Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Scherfen

Xenon - HID do lamp z soczewkami - wasze porady

Recommended Posts

Guest Scherfen

Witam!

Ponieważ na allegro aż roi się od ofert zestawów xenonowych do zamontowania w normalnych lampach prosiłbym ludzi którzy mają w tym temacie jakieś doświadczenie lub pojęcie. Interesuje mnie zestaw (raczej jakieś chiny lub tajwan ze względów ekonomicznych) do lamp Angel Eyes z soczewkami. U mnie występują żarówki H1 więc jakbyście mieli pojęcie w tym temacie to poprosze.

Prosiłbym o rady, na co zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert. Może ktoś z was coś poleci co ostatnio zakupił i ładnie mu się sprawdziło. Link do sprzedawcy lub do aukcji mile widziany. Jaką barwę światła polecacie? 6000K czy 8000K?

Czekam na wasze dobre rady

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Scherfen

Było o tym wiele postów , taki pseudo Xenon = totalna pomyłka

Guest Keton

nie zgodze sie z Toba ze to totalna pomylka, jezeli ktos zadba odpowiednio o klosz reflektorow oraz ich ustawienie to zwieksza swoje bezpieczenstwo i bezpieczenstwo pieszych idacych poboczami w nocy.

ja u siebie mam 6000K,(w podpisie mozesz zobaczyc jak to wyglada) i jestem zadowolony bardzo

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Zwróć uwagę na to, że te produkty po zamontowaniu w Twoim aucie stają się oświetleniem niezgodnym z prawem.

Polecam ten temat (szczególnie post nr 77)

Please login or register to see this link.

Edited by zubek73

no i w większości przypadkó powodują zakłócenia CB :/

Kup żarówki Osram Night Breaker, taniej, lepiej i legalnie

Guest Prozacc

do lamp soczewkowych proponuje Ci zestaw 8000K.

Sam takie będę zakładał.

Guest Scherfen

Dzięki za wasze wypowiedzi.

Poprosiłbym raczej ludzi którzy mieli pozytywne doświadczenia - lub jakiekolwiek doświadczenia z motowaniem HIDów w soczewkach od angel eyesow. Chciałbym dowiedzieć jak to się sprawdza i które zestawy wybrali.

Odradzaczom raczej podziękuje bo negatywnych opinii naczytałem się w brut - wg mnie wszystko jest kwestią rozsądku i wyważenia w ustawieniu - dobrze ustawisz - bedzie bezpieczne dla wszystkich.

Pzdr

@ Prozacc - masz już coś konkretnego na oku? Chodzi mi o to co wybać spośród tych mas na allegro :/ bo jest tego w brut i wiadomo - jak zawsze - jedne lepsze, drugie gorsze.

Edited by Scherfen

Guest Keton

walac po oczach mozna zwyklym halogenem gdy jest zle ustawiony i wtedy tez zmniejsza sie bezpieczestwo wszystkich, a jezeli klosz jest czysty, lampy dobrze ustawione to nie bedziesz oslepial innych.

a co do oslepiania, nasze drogi, poprzeczne nierownosci powoduja ze nawet samochody nowe wyposazone w xenony przy wibracjach spowodowanych dziurami na drogach przez chwile oslepiaja. Laguna z 95 roku, oryginalnie wyposazona w xenony nie ma ani samopoziomowania ani spryskiwaczy, precedens? i co w takim wypadku?

Guest Prozacc

Ja kupowałem od znajomego we Wrocławiu.

jeżeli chcesz z allegro prowadzi on sprzedaż na necie.

użytkownik dbtuning_pl - zapytaj.

Mam u siebie zestaw 8000k właśnie od niego.

Teraz przymierzam się do lamp soczewkowych.

To będziesz żarniki zmieniał ?? Czy oślepiasz obecnie ??

A ja polecam 4300- swiatlo najbardziej zblizone do bialego. 6000 juz bardziej niebieskie. Te dwie opcje najlepiej swieca, im wyzsza tem tym juz gortzej oswietla droge. Znam kilka osob co mialo 8000 i szybko zmienili na 6000.

Nikt Was nie zmusi do używania legalnego oświetlenia. Wiocha i samowolka króluje na polskich drogach. Na szczęscie wiem że już policjanci coraz więcej dowodów zabierają za takie wynalazki a rzeczoznawcy w zakładach ubezpieczeń też traktują to jako punkt zaczepienia przy odmowie wypłaty odszkodowania. Żeby jeszcze tylko pozamykali stacje w których przeglądy robi się na ładne oczy i zrobi się spokój w temacie.

Piszecie mi o dbaniu o czystość lamp - śmieszne poprostu. Może będziesz się zatrzymywał co 5km i mył lampy? Z odległości kilometra widać że jakiś miłośnik wynalazków jedzie na hidach i nawet mi tego g**na nie porównujcie do ksenonów we współczesnych autach.

