Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest lola

płyn hamulcowy w kabinie

Recommended Posts

Guest lola

Witam

Mam pytanko wymieniana była pompa hamulcowa i pompka sprzągła ale przed wymianą oznakami tej awarii był płyn hamulcowy na podłodze od strony kierowcy zalana cała wycieraczka poprostu stała kałurza.Pytałam mechanika czy rozbierał środek auta zeby usunąć płyn powiedział ze tam gdzie było mokre to powycierał płyn a jeśli chodzi o dywanik to płyn nie dostał sie pod spód i wystarczy pranie dywanika na myjni bo dywanik jest podklejony materiałem czy gumą i nie przepuściło płynu

Czy jet to możliwe ze płyn nie dostał sią pod dywanik czy poprostu nie chciało mu sie rozbierać auta wiem ze to troche pracy jest ale nie chce za pare miesieęcy hamować piętami przez podłoge. Czy rozbierał ktoś na tyle autko od środka zeby powiedzieć coś na ten temat . Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

bez rozebrania sie nie stwierdzi

czy przecieklo czy nie

a robota zajmie chwile

wystarczu zdjac listwe progowa i przednia zaslone przy nogach

i juz mozna odgiac tapicerke

Edited by gawlak

Please login or register to see this quote.

żeby zdjąć listwę progową - trzeba wymontować fotel

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> :P

ale jak zdejmiesz sam "trójkąt" w rogu, pod dźwignią otwierania maski i odegniesz trochę tą listwe progową - to powinieneś włożyć rękę pod dywanik.

tam zaraz fotel wyjmowac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> :lol: zapomniałem, że niektórzy mają połamane plastiki i nie trzeba

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> :P

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest lola

Kochani sprawdziłam dywanik jest czymś podklejony jakby guma ale nie moge dostać sie pod spód chodnika i sprawdzić czy jest sucho po bokach i owszem jest sucho ale nie wiem jak dalej i sama tego nie rozbiore Miły bo potem nie poskładam nawet nie wiem od czego zacząć inne możliwości

ja innej możliwości nie widze

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najlepiej skontaktuj się z kimś z oddziału śląskiego , myślę że nie będzie problemu z pomocą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest lola

Dziękuje bardzo myśle ze poprosze kogoś o pomoc bo ja kobitka sama rady nie dam a nie to co męska fachowa ręka jeszcze raz dziękuje KOLEDZY

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest lola

witam

wychodzi na to ze problem dopiero sie zaczyna niestety płyn wleciał pod chodnik i trzeba go jak naszybciej usunąć ale mam dobrych sąsiadów i jakoś sie trzeba za to zabrać

rozebrać ,oczyścić,zakonserwować, wynienić gombke pod chodnikiem i luzik

tylko od czego zacząć rozbieranie bo nie chce rozbierać całego przodu tylko jak sie do to miejsce od kierowcy ewentualnie rozdzielić chodnik pod fotelem jak jest łączony z tylnią zcęścią czyli rozciąć w miejscu pod fotelem i potem podkejć

a może rozbierał ktoś kiedyś podłoge w tym miejscu i może pomuc jak to zrobić wmiere bez boleśnie

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Edited by lola

wykładzina dzieli się na 2 części - przednią i tylną.

ich połączenie jest pod fotelem przednim za belką wzmacniającą.

wykładzina z przodu jest cała od strony kierowcy do pasażera.

więc tak bym zrobił - wyciągnąć fotel kierowcy , zdjąć osłony progu kierowcy, wymontować tunel środkowy i obciąć wykładzine w połowie szerokości wzdłuż środka tunelu.

Guest lola

więc fotel wyciągnięty ponieważ mam poduchy fotel ma podpięty kabel nie ruszamy tego zeby sie nie porąbało więc położyliśmy na tylnim siedzeniu oczywiście fotel, osłony progu ściągnięte i pod kierownicą plastik osłone nie znam fachowej nazwy więc pisze po swojemu

chodnik nie jest łączony z tylnim więc pod fotelem nie ma problemu ale schody zaczynają sie tzw tunel środkowy (tam gdzie zmienia sie biegi )i pod kierownicą dużo odkręcania i odpinania, usuneliśmy skrzynke z wiązką kabli z lewej strony ,osłone kabli kable wiszą i wyciągneliśmy osłone taką gumową pod chodnikiem pod pedałami która też jest podbita jakąś dziwną gompką która wciągła płyn

ale nie rozkręcamy tunelu tylko chodnik dzwigneliśmy do góry w strone pasażera pod spodem jest gombka której nie usuwamy ponieważ ma wyprofilowany kształt i trudno będzie ją potem dopasować zeby pasowała do plastiku na podłodze (tunel nawiewu na tył ,ogrzewanie inaczej)i co dalej gombke oczyścimy benzyną estrakcyją potem namocze ją płynem do garów i ściągne odkurzaczem piorącym czy taki zabieg oczyści gonbke z płynu hamulcowego ???????

jeśli chodzi o blache to też benzyna potem skrobanie farby która odchodzi oczyszczenie wysuszenie podkład jak do malowania i na to konseracja skręcenie i zamontowanie

czy taka opcja wam sie podoba ?

czy nie popełniamy jakiegoś błędu ?

a może porada jak to zrobić ?

ewentualnie jakich środków użyć do zaplanowanych czynności ?

Jeśli mój opis jest nie zrozumiały albo trudny do zrozumienia to przepaszam nie umiem inaczej tego pisać nie wiem jak sie nazywają niektóre rzeczy to opisałam w nawiasach jak ja to rozumiem

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">

waszelkie uawi i porady mile widzane

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">