dziwię się Wam "domorosłym" mechanikom... Zwłaszcza, że zrobienie tego nie kosztuje wcale jakichś majątków. U mnie dokładnie to samo - rozszczelnienie sprężarki klimatyzacji - regeneracja (wymiana uszczelek i czegoś tak jeszcze) + nabicie = 200zł Dobrze czytacie! Samo nabicie u mnie w okolicy kosztuje od 150zł a ja zapłaciłem 200zł - naprawa z nabiciem oraz (UWAGA!) dostałem na to gwarancję, że nic się nie będzie działo, a jakby prawie były jakieś ubytki w ciśnieniu przyjeżdżam i mam robione na miejscu. Czas jaki mechanik poświęcił na zrobienie tego to jedno popołudnie (części zamówił sobie już wcześniej!).

Za 200zł to mnie się nawet maski nie chce podnosić - w końcu od czegoś Ci mechanicy są

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

POZDRAWIAM SERDECZNIE

też się dziwie skoro tylko sie rozszczelnila to pojakiego diabła kupowac inną? dać swoją do regeneracji i już a wiadomo co kupisz na alledrogo? co innego zatarta lub uszkodzona poważnie ,zresztą po zakupie na allegro odrazu bym ją uszczelnił i dopiero nabijał pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Problem polega na tym,ze uszczelnienie czy inaczej mowiac regeneracja starej przekracza znacznie koszt uzywki a jest to ok. 450zl. uzywki mozna kupic za 300zl.

problem polega na tym ze kupisz na allegro za 250 i gut,ale moze okazac sie ze i ona jest do d*** młoda przeciesz nie jest no i dodaj koszt regeneracji (czytaj uszczelnienia) 450 plus uzywka 300 =750 no ,ale cóż każdy robi jak lubi a ja mówie chytry traci dwa razy pozdrawiam

Edited by malga

Eeee no ja za 200zł to bym ewentualnie mógł maskę podnieść

Ale rzeczywiście jak przedmówcy mają rację. Koszt samej regeneracji nie jest aż tak wygórowany - regenerujesz = problem z głowy. Kupisz na allegro używkę i żyjesz w niepewności - padnie za tydzień czy nie padnie.

700 zl to koszt regeneracji ktora mi zaproponowali w Gdynii awazam ze nie jest to malo biorac pod uwage ze po wymontowaniu samochod musial by stac klika dni i trzebaby czekac az przysla i zamontuja mi na miejscu. A jezeli o chodzi uzywke to wstawiliby i napelnili gratis mialbym ja tylko dostarczyc. hmm sam nie wiem co czynic mam

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

no to faktycznie 700 złotych to jest koszt delikatnie powiedziawszy olbrzymi . Swoją drogą zastanawiam się dlaczego ta sama robota może kosztowac (np u mnie w miescie) 150 zlotych a w gdyni 700? szlag mnie trafia, a dla ciebie rada taka poszukaj innego zakladu tańszego umów sie na konkretny dzień i godzine ci ludzie są w stanie uszczelnić i naprawić sprężarke w kilka godzin pozdrawiam

Witam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> !!! Mam pytanie:żeby odkręcić sprężarkę klimatyzacji,trzeba zdemontować przedni zderzak (chodzi mi o to czy,jest wystarczająca ilość miejsca od dołu,czy może jest jakiś sposób na wyciągnięcie jej od góry)?

Silnik 2.0 16V (X20XEV).

Edited by D.A.N.I.

Jedynie musisz wyjac wentylator i sprezarka wychodzi bezproblemu,chyba,ze masz zalozony gaz i reduktor znajduje sie obok akumulatora wtedy musisz odkrecic dwururke od kolektora wydechowego i przesunac sobie na bok wydech,w zadnym z przypadkow nie rusza sie zderzaka.

Gazu moje autko nie posiada

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> .Czyli najprostszym sposobem wyjęcia sprężarki jest odkręcenie wentylatora i wyciągnięcie jej górą?Dołem jest trudniej,czy raczej niemożliwe?

