Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest lola

viki 98r. 1.8 16V po dzwonie

Recommended Posts

Guest lola

Witam Wszystkich

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam problem razem z małżonkiem kupiliśmy vektr bardzo mam sie podoba ale przez rok użytkowania troche na naciągł na koszty

do tej pory ma wymienioną chłodnice klinatyzacj wraz z wentylatorem co miało być sprawne przy zakupe

amortyzatory tył wszystkie tarczre i klocki + 1 piasta, łączniki stabilzatora tył i coś na wachaczu chyba łożysko

miałam stłuczke w grudniu 07r w bok auta wstawie zdjęcia poduchy nie poszły auto naprawione sprawne wyjechało z garażu.

I pojawily sie następne problemy.

Ostatnio lał sie z pompki płyn hamulcowy do auta więc mam wymienioe pompe hamulcową i pompke sprzągła oczywiście na początku wymienione wszystkie filtry pasek rozżądu i pompa wodna, olej w silniku i jeszcze około 4 tygoni temu alternator ale poszła jakaś płytka też zrobione i jeszcze mam jakiś wycie ze skrzyni biegów ale jeszcze nie stwierdzone gdzie i z kąd ponieważ musze umyć silnik po płynie hamulcowym zeby zlokalizować wyciek. A na to wszystko dodam ze jest spie.....e malowanie lewego całego boku po stłuczce widać tłuste plamy i odcięcia po taśmie więc zeby doprowadzić auto do porządku to u lakiernika jeszcze ok 2tyś .

Nie wiemy co mamy robić a może za miesiąc jeszcze trzeba będzie coś wymienić może nie jest na pisane to auto mamy dosyć i sie zastanawiamy czy go nie sprzedać ale teraz mimu spie..... malowania mało co zostało do wymiany.A może po tej stłucze jeszcze coś wyjdzie pomocy dodajcie swoje opinie co myślicie szczerze dziękuje

Jakość zdjęć może być niewyrażna.

Please login or register to see this attachment.

Guest pilllot

wydaje mi się że teraz to nie opłaca się wam go sprzedawać dużo zrobiliście w nim także ja bym zostawił i jeździł dalej

Please login or register to see this quote.

Podzielam opinię poprzednika. Skoro już tyle rzeczy w nim zrobiliście w tym aucie to niech teraz zapracuje na to

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

I ja się pod to podpinam, teraz zostawić bo szkoda. Ile was już to wyszło wszystko razem? Może kupiłoby się już drugą

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> to uderzonko też trochę nieciekawe, mogło się coś przesunąć, ale jak jeździ i zbieżności nie gubi itd. to chyba trzeba jeździć. Może warto było ją sprzedać wcześniej, jak zaczęły się numery i inwestowanie, teraz to mi by było szkoda oddać. Powodzenia.

Guest lola

Dziękuje za szczere opinie nam też sie wydaje ze teraz to szkoda bo nawet kupując drugie autko nie wiemy do końca czy nie będzie trzeba w nie inwestować a po stłuczce była robiona zbierzność i nawet sprawdzaliśmy przy 100km/h hamowanie bez zarzutów autko prosto jechało,a kasa w nie włożona po naprawie i wymianie części to ok 10tyś ponieważ nie mieliśmy AC a szkoda viki złaszcza ze stwierdzam jest bezpiecznym autkiem bo przy stłuczce nikomu sie nic nie stało.Więc trzeba jeszcze tylko rozwiązać problem malowania boku i wycieku ze skrzyni i bądzie jak nowa

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dzięki

no wiec i ja sie podpinam, juz tyle wymienione wiec malo rzeczy powinno sie zepsuc, acz kolwiek ... pfu pfu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

wiem jak to jest. miałem astre, cały czas cos do niej dokładałem potem wyszły 4 wypadki w ciagu roku, samochód strasznie stracil na wartosci .... ale wiem co mam i wiem co było wymienione. na pewno wole jezdzic takim niz kupic nie wiadomo co, z którym moze byc ze bedzie sie sypac.

proponuje zostawic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja rowniez jak koledzy napisze ze nie warto sprzedawac. za duzo serca i pieniedzy w nia wsadziliscie. widac ze Viki ladnie dostala w przodzik. napisalas ze silnik przecieka. przed kupnem nie miala ona czasem dzwona i nie jest wyklepana? pierwsze naprawde sie spotykam zeby sie tak duzo rzeczy w viki sypalo

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie ma co sprzedawać.

Oddacie komuś naprawione auto.

Później kupicie coś w co też trzeba będzie włożyć kasę, a tak to wiecie na czym stoicie, co jest wymienione i trochę polata a co jest jeszcze do wymiany i będzie trzeba to wymienić.

Pozdro Mariusz.

Guest lola

KOLEDZY

bardzo cenie wasze opinie i coraz bardziej podnosicie mnie na duchy ze najgorsze za nami hanek chyba pisałam o wycieku ze skrzyni biegów na tą chwile to mi został do sprawdzenia bo kapie czerwony płyn? ale macie racje sprzedać auto w połowie z nowymi częściami a po stłuczce błotnik i drzwi są nowe pozdrawiam Dziękuje za opinie

Nic nie sugerowało wcześniejszej bitki ale czasami nie da sie ocenić czy auto było czy nie było bite

Edited by lola

Przyłącze się do zdania większości , szkoda teraz sprzedawać po takich inwestycjach , tym bardziej że nie do końca wiadomo co się kupi innego . Teraz pytanie dotyczące malowania , sami to malowaliście ? Jeśli to robił lakiernik i sp....... to ja bym pojechał z reklamacją .

