Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Velo

Stukanie w prawym kole

Recommended Posts

Guest Velo

Witam,

W sumie nie wiem na ktory dział to wrzucić, czy na ten, czy do układu kierowniczego..

Problem jest następujący: na nierównościach słychać ewidentne stukanie w prawym kole, a takze odczuwam to na kolumnie kierownicy. Na postoju gdy ruszam mocno kierownica takze czuc i slychac stukanie. Byłem dzis na trzepaczkach, sprawdzili zawieszenie bardzo dokladnie i nic nie wykryli. Minimalne luzy sa na lozysku, a takze guma na mcpersonie jest minimalnie wyrobiona. Watpie ze to mogloby dawac takie skutki..

Co to moze byc ? Przekladnia powiedziala papa, czy moze drazek kierowniczy, badz koncowka? Wachacze, sforznie raczej sa wporzadku bo tak jak wspomnialem, sprawdzili to dzisiaj spece na stacji kontroli pojazdow..

Please login or register to see this quote.

a koncowek Ci nie posprawdzali? Moze na nich jest ten luz? Skoro na lozysku jey luz to z tym tez cos by sie przydalo zrobic

Guest Velo

Zaczne chyba od wymiany końcowek i zobacze.. Dziwne jest to, że wraz z pojawieniem sie stukania w kole, zaczeło mnie ściagać na lewo. Stuki w prawym kole, a ściaga na lewo..

A łożysko ma tak minimalne, praktycznie nie odczuwalne luzy, że nic nie kazał narazie z tym robić

Edited by Velo

A spojrzałeś na łącznik stabilizatora?

jak dla mnie to wygląda na koncówke albo tuleje wahacza skoro sciąga

np siąga w lewo gdy jedziesz na biegu i przyspieszasz a w prawo gdy hamujesz ??

Guest Velo

Na stacji kontroli pojazdów przetrzepali całe zawieszenie. Na plycie, na podnosniku i nic nie widac.. Jak sprawdzic ten łacznik??

A sciaga niezaleznie czy przyspieszam, czy hamuje- tylko w lewo. I zauwazylem dzisiaj, ze im dluzej tym coraz bardziej sciaga. Na poczatku bylo to minimalne, teraz sie nasila

Guest regemen

Zamień opony z tyłu na przód i sprawdż podczas jazdy.Jesli zawieszenie masz w pożądku i końcówki drążków to moze to być wina opon jeszcze.Tak słyszałem bynajmniej.Możliwe że zbieżnośc jest do regulacji.

Edited by regemen

Guest colo8

wybita guma na macpersonie może chałasować tz stukać wiem bo umnie jest wybita i też mi stuka

Guest kaziu

Ja mam wlasnie ten problem - w lewo przy przyspieszaniu, w prawo przy hamowaniu - co to moze byc?- tuleja czy koncówka czy co?

I czy musze sie od razu martwic czy moge tak jeszcze troche przejechac?

Do tego słychac pojedyncze stukniecie w prawym kole jak jade na wstecznym i zaczynam hamowac.

Edited by kaziu