Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Lorkovsky

Odgrzybianie Ozonem czy chemiczne?

Recommended Posts

Guest Lorkovsky

Witam,

Przeszła pora żeby wsiąść się za moją Klimę. Chce zrobić kompleksowy serwis. Byłem w 2 zakładach tym się zajmujących w 1 odkażają ozonem a w 2 chemicznie ceny takie same. Która z metod odgrzybiana jest lepsza skuteczniejsza. Proszę o opinie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mi sie wydaje, ze ozonowanie jest bezpieczniejsze dla elektroniki.

Na czy polega to ozonowanie i ile ci za to krzykneli?

A co ma wspólnego elektronika z ozonowaniem czy odgrzybianiem chemicznym żeby ozonowanie było bezpieczniejsze dla elektroniki ?

Ja moja Vectrę B odgrzybiam sam, zresztą zgodnie z poradąm klubową. Przynajmniej dochodzę do parownika gdzie jest najwięcej bakteri. Odgrzybianie klimy w 90% warsztatu odbywa się na zasadzie wsadzenia długiego wężyka w kanały werntylacyjne i dawkowanie środka. Jeżeli chcesz mieć dobrze odgrzybiony układ to zapytaj się jak oni to robia ?

Czy dochodzą do parownika czy tylko z wężyka podawają środek. Żadnym środkiem porządnie tego nie zrobia jak nie dojdą do parownika.

Pozdrawiam.

Guest Lorkovsky

Za serwis klimy zawołali 230 zł. Ładowanie, odgrzybianie, smarowanie.

Spytaj się jak odgrzybiają? Patrz mój post wyżej.

Za 230 to napewno do parownika się nie dotkną. Mało która firma to robi a jeśli już to kosztuje to nie 200 tylko 700.

Please login or register to see this quote.

Już nie jeden "czyściciel" zalał sobie elektrykę substancją wtryskiwaną do nawiewów. Niestety zarówno VB jak i VC są na to podatne i mało szczelne. W VB zalewa się przeważnie tablicę bezpieczników/ przekaźników a w VC panel środkowy (radio , sterowanie klimy). Na forum widziałem opisy co najmniej kilka takich przypadków.

Witam

Panowie ja miałem czyszczenie klimatyzacji
ozonem
różnicy nie widzę (
oczywiście chodzi mi o czyszczenie klimatyzacji w serwisie klimatyzacji, ASO nie polecam
) jeżdżę już tydzień i żadnych cudów.

Pozdrawiam
adiplus

Edited by adiplus

Guest Luki27

Tzn. po czyszczeniu ozonem nie ma efektów czyli śmierdzi czy czyszczenie ozonem jest dobre bo nie do końca rozumiem...

Witam

Po prostu nie ma różnicy między czyszczenie środkiem chemicznym a ozonem (przynajmniej ja takowej nie zauważyłem).

Pytałem tego gościa, co mi to robił, to w sumie chodzi o bezzapachowość, po chemii troszkę zapachu zostaje. Mnie to nie przeszkadzało, po paru dniach zapach znikał i było O'K, generalnie nie widzę wielkiej różnicy.

Pozdrawiam
adiplus

Edited by adiplus

A moze warto zastosowac cos takiego:

Please login or register to see this link.

Ciekawe jakie bylyby efekty...

pozdr. samg

no kolego smrodu to ci to nie wypędzi - może ładnie wyglądać świecić i ładować jony dodatnio, ale to wszystko, w samochodzie będziesz miał łąd i porządek molekularny ale czy zapach zniknie nie jestem przekonany, lepiej jedź i niech tym problemem zajmują fachowcy, nie allegro

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozdrawiam adiplus

Jak dla mnie ozonowanie jest skuteczniejsze. Na początku z grzybem w klimatyzacji próbowałem poradzić sobie spreyami, ale nic nie działało. Dopiero pomogło, gdy zleciłem to firmie specjalizującej się w ozonowaniu. Wzieli za to 150zł, nie wydaje mi się żeby to była duża kwota, bo wiem że zrobili to profesjonalnie. Podaję link w razie czego, może ktoś jest z Warszawy i mu się przyda

Please login or register to see this link.

Tez jestem za ozonowaniem i jestem zadowolony. W zeszłym roku kupiłem sobie ozonator na aledrogo za sto parę złoty (ale taki na 230V, nie na 12V) i sam sobie odgrzybiam. Zresztą przydaje się nie tylko do samochodu.

a jak sam ozonujesz tym wynalazkiem to ile to trwa?

ok 1 godz.

Ozon, czyli tlen trzy cząsteczkowy dzziała na zasadzie mega utleniacza, więc nie można znim przesadzać bo nietety może powodować utlenianie plastikó i połączeń elektrycznych, aczkolwiek jeśli chodzi o dezynfekcję jest bardzo skuteczny.