Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest dnc

Listwa boczna

Recommended Posts

Guest dnc

Jak w temacie. Lewa boczna listwa w tylnych drzwiach się lekko odkleiła od strony drzwi kierowcy. I teraz przy zamykaniu ociera się o te drzwi niszcząc lakier na niej. Zastanawiam sie czy dałoby się to jakoś sprawnie podkleic tak, żeby nie musiał tego 2 dni podtrzymywać. Czy trzeba odrywać całą listwę czy też np. wystarczy taśma samoprzylepna dwustronnie. Bo też i nad takim czymś myślałem.

klej do szyb

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest dnc

Mówisz, że taki klej. A gdzie go można nabyć? W sklepach moto? Łapie szybko?

Najprościej w sklepach z lakierami.

Miałem podobny problem, tylko , mi sie sama końcówka z 5 cm się odgiełaprawie załamała się. Próbowałem klejem ale nie dawało rady dopiero dwa czarne nity sprawę załatwiły

Dokładnie klej do szyb. Niedawno kleiłem u siebie i trzyma idealnie. Kupić go można w sklepach moto, albo w jakimś zakładzie robiącym szyby.

Guest dnc

OK. Dzięki. Zobaczę co i jak i spróbuję to w ten sposób pokleić.

Do lukm

A jak to nitowałeś? Przez blachy?

EDIT 290408

Kupiłem spróbowałem, ale jakoś nie chciało skleić. Kupiłek klej do szkła. Nie wiem czy to to samo. Ten klei, ale wymagane jest działanie światła (promieni UV) by klej zaczął działać. Ten nie bardzo chciał zadziałać bo kleiłem od środka, a tam nie ma dojścia światła.

Kupiłem go w Castoramie. Szukałem kleju do szyb, ale był tylko do szkła. Pytałem się czy to jest do szyb to gościu w casto powiedział, że tak. A teraz się okazuje, ze to nie to.

Edited by dnc

Klej do szkla to nie to samo, gosc w sklepie wcisnal ci kiciora nie zdajac sobie z tego sprawy prawdopodobnie. To co kupiles nadaje sie do sklejania uszkodzonego szkla, na tejsamej zasadzie naprawia sie pekniete szyby samochodowe i oczka po kamieniach podobnymi klejami.

Klej do szyb ktory potrzebujesz kupujesz w takich opakowaniach jak np silikon sanitarny, wyciska sie tez takim samym pistoletem jak do silikonu. Klej do szyb samochodowych ma konsystencje gestej mazi i jest z regoly czarny chociaz spotkalem sie tez z innymi kolorami(brazowy np) standardowo jest jednak czarny. Napewno w kazdym zakladzie montujacym szyby samochodowe odsprzedadza ci jedna tubke, koszt ok 25-30zl. Ten klej ma swietne wlasciwosci do klejenia wszystkiego do blachy, kleilem juz tym szyby,gume metal i plastiki i zawsze trzyma miodzik tylko ma stosunkowo dlugi czas wiazania, to nie jest kropelka ze w 10 sek zwiaze na beton co tylko chcesz razem z twoimi palcami. Czyscisz i Odtluszczasz klejone powierzchnie benzynka ekstrakcyjna nakladasz klej, dociskasz, unieruchamiasz element klejony na miejscu np tasma klejaca a po 12 godzinach masz swietnie przyklejony element, tylko uwazaj zeby za bardzo nie pobrudzic klejem lakieru dookola bo ciezko i dlugo sie go zmywa.

Edited by therror

Guest jareki007

Ja kiedyś kleiłem listwę w Mazdzie 323 i użyłem do tego kleju na gorąco takiego w sztyfcie, który wyciska się przez pistolet podłączony do prądu. Kupiłem to chyba w Plusie (komplet - pistolet +kilka sztyftów) czy gdzieś za kilka zł. Pewnie w Castoramie albo czymś pokrewnym dostaniesz. Klika minut przytrzymałem i trzyma się już pół roku a listwa też odkleiła się przy zawiasach drzwi i dodatkowo się zgięła. Było to coś takiego

Please login or register to see this link.

Edited by jareki007

Guest Elliot

najlepszy jest silikon do szklenia strukturalnego firmy PROVENTUSS - DOWN CORNING 895 - klei wszystko tylko czas pełnego utwrdzenia do 7 dni

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Musi to być klej elastyczny, taki co nie stwardnie do końca... ja kleiłem klejem na gorąco, pół roku i jak na razie nie mam kłopotu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest jareki007

Please login or register to see this quote.

