Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Dude5

Nagrzewnica pomocnicza

Recommended Posts

Kolega Kali (dzięki, dzięki, dzięki) sprawdził wg VIN co w moim nowo zakupionym wynalazku siedzi.

Wyszło m.in. że jest nagrzewnica pomocnicza. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, co to właściwie jest

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Pozdrawiam

Guest Czołgista

To chyba to :

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this quote.

Nie. Tamto to nagrzewnica postojowa, a nie pomocnicza.

Kilka dni temu, chłodnego poranka, odpaliłem samochód podkręcając ogrzewanie. Po paru sekundach usłyszałem "rozpędzjące się" webasto (czy też nagrzewnicę) i ciepły podmuch powietrza

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

Teraz to już tego kompletnie nie rozumiem

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> . Jak zainstalowali nagrzewnicę to dlaczego nie uaktywnili jej też na postój? Wg. ustawień BC u mnie webasto nie ma. Według praktyki - jest, ale tylko kiedy się odpali samochód.

Może cos namieszałem, ale tak to wg mnie wygląda. Jedno pytanie, czy można softwarowo dograć obsługę webasto na postój. Uaktywnienie techem?

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych

Ake ty nie masz webasto

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nagrzewnica pomocnicza dziala tylko jak masz zapalony silnik, webasto dziala jak masz wylaczony silnik. Prosciej juz sie nie da napisac.

A czymże jest nagrzewnica pomocnicza, jak nie webasto?

Nagrzewnica pomocnicza, czy postojowa, ale zawsze osobna nagrzewnica. pytanie czym się różni postojowa od pomocniczej?

Chyba że pomocnicza jest standardem, a ja w swojej nieświadomości szukam czegoś czego nie ma.

Ale zawsze lepiej spytać

Jeszcze jedno: czy przypadkiem nagrzewnica pomocnicza to jest to samo co dogrzewanie silnika? Tak mi wychodzi z tego tematu:

Edited by Dude5

Webasto to nazwa potoczna (cos jak nazywanie walkman'em każdego przenośnego odtwarzacza), w rzeczywistości produkuje to inna firma.

Ale mniejsza z tym.

Dogrzewanie i nagrzewnica pomocnicza to to samo. Ma na celu dogrzać silnik i przy okazji wnętrze zanim silnik osiągnie swoją temperaturę.

Z tego co rozmawiałem z elektrykiem, można dołożyć moduł sterownika i przerobic na ogrzewanie postojowe. Techem sie to uaktywnia (Parking Heater w opcjach klimy, z programowanymi godzinami załączenia) . Dodatkowo można dokupić i uaktywnić pilota.

Osobiście nie jestem pewny co do pompki wody. Postojowe musi wymuszać obieg, dogrzewacz nie wiem czy nie korzysta z pompy głównej. Ale jeśli po wyłączeniu silnika na zimno słychać jeszcze przez chwile buczenie to jest szansa, że pompka jest.. no chyba że słychać wentylator nadmuchu na palnik... sam nie wiem.

Webasto to jest firma, jedna z najlepszych, jedyna którą uznaje osobiście. Nazwa webasto jest tak samo używana jak Adidas, wszystkie sportowe buty to potocznie "adidasy".

Webasto to spore urządzenie, musi miec przede wszystkim wydech, więc nie sposób pomylić webasto z tą "grzałką" czy jak to zwał która czasem jest w oplach, szczególnie w dieslach.

Guest Carramba

Piszesz bzdury shaqal i wprowadzasz nie pierwszy zresztą raz ludzi w błąd. ....[edit: za wycieczki osobiste dostajesz ostrzeżenie - wpis usuwam / zubek] .... w zaufaniu ci powiem, że dogrzewacz spalinowy silnika w Oplu jest firmy webasto lub ebersprecher... i zawsze jest wielkości pudełka do butów. I ZAWSZE ma wydech. W wersji bez ogrzewania postojowego nie ma sterownika pracy i tłumika wydechu i tylko tyle. Nie należy tego mylić z grzałkami elektrycznymi w wersjach na Skandynawię. Aha i wszystkie tańce wykonywane w rejonach Włocławka, Bydgoszczy czy Torunia sa potocznie zwane "Kujawiakami"

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Edited by zubek73

Rzeczywiście buczenie słychac przez kilkadziesiąt sekund, jeśli wyłączy się silnik na zimno.