Guest uBarty

U siebie zawsze wyciągałem dołem i nie było żadnego problemu. Odkręcasz plastikową osłonę, później 3 śruby przy dwururce jak napisał Ci kolega wyżej i kładziesz go na ziemi, pamiętając tylko, żeby przed tym odłączyć sondę.

Edited by uBarty

Mniej więcej ile czasu zajął Ci demontaż sprężarki (rozumiem,że wystarczy od dołu zdemontować tą plastikową osłonę,bez ściągania zderzaka)?

Witaj,

W mojej viki pod maską jest dość ciasno (2.5). Jestem świeżo po naprawie sprężarki.

Dostawała napięcie ale nie startowała (sprężarka denso).

Osłonę dolną miałem zdjęta, bez zderzaka trochę łatwiej.

Siedziała na 3 śrubach, po spuszczeniu gazu z obwodu (do maszyny oczywiście) problem był tylko z górna śrubą. Po odkręceniu wylewa się tylko olej (koloru seledynowego).

Oddałem sprężarkę do regeneracji okazało się, że wymagała tylko regulacji. Udało się po minimalnych kosztach. Z tego co się orientuje regenerują sprężarki kosztuje ok. 250pln, czy warto w tej cenie kupować używana na allegro (najlepiej dobrać po numerach, albo porównując obie) i nie mieć pewności ze nie padnie za 2 miesiące?

Regeneracja wiążę, się też z tym że autko trochę postoi w serwisie bo sprezarka dziala na pasku wielorowkowym (alternator, pompa wspom, itd).

Pozdrawiam,

Edited by ner0

Najszybciej jest wyjac wentylator,mi to zajelo 40 min,sprezarka wychodzi dolem i jedynie sciagasz ta plastikowe oslone.

Guest uBarty

Mniej więcej około pół godziny od podniesienia maski samochodu. Jak się wie jak to robić, to idzie naprawdę szybko.

Guest pozi

Gdzie za ta cenę zrobię to? Bo raczej nie w każdym serwisie z tego co się orientowałem. Fajnie jak by była to wawa, ale nie koniecznie.

W Warszawie nie wiem. Jak się orientowałem "na wysyłkę" to:

Please login or register to see this link.

do mielca.

Wysyłka (1 dzien) + facet mówił ze 6-7 godzin naprawa + wysylaja odrazu. Wstępny koszt tam mówili 220-250 za komplet. Nie wiem jak np. nowe sprzęgło czy coś.

Osobiście radzę regeneracje - będziesz miał pewną swoją sprezarke i być może unikniesz podwójnej roboty. Minusy? Trzeba trochę poczekać.

Guest pozi

dzięki.

mam nadzieje że ktoś jeszcze jakieś warsztaty wskażę.

Guest zibi752

Witam prześleciłem rady wymiany spreżarki , mampodobny problem, byłem u mechanika i wskazał na spreżarke tylko koszty 650+nabicie +robocizna , a wyciek mam niewielki bo na 2 m starcza, morze ktoś zna gdzie w okolicy szczecina ,stargardu szczeciskiego naprawiają na miejscu sprezarke,i za ile ?.pozdrawiam.

U mnie także jest nieszczelna sprężarka.W serwisie klimatyzacji zaproponowali mi cenę 200,00 zł za uszczelnienie sprężarki + 200-250zł za robociznę,mam nadzieję,że w 400,00 zł zamknę się za całość

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> (nabicie będę miał gratisowo,gdyż zrobiłem u nich to ostatnio,zapewniali mnie że wszystko jest szczelne.Po tygodniu okazało się,że jest nieszczelność

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ).Chciałem sam wyciągać sprężarkę,ale doszedłem do wniosku,że wolę aby wszystko od A do Z,zrobili mi w serwisie,żeby nie było później niedomówień,w razie jakiejś awarii,że coś nie tak zrobiłem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ,itp.,itd.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

Edited by D.A.N.I.

to powiem ze tanio moja tez jest rozszczelniona gosciu powiedziało ze 500 regenerzcja 250 waz bo leci i 250 nabicie i jak tu krew ma mnie niezalac