Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Jaackx

spaliny w kabinie

Recommended Posts

witam .nie mam zamiaru dublować tematu jeśli już był ,ale mam pewien problem .po odpaleniu silnika przy włączonym nawiewie w środku czuć spaliny.nie jest to uciążliwy smród ale jednak jest wyczuwalny. nie zaciąga spalin z końca wydechu (przerabiane przy bezwietrznej pogodzie).po otworzeniu maski i pochyleniu się nad silnikiem między blokiem silnika a przegrodą zapach staje się wyraźniejszy. czy może to być nieszczelność przy kolektorze wylotowym?

Guest Mix

Sprawdź czy masz uszczelkę między komorą silnika a wlotami powietrza na podszybiu.

Please login or register to see this quote.

obstawiam, że tak

a nie sluchac czasem charakterystycznego prykania z okolic kolektora ??? moze jest pękniety i część spalin idzie po maske , odkręć osłnę kolektora i sprawdz czy jest okopcony.

Guest kiepcio

mam ten sam problem ale po kilku minutach od zapalenia auta i tylko przy skręcaniu ,wymieniłem filtr kabinowy,filtr powietrza zauważyłem tylko że rura która wychodzi z filtra powietrza za przedni reflektor nie zachodzi dokładnie w zabudowany otwór i jest tam niewielka szpara, w zimie gdy przy skręcaniu zawsze powiewało chłodnym powietrzem spod kokpitu nie było to uciążliwe więc to zlałem,lecz teraz czuć spaliny

.W weekend obejrzę kolektor może tam jest przyczyna.

Nawet jak uszczelka między komorą a podszybiem jest ok, a spaliny gdzieś uchodzą lewym kanałem w komorze silnika, będzie to czuć w kabinie..

To zawsze sobie znajdzie szczelinę.

Guest kiepcio

czy możliwe jest że zapach którego bukiet bazuje na spalinach i oleju może też być winą uszkodzonej nagrzewnicy?

Hmm tego niewiem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Natomiast ja na twoim miejscu sprawdził bym czy masz dobrą odmę.. u mnie było podobnie i własnie to był winowjca..

Rozleciała mi sie w rękach przy ściąganiu...

Podobny problem ze spalinami w kabinie ma mój znajomy w Trabancie, tylko, że u niego jest siwo w kabinie od dymu i jest to niebezpieczne dla zdrowia i nie da się praktycznie jeździć

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Rozumiem takie rzeczy w Trabancie, ale w Viki?

Guest romiokilo

Cześć!

Ja niestety nie mam tej uszczelki, poradzicie jak ją zdobyć?

Guest kiepcio

problem rozwiązany powód smrodu był spowodowany przez wyciek oleju z głowicy - olej skapywał sobie na rurę tłumika przed sondą lambda i temperatura powodowała swoje

ja mam toć samiuśko jak odpalam rano lub na zimnym to też zaleci spalinami ale jak nagrzeje sie silnik i zgasnie ssanie to wszystko jest ok

Guest staho

Miałem ten sam problem i okazało się że uszczelka pomiędzy kolektorem wylotowym a głowicą (konkretnie od strony termostatu) jest wydmuchana a na dodatek sam kolektor był pęknięty.

Rozwiązanie:

- pospawałem kolektor i splanowałem go

- wymieniłem uszczelkę

- wymieniłem wszystkie śruby z nakrętkami

I po sprawie

Guest radzik51_85

Ja miałem ten sam problem..uszczelke na podszybiu mam pojechałem do mechanika ponieważ kolektor wydechowy dziwnie piszczal przy dodawaniu gazu i okazało sie ze jest pęknięty nie dało sie juz pospawać wiec wymienili.zapach spalin czuć mniej ale dalej jest wyczuwalny szczególnie gdy stoje na parkingu dłuższa chwile.Nie mam pojecia skad ten smród leci..

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Obawiam się że to wina uszczelki pomiędzy kolektorem wylotowym a głowicą

może to być dziurka na kolektorze wydechowym. Szczególnie vectry przed liftem miały taki problem. Do pospawania to jest. Przerabiałem temat w wakacje