Fajnie mieć to ustrojstwo, zwłaszcza kiedy zimno, bo oprócz dogrzewania silnika bardzo szybko jest ciepło w samochodzie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie wiem czy warto kombinować z przeróbką na sterowanie, choć z ciekawości spytam ile to może kosztować

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> bo jakby kiedys była jakaś gotóweczka do wydania.... to szkoda żeby się zmarnowała

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:">

pozdrawiam

Hmm.... mi sie by przydalo takie dogrzewanie silnika, czy ktos wie ile kosztuje zamontowanie tego? Bo w zime to masakra, 1.9cdti nie potrafi sie ladnie zagrzac jesli jezdzi sie po miescie badz w ktorkie trasy :/

Guest Gorzko

Witam, mam pytanko odnośnie własnie nagrzewnicy postojowej wyskakuje mi jej błąd - co można sprawdzić, co trzeba wymienić w niej regularnie jakieś świece? Gdzie to wogóle pod maską się znajduję?

Dzięki za odpowiedzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

i inne

Guest Gorzko

Z tych tematów wynika że zostaje tylko ASO bo mam orginalny moduł a nie firmy webasto

Z fabrycznym to only TECH. Można skasować błędy ewentualnie odblokować, jeśli z powodu dużej ilości błędów się zablokowało.

Dobrze jest wymienić sitko świecy. Na allegroszu jest za 25zł.

Właśnie wczoraj wyjąłem takie sitko u siebie z dwuletniego piecyka i było nieźle wypalone....

Guest Gorzko

Mógłbyś dać jakiś link do tego, ciezko się do tego zabrać - da rade samemu?

Please login or register to see this code.

Czy da radę? Ja dam ... A Ty to nie wiem

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Każdy ma trochę "inną" smykałkę.

Trzeba wyjąć piecyk z auta i go rozebrać. Specjalnych narzędzi nie trzeba ale w sumie trochę pracy jest.

Guest nmjk123456

Witaj ! Masz pewnie EBERSPAECHERA i podpowiedź, które sitko brałeś to z kołnierzem czy bez ?? Mnie osobiście ułatwiło by to wiele w jego zakupie - bo gościu co mi to zacznie robić w niedalekiej przyszłości może za bardzo się rozbuchać i podzespoły wycenić jak za 1 T zboża albo innego badziewia.

Edited by nmjk123456

z kołnierzem bo takie było

Witam w sprawie tego dogrzewania silnika w cdti.Mam pytanie mianowicie czy wie ktoś może jakie świece tam są i gdzie moge taką świece kupić ,ponieważ moja świeca sie kończy i czesto kopci mi sie spod auta jak bym sie palił.Pewien mechanik specjalizujący sie w tym miał mi nią wymieńić ale człowiek jest niesłowny i mnie zwodzi od 1,5 miesiąca,wiec pojade gdzie indziej.Wiem tylko że u mnie jest ten droższy model świecy różnica około 30 zł(te świece tansza około 170,droższa 190zł)

ale nie wiem gdzie nią kupić?

Zależy mi na tym ponieważ nie mam czasu dwa razy jeżdzić do mechanika wolał bym zadzwonić mając świece już w domu i sie umówić na wymiane.

Mam wątpliwości czy to świeca czy tylko wypalone sitko...

Sitko (wypalone)

Świeca żarowa (co tu się może zepsuć???)

74726367.jpg

Tak to wygląda w komplecie

36692746.jpg

Bardzo możliwe że masz racje ,ponieważ na techu wykazało uszkodzenie świecy dogrzewania,coś w tym stylu,moze to również oznaczać że jest tylko jakaś awaria w dogrzewaniu.A jaki jest koszt sitka i wymiany jaka może być orientacyjna cena?

Edited by kulex

A widzisz... Skoro na TECHu wyszedł błąd świecy (wcześniej o tym nie pisałeś) to znaczy że faktycznie coś jest nie tak ze świecą. Tak czy inaczej sitko na pewno do wymiany przy okazji wymiany świecy. Same sitko 25zł na allegroszu.

Da się tą świecę wykręcic bez demontowania calej nagrzewnicy ??