Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
blezi

Zamiana viki przedliftową na poliftową

Recommended Posts

witam wszystkich. szukałem na forum ale jakos nieznalazlem . chce sobie zmienic wyglad mojej viki i mam pytanie jaie sa roznice w viki przed a po liftingu?

wiem ze :

-zderzaki z przodu i z tylu

-lampy tak samo przod i tyl

-klapa tylna (ja mam wersje hb)

-lusterka zewnetrzne

-progi

Teraz jeszcze jedno czy montaz tych podzespolow jest bezproblemowy wszystko pasuje do bryly auta przedliftingiem. czyli nietrzeba nic przerabiac, docinac, przycinac itp itd

Za odpowiedzi bede bardzo wdzieczny

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> narka

Lusterka?? przecież one sa takie same.

coś słabo szukałeś

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

poza lusterkami wszystko napisałeś dobrze, progi w sumie nie wymieniasz, tylko dokładasz, jak ma być wszystko na cacy, to jeszcze nadkola przednie i tylne można wymienić, żeby się wszystko ładnie spasowało - ja nie wymieniłem i tragedii nie ma, przednie trochę przyciąłem, a w tylnych zrobiłem podkładkę i połączyłem blaszką ze zderzakiem, żeby nie odstawał.

jakbyś szukał lamp poliftowych, to całkiem przypadkiem mam jeden komplet na sprzedaż, jak będziesz zainteresowany, to zapraszam na PW, albo na GG

Z lusterkami to tak jak i z maską : niby są inne ale mało kto to zauważy.

lusterka różnią się ciut rozmiarem, a maska ma inny rozstaw spryskiwaczy.

oprócz tego co wymienione na liście to jeszcze listwy boczne są inne w przed i po lifcie... przed sa czarne chropowate, a po sa gladkie w kolorze budy. No i klamki poliftowe są w kolorze budy.

Co do wnetrza: przyciski, ramka konsoli, klamki wewnetrzne, tapicerka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Z klamkami i listwami to jest różnie. Ja mam przedlifta i mam to i to w kolorze budy.

Please login or register to see this quote.

to tylne nadkola sa inne?

ja w przyszlym tygodniu zakladam polifta na tyl i mam sobie jeszcze nadkola kupic?

są inne nadkola - śruba zdołu zderzaka przy nadkolu nie będzie pasować do nowego zderzaka - jest jakieś 5cm różnicy, ja zostawiłem nadkole przedliftowe i z dołu blaszką połączyłem i 2 śrubami

nienieska poliftowa tez ma klamki czarne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na 100% nie są malowane. Poznałbym, bo czarne są chropowate i po malowaniu było by to wyczuwalne. Zresztą mam jedną listwę troszkę zadrapaną i pod spodem nie ma nic czarnego. Klamki też na 100% nie malowane.

Może ktos zalozyl listwy w tym samym kolorze od polifta. W przedliftowych VB nie montowali listew w kolorze

Edited by PiTi_pce

ok dzieki za odpowiedzi. Czyli wszystkie komponety beda posawac bez wiekrzysz problemow (tylko te nadkola). Klamki i listwy mam akurat w kolorze nadwozia srebrne byly lakierowane. Zalozenie progow to chyba niebedzie problem? Teraz wystarczy zaopatrzyc sie w czesci i wymieniac . dzieki i narka

Panowie a mam jeszcze jedno pytanie . Jak to jest z ta klapa z tylu , ta po lifcie ma swiatlo stop wyzej niz ta przed liftem .Czy to sie normalnie podlacza tak jak w starej klapie ? No i oswietlenie tablicy rejestracyjnej. Przed liftem jest w zderzaku a po lifcie na klapie .Jak to zmontowac zeby swiecilo podswietlanie? Aha i polka tylna w hb czy trzeba tez zmieniac czy spasi do nowej klapy po lifcie?