No dokładnie, metoda skuteczna i tania a kleju wystarczy na kilka listew

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest dnc

Ważne by klej lub inna substancja zadziała szybko. Nie wyobrażam sobie by trzeba było trzymać listwę tydzień!!!

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Nie mam garażu, a stoję na parkingu przed blokiem i nie bedę tam "kwitł" przez kilka dni!!! Spróbuję na gorąco. Mam taki klej i kiedyś naszła mnie taka idea by tak zrobić, ale wydawało mi się, że nie chwyci tak jak powinno. W każdym razie dzięki za podpowiedzi.

Edited by dnc

Witam!!!Mam ten sam problem co kolega dnc.Lewa tylna listwa odkleiła się i zawadza przy otwieraniu drzwi.Próbowałem już ją kleić klejem dwuskładnikowym i do szyb,ale jest już tak odkształcona,że na nic się to zdaje.Załatwiłem już sobie inną używkę i mam pytanie.Czy zdzierać starą listwę wraz z aluminiowym mocowaniem i dopiero kleić nową listwę(bo nowa ma aluminiowe mocowanie),a jeśli tak,to czym wtedy przykleić do lakieru???Klejem do szyb???Bo widzę,że one oryginalnie są na jakiejś taśmie.Może dostanę gdzieś taką taśmę???Proszę o poradę i z góry dziękuję!!!

musi to byc klej do wklejania szyb samochodowych,sa u nas kleje ,ktore po pol godz mozna uzytkowac auto,koszt ok 20 zl,lub orginalnie lsitwy sa klejone na tasme dwustronna ,tylko tasma musi byc taka grubsza na piance,w sklepach moto sa nawet specjalne dwustronne tasmy do listw

Edited by tomaszek_gubin

jak na razie najlepszy jest klej do szyb

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> :)

Wydaje mi się,że klejem będzie chyba mocniej trzymać,ale najpierw chyba spróbuje kupić taką taśmę dwustronną na piance.Nie wiesz jakiej firmy taśma byłaby najlepsza i najmocniejsza oczywiście???

Taśma Ci tego nie utrzyma

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ja ostatnio używałem kleju dwuskładnikowego - do tej pory trzyma

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

kleiłem dosyć mocno odkształconą listwę klejem do szyb i potwierdzam jego skuteczność. Przetrwał mrozy i upały-listwa dalej na swoim miejscu.

A powiedz mi Ambasador,czy kleiłeś listwę z aluminiowym stelażem do gołych drzwi(czyli lakieru),czy po prostu sam plastik do aluminiowego stelaża,który już był przytwierdzony na drzwiach???Z góry dzięki za odpowiedź!!!

Ja kleiłem klejem do szyb listwę do gołych drzwi. Trzyma i myślę, że nie odpadnie.

Guest dnc

Ja kleiłem klejem do szyb, ale nie trzymało jak trzeba. Moim zdaniem klej ten jest dobry, jeśli całą lsitwę trzeba przykleic. Wtedy można przygotować powierzchnię, odtłuścić. A tak, lekko cyknąc gdzieś do dziury, to nie to samo. Nigdy nie wiadomo czy klej schnie w tym miejscu w którym powinien. Ja pokleiłem klejem silikonowym na goraco. Na razie trzyma. A trzsakam dzrzwiami niemiłosiernie!!!

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

u mnie plastk odkształcił się przez otwieranie drzwi tylnych o drzwi przednie, aluminiowy profil został na miejscu a od niego oderwał się plastik. Część listwy przykleiłem do aluminiowego profilu a samą końcówkę listwy do gołych drzwi bo profil aluminiowy nie dochodzi do końca listwy plastikowej. Skręciłem całość na noc kluczem francuskim i póki co wszystko trzyma.

Ja kleiłem listwę boczną(tylko odstający kawałek) w tylnych drzwiach poxipolem dwuskładnikowym(w tubkach).

Odtłuściłem rozpuszczalnikiem,nałożyłem klej i docisnąłem ściskiem na 20 minut. Wydaje się, że trzyma mocno.

po przeczytaniu postów postanowilem kupic klej do szyb, niestety nigdzie nie moglem kupic, postanowilem kipic pistolet do klejenia na gorąco...

koszt 13 zl pistolet ( z dwoma tubami kleju)

po niespelna 5 minutach listwa przyklejona, nadmiar kleju usuniety i listwa trzyma :-)

Edited by Rushq