Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
michal1983

Wyciek ze skrzyni :(

Recommended Posts

Witam. Przeszukałem juz forum ale nie znalazłem do końca odpowiedzi na nutrujacy mnie problem. Po długich namowach żony zdecydowałem sie zakupić vectre 1.8 z 1998 r. sedanie. Osobiście podoba mi sie ta furka,ale tego egzemplarza bym nie wziął- miała dziwnie "spocony" ukaład napędowy. Autkiem wróciłem od handlarza do domku. A tu po postoju po dnim plama czerwonego gęstego oleju. diagnoza mechanika- skrzynia biegów. Trochę sie zesmuciłem- wiemże naprawy tego ulementu bywaja bardzo drogie. Za sama robociznę ( wyjęcie skrzyni ) mechanik liczy 250 zł. Orientujecie się ile kosztuja uszczelki i inne częsci ? No i jeszcze jedno. Jak porozpina silnik to i pewnie klimę ruszy. Więc będę musiał nabić klimę. No i pewnie zbierznośc bo jak na dole odepnie ramę to sie wszytko poprzestawia. Myśle że 600 zł będzie za mało

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">(

Please login or register to see this quote.

W pierwszej kolejnośći umyj skrzynie, wytrzyj i poszukaj miejsca skąd wycieka.

Cieknie na łączeniu silnika ze skrzynia. Mechanik dzis ma zabrac się za autko.

A czy bede musiał ustawiać zbierznośc i napełniac klimę po wyciągnięcu skrzyni- silnika?

Guest sadurek

siemka

padł Ci zapewne uszczelniacz na wałku sprzęgłwym - koszt nowego no ok 7-15zł. nie trzeba rozpinać klimy jeśli chcesz wyjąc skrzynie (przynajmniej w V6,tymbardziej w 1.8, ale jestem pewny na 99%) Zbieżności też nie bedziesz musiał ustawiać, bo zawias bedzie tylko rozpięty i nic sie nie przestawi. Sprawdz przy okazji w jakim stanie jest sprzęgło, i niech mechanik obejrzy bardzo dokładnie czy skrzynia nie ma jakiegos peknięcia (ja 3 razy wyjmowałem i okazało sie że ma lekkie pęknięcie). ogólnie naprawa nie jest zbyt skomplikowana.

Guest misio82

Na 99 % to zimering w skrzyni, koniecznie kup go w ASO (jak wymieniałem od strony silnika to kosztował 40 zł wiec ten od skrzyni nie powinien być dużo droższy). 250 zł to tanio za wyciągnięcie skrzyni. Zbieżności nie będziesz musiał ustawiać. A jeżeli chodzi i klimatyzacje to wydaje mi się ze tez nie.

Jeżeli będziesz wymieniał olej w skrzyni to warto aby mechanik przed cala robota sprawdził mechanizm różnicowy w skrzyni. Szkoda wydawać pieniądze jeżeli by się okazało ze lada chwila skrzynia będzie do wymiany.

Sadurek mnie wyprzedzil ale niech juz zostanie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by misio82

dziękuję kolegom za pomoc. Autko do mechanika pójdzie dopiero w poniedziałek. Wczoraj za namową powycierałem silnik do sucha. Przejechałem się kawałek i obejrzałem napęd z kanału. No i tak jak mówiłem - olej ( czerwony- smierdzący) leci na łączeniu silnika i skrzyni. Autko odrazu do garażu- szkoda sprzęgła. Oczywiście dolałeM też oleju. Martwię się troche że może to być właśnie pęknięcie no bo trochę za mocno leci no ale cóż najwyżej pospawają. jeden mechanik już mnie chciał naciagnąc- powiedział że to "wysprzęglik"- 800 zł. Tylko że wtedy pominno ubywać płynu hamulcowego- anie ubywa.Drugi "magik" chciał wyciągać z samochodu cały silnik demontując pas przedni i maglownicę.

Przeglądając forum zauważyłem że te wycieki to dość częsta usterka. Narazie jeżdzę fiestą. Samochód ma 17 lat, jest bity chyba z każdej strony, ale o dziwo NIGDY mnie nie zawiódł a ma przejechane ok. 300 tyś.

Mam nadzieję że naprawię to tanim kosztem...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> W sumie jak to kotś kiedys powiedział "to jest tylko uszczelka" .

Guest lola

WITAM

oSTATNIO MAM TEN SAM PROBLEM

tylko ze:

1) płyn czerwony z tego co wiem jest tylko w skrzyni z automatem , i w układzie wspomagania

2) mam wyciek ale mechanik powiedział ze wyciąganie skrzyni nie będzie potrzebne tylko w momęcie uszkodzonego łożyska

wymieni mi tylko sinering w środku skrzyni pierścień metelowy który znajduje sie przy wejści półośki do skrzyni i jest pęknięty w

3 miejscach i pomału sączy sie olej ze skrzyni ale ze olej ma dziwny kolor właśnie taki czerwonawy co jest dziwne bo mam skrzynie manułal i musi wypóścić cały olej i wlać nowy do dego też wymieni mi odrazu uszczelke pod misą za robote powiedział 200zł

jeśli mechanik jest w błedzie to prosze o pomoc i jeśli ja jestem w błedzie to też prosze o porade i uświadomienie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

z tego co wiem to olej w skrzyni jest własnie taki "czrwonawy". Może nie czysto czerwony ale taki o lekkim zabarwieniu. W kazdym razie u mnie leci ze skrzyni. Wiem bo poci się także okolice wybierka i jak się szmatka wytrze no to na białej widac czerwonawy olej. a z silnika olej jest zólto brazowy.