PS: Kurcze to chyba wiecej niz jedno pytanie

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Stop - podłączasz tak samo...

oświetlenie tablicy - musisz dorobić kawałek między orginalnym a klapą

półka - nie wiem

kabel oświetlenia tablicy możesz przeciągnąć ze zderzaka - w 2 liftingowanych VB raz zrobiliśmy z jabolkg

co do półki tylnej to pasuje bez najmniejszego problemu

a mozesz napisac jak pociagnoles ten kabelek? znaczy sie ktoredy go poprowadziles ? tymi slupkami plastikowymi co masz kolo trujkatnych szyb w HB pewnie

tak tym słupkiem go posłałem - tak najprościej było to zrobić, w sumie i tak ten słupek musisz rozebrać, żeby się do innych kabli dostać

Co do różnic VB przed i po liftingu to kiedyś czytałem, że zostało zmienionych ponad 3 tysiące elementów. Tymi podstawowymi czyli klapą tylną, zderzakami, progami i lampami można upodobnić jedynie samochód przed liftingiem to samochodu po liftingu. Pierwszym elementem po którym można rozpoznać przeróbkę są błotniki przednie, nikt ich nie wymienia a w tych po lifcie są specjalne przetłoczenia umożliwiające schowanie się progów.

Co do samej przeróbki to zwykle nie ma większych problemów z elementami takimi jak zderzaki i lampy. Jeśli chodzi o klapę to trzeba przeciągnąć jeden przewód od podświetlenia tablicy oraz przełożyć zapadki od starego zamka a przy tym już trzeba mieć lekkie pojęcie o konstrukcji tego elementu. Z progami też są problemy ponieważ trzeba jakoś zamocować spinki i odpowiednio przyciąć przednią część progu aby ładnie przylegała do błotnika.

Witam też mnie czeka Lifting mojej Viki mam juz zderzaki ale zobacze jak to bedzie wyglądało i czy bezproblemowy montaż. Pozdrawiam, jak juz założysz wszystko to wrzuć foto jak to wygląda.

Edited by Hardtech

Co myślicie o tych listwach i klamkach:

Listwy-http://moto.allegro.pl/item358570978_listwy_boczne_opel_vectra_b_kpl_6_szt_.htm

Klamki-http://moto.allegro.pl/item358139112_klamki_opel_vectra_b.html

Czy są dobre jakościowo, chodzi o listwy bo to zamienniki, bo klamki to chyba oryginały...

Z montażem chyba nie ma większych problemów nie?

Szukam także gumy na tylni zderzak po lifcie na allegro ale nic niestety nie ma moze ma ktoś? musze uderzyć na dział kupie/sprzedam.

zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj bo opisu brak a tak z samego zdjęcia to wygląda na przedliftowego vauxhalla

A jakby się okazało że to przedlifowy Vauxhall, to będą mi te klamy pasować do przedlifowej Viki?

Tylne tak a przednie nie - zamek u pasażera :/

A listwy to chyba znacznie taniej u dzidka orginały kupisz (może nawet kolorem trafisz)

Guest letek

Witam mam zamiar kupic vectre b 99 kombi po lifcie 1.6 16v. Wiąże sie z tym mały problem bo samochód jest lekko stuknięty z przodu i tyłu. Dokładnych oględzin nie było ale mniejwięcej do wymiany są maska, zderzak przód, reflektory, komplet chłodnic (jest klima), klapa tylna lub sama szyba, lampy tył. Miałem zmiar kupić vauxhalla tylko ze niema nic ciekawego w dobrej cenie, po lifcie. Z tego co juz wyczytalem to jest sporo różnic w przodzie, lampy tez sie nie nadają, co byście poradzili? Czy lepiej kupic ew 1.6 przed liftem czy z inna benzyna po lifcie, jak mówiłem chłodnice sa u mnie do wymiany, chodzi też o to żeby jak najwiecej częsci było kompatybilnych np koła zawieszenie czujniki silnika skrzynia. Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam

Wogóle dałbym se spokój z takim zakupem.

Generalnie jeśli ceni się na więcej niż ok 1/3 ceny rynkowej to raczej nieopłacalna zabawa... za dużo czasu i kasy stracisz na szukanie elementów a i tak polowa wyjdzie dopiero w trakcie.