Guest lola

Problem polega na tym ze robił to znajomy znajomego więc nie będe wnikała w dalsze szczegóły a jeśli już tak spartolił robote to nie dałabym viki 2 raz nie zapłaciłam za malowanie ,tylko za podkłady i lakier wcześniej, ale doprowadzenie tego do normalności czyli malowanie na nowo +osadzenie błotnika bo ten wygląda jak spuchnięty więc trzeba wyprowadzić nową linie i jszcze pare poprawek kosztować mnie będzie ok 2 tyś

a co masz do malowania?

jesli czesci nie byly wymieniane, albo kiepskiej jakosci to poroponowałbym poszukac np na allegro powiedzmy blotnika i co tam jeszcze w tym samym kolorze, oczywiscie orginal (sugerować sie nr lakieru). jeszcze tylko kwestia co po kolizji było walnięte, mam na mysli podluznice ewentualnie słupek i jak bylo to zrobione. bo ze zdjec powyzej wygladało na całkiem konkretnie pukniete.

a samo przezucenie i spasowanie znacznie taniej Cie wyniesie u jakiegos blacharza, nizeli mialyby wchodzic takze koszty lakierowania i naprawy

Guest lola

dokładnie to nie powiem co było przesunięte wygięte bo to bardziej pytanie do małżonka ale niestety go teraz nie ma jeśli chodzi o blache to błotnik i drzwi są nowe i były malowane tylnie drzwi miały ryse po długości więc z tego co wiem lekka szpachla ale dalej widać wgłębienie pod światłem zderzak tył to jest masakra nakleił taśme chyba zwykłąi jak prysnoł lakier tak potem oderwał taśme i nawet nie wyrównał grubości łączenia szkoda gadać zrobie pare fotek i postaram sie wstawic wieczorkiem

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

viki ma kolor szampański

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

uderzenie było z przodu jak idać na zdjęciu ale samochód sie odbił i przejechał mi po całym boku dlatego pisze też o tylniej części

pada deszcz fotek brak ale napewno je dodam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by lola

Guest lola

dodam jedno zdjęcie ponieważ bardzo słabo widać tłuste plamy na drzwiach ale za to zamalowana naklejka prezentuje sie bardzo ładnie i viki w całości ładnie wygląda ale wierzcie mi zdaleka to tylko pozory

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Guest CHUDY1975

No ta naklejka wygląda naprawde imponująco

zrobione na sztuke, byle było. Tak naprawde to Ci nie zazdroszcze takich znajomości

no zupełnie jak kolega napisał, zrobione na sztuke, nie trzeba fachowca zeby po naklejce poznac ze cos jest nie tegez.

z daleka wszytkie ładne samochody, a błotnik z maską kiepsko spasowane, drzwi tak samo, zresztą jakby w innym odcieniu ... ale to może juz pora pózna i zle widac. moze byly kupione w tym samym kolorze i nie malowane.

a plastików sie nie cieniuje bo na plastiku nie idzie spolerowac tak jak mówisz "uskoku" zresztą lakier na zderzakach i innych plastikcha nie blaknie na słoncu tak samo jak blaszane elemanty. wiec maluje sie całe

a tak namarginesie ciezki kolor do malwania, w słoncu wszytko widac, wylazą smugi, a ze szpachla nie dotarta to juz wina tylko i wyłącznie majstra

Edited by czaaarny

Guest lola

Witajcie

CZAAARNY co za oko gratuluje wykryłeś wiecej niż sie spodziewałam jeszcze dodam ze leflektor jest osadzony ze prawie palec wchodzi i cudowne plamy tłuszczu na każej części tego boku i cóż jeszcze tu pisać szkoda nerwów ja i tak chodze jak szczęp nerwów zwłaszcza ze mechanik który robił mi ostatnio wysprzęglik chyba dobrze napisałam coś za hamulcem -lał mi sie płyn hamulcowy do kabiny pod nogi- i pytałam 2 razy czy rozbierał auto w środku i usunął płyn spod chodnika i czy jest konserwacja blachy od spodu ,,ależ tak oczywiście przeciesz mówiłem ze to trzeba oczyścić ,, więc dzisiaj z sąsiadem rozebraliśmy próg rączka pod spód chodniczka a tam mokro blacha goła gąbka nasiąknięta płynem i jak tu sie nie wqr.... ma szczęście ze męża nie ma bo nie wiem jak by to się skończyło kase za robocizne zwrócił bez gadania . Do mojej viki przdałby sie program ,,USTERKA"

Ale teraz będe walczyła o viki sama zapasam rękawy 2 sąsiadów jeden sam posiada viki i do dzieła rozbieramy środeczek oczyszczamy ,konserwójemy a za kase zaoszczędzoną wypijemy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na malowanko za mało zostanie więc boczek zrobimy latem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> u prawdziwego blacharza lakiernika

Ogólnie wszystkim dziękuje za opinie bardzo trafne i pomocne .POZDRAWIAM

Guest lola

mam pytanie jeśli chodzi o przeżucenie elementu to najlepiej tego samego koloru ale gdzie będzie pisać albo jakaś tabiczka orgin kolor auta gdzie tego szukać

Na tabliczce znamionowej , jest albo pod maską albo na słupku środkowym po stronie pasażera.

Please login or register to see this link.

Edited by Nomad_fsoak

Guest lola

Dzięki teraz napewo znajde