Olej leci ci ze skrzyni ( z połączenia z silnikiem) czy z ololic półosi?

Witam. Warto by napisać rozwiązanie problemu. Więc podaje. Padł mechanizm różnicowy i rozwalił obudowę skrzyni od strony sprzęgła. To tłumaczy tak duży wyciek Dziwne tylko że póki co w skrzyni nic nie chrobotało mimo że zęby w MR. były lekko poobłamywane. Naprawa polegała na wymienie skrzyni na koleją F18 no i przy okazji na wymianie sprzęgła.

Guest lola

witam ja jeszcze nie moge powiedzieć dokładnie co jest uszkodzone do końca narazie wiem ze : ciekną uszczelniacze na półośkach z obu stron jest pekniety w 4 miejscach kołnierz łożyska mech. różnicowego no i olej silnikowy gdzieś sie leje nie pamiętam nazwy wiem ze jakiś simering bede musiała kupić

ale kołnierz kosztuje 500 zł w serisie nie dostępny nigdzie i trudno go dostać odzielnie od skrzyni więc kupiłam całą skrzynie

f18 i zobacze jak wyciągną moją co jeszcze poleciało zawsze z 2 można złożyć jedną ale o tym co jak i gdzie napisze po naprawie

wyciągniecie skrzyni 250 zł michał1983 piszesz wymieniłeś kolejną czy na kolejną bo nie wiem czy już miałeś taki problem wcześniej i jak można wiedzieć ile dałeś za skrzynie mi udało sie kupić za 700zł chyba nie dużo ?

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

To pierwsza skrzynia jaka wymieniałem. Skrzynię nabyłem z 1 tyś. złotych. 700-800 zł też można było wyrwac (przy zdaniu starej pod warunkiem że nie był uszkodzony mechanizm różnicowy- więc u mnie ta wersja odpadała), ale na ta co kupiłem mam 3 miesiące gwarancji. Do tego nowy olej, uszczelki + robocizna (łacznie ze sprawdzeniem zbieżności) i wyszło 1400zł + 200 zł sprzęgło. Trochę dużo no ale cóż. Podobno można naprawic sam mechanizm różnicowy ale mechanik nie dawał gwarancji na taką robotę a po drugie trzeba by było spawać obudowę oraz czekać dłużej z naprawą. Wolę zapłacić więcej i miec spokój przez jakiś czas.

aha- jak będziesz kupowała skrzynię to koniecznie!!! zobacz jak wyglada mechanizm róznicowy. Niech Ci mechanik odkręci obudowę i pokaże. Nawt osoba niznająca się na mechanice zauwazy powyłamywane lub poszczerbione zęby przekładni.

Według mnie spotakało Twoja skrzynię to samo co moja. Wyłamał się jakis ząb i pokaleczył wszystko wokół. Stąd pęknięcie i wyciek. Skrzynię najlepiej wymień całą- nieprzekładaj nic. oprócz tego wymień sprzęgło. Nie warto za poł roku znowu wywalać skrzyni. Fakt faktem że sprzegło tanie nie jest.

No i na koniec warto chyba sprawdzić jednak zbieżność. Ruszają tą ramę od zawieszenia więc nie warto ryzykować wymiany opon.

Edited by michal1983

Guest lola

dzięki michał1983 będe pamiętała o tych szczegółach odezwe sie jak wróce od mechanika po naprawie

a na skrzynie mam 1 miesiac gwar. i nie zdawałam starej udało mi sie kupić taniej zobaczymy co bedzie po wymianie pozdrawiam

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam właśnie odebralam swoją wiki skrzynia wymieniona ,mech. różnicowy spoko , sprzęgło też, uszczelniacze ok, olej wymieniony, tylko półosika jedna była krzywa i musiałam kupić sprawną którą nabyłam na szrocie , koszty

750 zł skrzynia i półosika naprawa wymiana 250zł czyli okrąglutkie 1000 zł mysile ze nie żle

jeszcze nie robiłam zbieżności ale mechanik mówił ze nie ma takiej konieczność chyba ze chce to nie ma sprawy

dzisiaj jazda prubna i biegi wchodzą idealnie zadnych zgrzytów i wybić wyciekow też brak

tydzień skrupulatnej obserwacji i głowa spokojna pozdrawiam

mam nadzieje ze już na jakiś czas będzie bezawaryjna i odwdzięczy mi sie, że nie spisałam jej na straty

i dobrze zainwestowałam w jej nowe części

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by lola

Kotleta czas odgrzać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ,cieknie olej ze skrzyni(czerwony) pomiędzy łączeniem skrzyni i silnika obstawiam simering wałka sprzęgłowego? czyli tego za wysprzęglikiem skrzynia F18,przecierałem łączenie i delikatnie czieknie,sprzęgło zaczęło się ślizgać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ,posiada ktoś może numer części GM? lub namiar gdzie go dostać? ostatecznie ASO ale numer części potrzebny

zdjęcie poglądowe:

f18s.jpg