Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
seba124

abs i szarpanie autem UDAŁO SIĘ

Recommended Posts

problem pojawił sie kiedy zaczely sie cieple dni moze to przypadek ale tuz po wymienie alternatore.

kiedy kontrolka abs sie zaswieci a dzieje sie to niezaleznie od chwilitylko na zimnyym po nocy nie zapala sie a tak to jak chce.

to po zapaleniusie kontrolki auto zaczyna szarpac jakby wariował komp i dawal mniejsza ilosc paliwabo jak auto stoi po zapaleniu sie absu to silnik chodzi rewelacyjnie pod obciazeniem i po zwiekszeniu obrotów to sie pojawia .

poczatkowo tylko abs sie zapalal i od czasu do czasu szarpal teraz noon stop.

kwminilem i : zaplon gasna kontrolni zaczolem stukac w puszke absu i co kontrolna sie zapala za kazdym razem .........rozebralem sa tam dwa styczniki niestey na stale wlutowane w caly plastikowy element kiedy stukne jeden przekaznik on albo zabrzyczyalbo zewrze slychac to i zapala sie kontrolka to oznacza ze podczas jazdy drgania wywolywaly to zwarcie sie stycznika.

dzis wypiolem wyczke z abs czyli go nie mam i zoabczymy co bedzie zachwilke test jazdy miejskiej.

czy walniety przekaznik absu wywolujacy zapalenie sie kontrolni moze miec wplyw na sterowanie silnikiem naprzyklad predkosc kola on zczytuje to jakby nie jechal i daje malo paliwa albo cos?

czy kogos cos takiego spotklalo bo jak widze tylko ja mam jakies ewenementalne przypadki usterek

Edited by seba124

Ja jak mialem problemy z ladowaniem mialem te same objawy, zapalala mi sie kontolka od absu tez i szarpalo. Jak zrobile ta mase to jest juz ok od tego czasu.

zdjołem puszeczke absu i jak stoi auto na zaplonie i stukne w przekaznik a sa dwa wlutowane na stale to zapala sie abs wiec to chyba nie masa dzis jade na test do aso zobaczymy

jesli macie tc i zapala sie kontrolka abs i zaczyna szarpac ale silnik na jałowym chodzi rowno i nie ma błegdów to awarii ulegl przekaznik w puszcze przy pompie absu

poprostu oba te systemy kluca sie

wtedy tzrebna wymienic ten element do ktorego sa przytwierdzone 2 czarne przekazniki i po problemie