Laguna z 95 jeździ bez sprysków i samopoziomowania na takiej samej zasadzie jak maluch bez pasów z tyłu.

Edited by zubek73

Edited by bajtek

Na naszym forum był temat o tym jak ktoś przejechał rondo na wprost bo jakiś dbający o doswietlenie SWOJEJ drogi "kierowca" mu hidem przyświecił po oczach z naprzeciwka. Zaraz się zapytacie skąd wiedział że to hid - wiedział.

Guest sadurek

zadajcie sobie pytanie: jak czesto oslepiają Was oryginalne xenony w autach?? a jak czesto HID?? ja z kilkuset metrów widze że z naprzeciwka jedzie HID, poza tym nic innego nie widze :/

Guest sadurek

tu sie mylisz kolego, oryginalny xenon ma linie odcięcia światła tak jakby ktoś brzytwą to odciął, a zwykłe lampy mają dosc bardzo rozproszone światło, i kiedy włożysz w nie HID to bardzo wzmocniony strumień swiatła wali po oczach.

Guest Scherfen

@Prozacc

I jak Ci się jeździ z tym kolorem 8000K? Nie są zbyt niebieskie? W miare dobrze oświetlają drogę? Ogólnie jesteś zadowolony i polecasz zmiane czy raczej żadna rewelacja?

Guest Prozacc

Dobrze się jeździ ale tak jak pisze trzeba założyć koniecznie soczewkę

bo teraz klosze lamp są zbyt niebieskie.

Co do łamania przepisów to niech każdy mi powie, że jeździ po

mieście 50km/h i nie stwarza żadnego innego zagrożenia, a dopiero

później mogę z nim rozmawiać.

Akurat HID-y są chyba najmniejszym z możliwych zagrożeniem na drodze.

Co do oślepiania to bardziej dają po oczach jeepy itp które

mają światła idealnie wycelowanie w Ciebie.

Takie moje zdanie. Nie widzę tu nic z wiochy.

Zgadzam się, że oślepiają na zwykłych lampach i w autach jak

polo z 86r. ksenon daję po oczach równo, ale gdy przychodzi

soczewka to co innego.

Guest Keton

gdy mam HID w soczewce? chyba nie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> widoczna jest granica swiatla-cienia. w zwyklej lampie, macie racje, swiatlo sie rozprasza...

Dlaczego piszesz takie rzeczy? Ja osobiście nigdy nie byłem oślepiony przez xenon jakikolwiek by on był. Za to przez zwykłe nieustawione światłą bardzo często, więc w czym problem? Ktoś rzuci hasło, że xenon oślepia i każdy po nim to klepie milion razy, a rzeczywistość jest inna.

Jeśli samochód przejdzie przegląd z Xenonami założonymi przez Ciebie to oznacza, ze on jest jak najbardziej zdolny do jazdy.

Jak ktoś już zakłada xenon to zwraca uwagę na bezpieczeństwo innych i swoje.

Mercedes już dawno do swoich aut wrzucał xenony i to do lamp starego.

Sporo moich znajomych zakłada xenony - hidy i jeszcze ani jedna furka mnie nie oślepiła czego nie mogę powiedzieć o autach z standardową żarówką tylko źle ustawioną to dopiero daje po oczach...

Edited by Paweł-VectraB

Panowie moze u was w okolicy malo aut z hidami jedzi. Ja juz nieraz dostalem tak po oczach ze pozniej widzialem tylko biale plamy, co ciekawe najczesciej jak mnie cos oslepia to stare BMW... Moze poziom inteligencji ich kierowcow jest zbyt niski by dobrze swiatla wyregulowac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale musze tez powiedziec ze kolega zamontowal HID'y w swoim fiacie coupe (soczewki) i naprawde nie razi. Tak wiec wszystko zalezy od ustawienia i chyba tez od samochodu.

Edited by PiTi_pce

Praktycznie wszystko zalezy od ustawienia, mnie bardzo duzo aut oslepia i niekoniecznie ze zle ustawionymi swiatlami, bo nawet nowe. Glowie terenowki i vany czyli takie co maja dosyuc wysoko swiatla a ja siedze u siebie niziutko wiec efekt jest wiadomy.

Równie dobrze mogę napisać, że nie będę używał kierunkowskazów bo to "chyba najmniejszym z możliwych zagrożeniem na drodze".

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

To jest tok rozumowania typu przepisy są po to żeby je łamać. Jeśli w Polsce maksymalną dozwoloną temperaturą ksenonów jest 4.800K to po co Wy się w ogóle zastanawiacie nad 8.000K?

Audi Q7 lub Volvo XC90 na oryginalnych ksenonach wcale nie oślepiają tak mocno jak Vectra na HID-ach >8.000K!

Edited by bajtek