Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

potrzebna porada

glowa
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich. Mam taką dziwną sytuację a w sumie problem jestem świeżo po wymianie tuleji tylnich wahaczy(główne i pływające) oraz wymianie sworzni wahaczy przednich i końcówek drążków kierowniczych i nadal występuje u mnie objaw że podczas większej prędkości tak powyżej 120km trzęsie mi strasznie samochodem i kierownicą przy niższej prędkości też ale jest to mniej odczuwalne choć tak lekko buja autem i wydaje mi się że nawet bardziej z tyłu niż z przodu i jak jadę i lekko skręcam kierownicą na prostej drodze to czuć takie lekkie drgania na kierze....tak samo jak przed wymianą no jedynie koła z tyłu nie chodzą na boki po wymianie tuleji....dodam że z tyłu tarcze w szczególności jedna przeszła już swoje gdyż podczas kręcenia kołem w jednym miejscu strasznie obciera pewno krzywa tarcza ale podczas hamowanie nie odczuwam jakiegoś wielkiego wzrostu trzęsienia autem....opony z przodu w sumie ok gorzej z tyłu...ale nie są powycieranie od wewnątrz ale raczej do wymiany....wiem że powinienem ustawić zbieżność ale to się ustawia przód czy tył też i czy czasem nie potrzeba ustawić geometrii kół? tak myślałem że może wymiana tarcz z tyłu pomoże....sam już nie wiem co najlepiej zrobić żeby nie wpakować pieniędzy w błoto dlatego proszę o rady żeby wiedzieć co mówić i na czym się pierw skoncentrować jadąć do mechanika z góry dzięki

a i dodam że chyba mam problem z maglownicą bo mam lekki luz na kierownicy jak nią tak kręce lekko lewo -prawo i przy tym słychać takie dziwne puk puk pod autem w okolicach maglownicy chyba przy wyjściu któregoś z drążków kierowniczych:/

Edited by glowa

witam wszystkich. Mam taką dziwną sytuację a w sumie problem jestem świeżo po wymianie tuleji tylnich wahaczy(główne i pływające) oraz wymianie sworzni wahaczy przednich i końcówek drążków kierowniczych i nadal występuje u mnie objaw że podczas większej prędkości tak powyżej 120km trzęsie mi strasznie samochodem i kierownicą....tak samo jak przed wymianą no jedynie koła z tyłu nie chodzą na boki po wymianie tuleji....dodam że z tyłu tarcze w szczególności jedna przeszła już swoje gdyż podczas kręcenia kołem w jednym miejscu strasznie obciera pewno krzywa tarcza ale podczas hamowanie nie odczuwam jakiegoś wielkiego wzrostu trzęsienia autem....opony z przodu w sumie ok gorzej z tyłu...ale nie są powycieranie od wewnątrz ale raczej do wymiany....wiem że powinienem ustawić zbieżność ale to się ustawia przód czy tył też i czy czasem nie potrzeba ustawić geometrii kół? tak myślałem że może wymiana tarcz z tyłu pomoże....sam już nie wiem co najlepiej zrobić żeby nie wpakować pieniędzy w błoto dlatego proszę o rady żeby wiedzieć co mówić i na czym się pierw skoncentrować jadąć do mechanika z góry dzięki

a i dodam że chyba mam problem z maglownicą bo mam lekki luz na kierownicy jak nią tak kręce lekko lewo -prawo i przy tym słychać takie dziwne puk puk pod autem w okolicach maglownicy chyba przy wyjściu któregoś z drążków kierowniczych:/

zbieżnosc ustawia sie tyl i przód.

skoro przy hamowanie nie trzesie Tobą to pewnie koncówka, ale mówisz ze koncówki wymienione, (przy dawaniu gazu nie sciąga i przy hamowaniu tez nie) to mozliwe ze kolo krzywe, mozliwe ze zgubiles gdzies odwaznik ..

jak stuka przy przy poruszaniu kierownicą to albo koncówka albo maglownica. jak koncówka to mozliwe ze temu Tobą telepie

zbieżnosc ustawia sie tyl i przód.

skoro przy hamowanie nie trzesie Tobą to pewnie koncówka, ale mówisz ze koncówki wymienione, (przy dawaniu gazu nie sciąga i przy hamowaniu tez nie) to mozliwe ze kolo krzywe, mozliwe ze zgubiles gdzies odwaznik ..

jak stuka przy przy poruszaniu kierownicą to albo koncówka albo maglownica. jak koncówka to mozliwe ze temu Tobą telepie

końcówki drążków jak i sworznie wahaczy wymienione....przy hamowaniu nie ściąga autem

jedz na stacje i niech sprawdzom katy i tak dalej to kosztuje okolo 120zl

nie strasz, samo sprawdzenie zawieszenia to koszt około 20 zł. Dopiero razem z ustawieniem może kosztować tyle co Ty piszesz. Mnie całość kosztowała miesiąc temu 70 zł.

• 10 months later...
Guest busola

Mam bardzo podobne objawy jak kolega, po ostatniej jeździe po ostrych dziurach i utknięciu w błocie trzesię samochodem przy większej prędkości i powyżej 120 km/h bardzo słabo przyśpiesza. Jestem ciekawy jak się powyższa sprawa zakończyła?

po utknieciu w błocie wiec pewnie masz felgi oklejone błotem a to juz bedzie kolidować z wyważeniem kól więc szczotka druciana i ładnie wyczyścic kaze koło , głównie od wew.

Końcówki drążków wymieniona a same drązki ?? w nich tez jest element który sie na naszych drogach wyrabia.

• 8 months later...

Faktycznie pomogło wyczyszczenie każdego koła szczotką drucianą, słabe przyśpieszenie to problem z podciśnieniem, po kilku dniach poszukiwań udało się odnaleźć przyczynę.

Dzięki.