Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

para-dymek(?) spod maski


Recommended Posts

witam.Chciałbym zasięgnąć waszej porady.Znalazłem podobne tematy ale chyba nikt nie miła identycznej sytuacji. Od ok 3 tyg spod maski wydobywa się para. Gdy pierwszy raz to zobaczyłem to pomyślałem,że się coś pali...Gdy otwieram maskę, żeby zobaczyć skąd to leci to przestaje lecieć...Rzecz ma miejsce tylko, gdy pada deszcz(wystarczy ze kropi)! Gdy auto jedzie-nie widać tej pary.Jedynie jak stoję np na światłach czy w korku. Kolega stwierdził ze to normalne w taką pogodę, ale gdy zobaczył na własne oczy to zmienił zdanie bo sporo tego leci.Płynu chłodnicy nie ubywa, bo obserwowałem. oleju też. Wiatrak się włącza jak zawsze wcześniej.Temperatura silnika w normie.Co myślicie?

dodam ze dzieje się tak zarówno na gazie jak i na benzynie.

Edited by bociekk
Link to comment
Share on other sites

Guest TABALUGA

Muszę Ci powiedzieć że ja też tak mam. Jeżeli pada np.jadę z pracy podjeżdzam pod dom i termostat mi puszcza na duży obieg to wtedy zaczyna leciec. Ulatuje tak jakbyś maskę podnosił i zwalniał ten zaczep.

Po ostatnich ulewach to juz dawało tak że obłoki szły.ja zdążyłem. Czyli tak woda spływa po wyżłobieniu przedniego błotnika tam w okolice lamp ale wewnątrz komory silnika i spada na chłodnice(na sam dół od lewej strony) i tak sobie odparowuje.

Mam tak od 2 lat i nic się nie dzieje także może u Ciebie jest podobnie. Rozgrzej samochód polej pożądnie wodą niech spłynie i może zdążysz luknąć jak u Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

U mnie tez jest para podczas deszczu. Paruja krople wody spadające na maskę. Silnik rozgrzewa maskę i woda pruje, nie ma czym sie przejmowac.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie to było jedno z moich skojarzeń-prawa natury :) ale dziwi mnie to, że taki objaw nastąpił jakieś 3 tyg temu, a wcześniej nic takiego z pewnością nie odnotowałem! Dlatego zaciągam opinii u was.

Link to comment
Share on other sites

no to mam nieszczelny uklad wydechowy.Dopiero dziś zauważyłem, że mniej więcej w polowie samochodu spod spodu ulatuje dym. Cięzko mi ocenić czy jest tam dziura, czy jakaś nieszcelność więc jadę jutro na kanał. Powiedzcie mi przed wizytą w warsztacie co mnie może czekać? Spawanie? Czy wymiana jakiejś części...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP